Lokomotiv Sofia 1929 emblem

Lokomotiv Sofia 1929

First LeagueSasong 2026/2027Lyuboslav Mladenov Penev10. platsData uppdaterad 21 oktober 2026
Form (senaste matcher)
LDLWD

Lokomotiv Sofia 1929 2026/2027: säsongen i siffror

Lokomotiv Sofia 1929 i First League

Lokomotiv Sofia 1929 spelar i First League (Bulgarien) säsongen 2026/2027. Tabellplacering: 10. Nästa kända match: Botev Vratsa.

Form och facit

Lokomotiv Sofia 1929: 1-5-5, 0.73 poäng/match. Senaste fem: LDLWD (1.00 poäng/match).

Mål och hållna nollor

Lokomotiv Sofia 1929 gör 1.09 och släpper in 1.73 mål per match. Hållna nollor: 9%. Utan gjort mål: 9%.

BTTS / Over / Under

BTTS: 82%. Over 2.5: 55%. Over 3.5: 36%. Målsnitt i lagets matcher: 2.82.

Målmönster

Over 2.5 + BTTS förekom i 55% av matcherna. Laget gjorde mål i båda halvlekarna i 0%. Senaste fem: BTTS 60%, Over 2.5 40%.

Halvlekar och minuter

Lokomotiv Sofia 1929 gör 0.27 mål i första halvlek och 0.82 i andra. Starkaste minutintervall: 61-75 (4 mål).

xG och spelstil

Lokomotiv Sofia 1929 skapar 1.39 xG och tillåter 1.72 xGA per match. Skott: 10.6 totalt, 3.6 på mål. Bollinnehav: 51%.

Viktiga statistiska nyckeltal

Lokomotiv Sofia 1929 har netto-xG -0.33 per match. Senaste fem PPG minus säsongs-PPG: 0.27 poäng/match. Det är historisk lagkontext, inte en prognos för nästa resultat.

Sasongsoversikt

0.73Poang per match8 p
1.09Gjorda mal / match
1.73Inslappta mal / match
55%Over 2.5 mal
82%Bada lagen gjorde mal
9%Hallna nollor
9%Matcher utan mal

Facit

Vinster, oavgjorda och förluster totalt samt uppdelat hemma/borta.

Resultatfördelning
9% V45% O45% F
-7
Målskillnad
0.73
PPG (säsong)
1.00
PPG (senaste 5)

Mål

Lagets målproduktion jämfört med ligasnitt och målfördelning.

Hur ofta gör laget minst...

1 mål91%
2 mål18%
3 mål0%
4 mål0%

Hur ofta släpper laget in minst...

1 mål91%
2 mål64%
3 mål18%
4 mål0%

Mållinjer (Over/Under)

Hur ofta lagets matcher passerar mållinjerna — inklusive halvlekar och ligakontext.

Per halvlek

Mål före paus64%Ligasnitt: 68%
Minst 2 mål före paus45%Ligasnitt: 36%
Minst 3 mål före paus0%Ligasnitt: 5%
Mål efter paus82%Ligasnitt: 80%
Minst 2 mål efter paus55%Ligasnitt: 50%
Minst 3 mål efter paus27%Ligasnitt: 22%

Målmönster

Kombinationer av målhändelser i lagets matcher plus detaljerade snitt från de senaste fem.

Kombinationer (säsong)

BTTS i halvtid27%
BTTS i båda halvlekarna0%
Mål i båda halvlekarna0%
Minst 3 mål och BTTS55%
Minst 3 mål utan BTTS0%

Matchhalvor

Poäng, mål och hållna nollor per halvlek, ställning i halvtid och de senaste fem matcherna i detalj.

Ställning i halvtid

0% V64% O36% F
leder / oavgjort / ligger under

Resultat andra halvlek

27% V36% O36% F
7
Poäng i halvtid
0.64
PPG (1:a halvlek)
-6
Målskillnad
13
Poäng efter paus
1.18
PPG (2:a halvlek)

Mål och nollor per halvlek

Mål gjort före paus0.27
Mål insläppt före paus0.82
Mål gjort efter paus0.82
Mål insläppt efter paus0.91
Hållen nolla före paus36%
Hållen nolla efter paus36%
Utan mål före paus73%
Utan mål efter paus36%
Senaste 5 matcher - detaljer
1:a halvlek2:a halvlek
PPG (säsong)0.601.40
Gjorda mål / match0.40.6
Insläppta mål / match1.00.4
Snittmål per match1.41.0
Minst 1 mål80%80%
Minst 2 mål60%20%
Minst 3 mål0%0%
Hållna nollor20%60%
Matcher utan mål60%60%
Målskillnad-3+1
1:a halvlek (Senaste 5): 0% leder - 60% oavgjort - 40% ligger under - BTTS HT (senaste 5) 40%
2:a halvlek (Senaste 5): 40% vunnen - 20% oavgjort - 40% förlorad

Mål per minut

Matchfaser där laget oftast gör och släpper in mål.

Lokomotiv Sofia 1929
ScoredConceded
0
3
0-15
1
0
16-30
2
6
31-45
3
1
46-60
4
2
61-75
2
7
76-90

Farligast i minuterna 61-75 (4 mål). Släpper in mest i 76-90 (7). Slutfasbalans (76-90): -5 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Avancerad statistik

Skott, avslut, bollinnehav och förväntade mål (xG).

Offensiv profil

Stil: Balanserat
34%
Skottprecision
skott på mål
0.13
Chanskvalitet
xG per skott
0.30
Avslut
mål per skott på mål

xG per skott runt 0.08 betyder långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet.

Viktiga statistiska nyckeltal

En samlad bild av xG, effektivitet, form och matchmönster från spelade matcher.

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.33
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.31
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.4 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.30
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.01
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
81%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
128%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.27
Försvar efter paus
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.1
Sena mål
17% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
17%

* Alla indikatorer beräknas enbart från säsongsstatistik. De är inte prognoser från NoFluffPicks-modellen.

Trupp

Spelare med verifierade framträdanden denna tävlingssäsong.

Form under de senaste 5, 6 och 10 matcherna

Jämför lagets senaste matcher i alla tävlingar. Fem matcher fångar förändringar snabbast, medan tio matcher visar den bredare trenden.

Hörnor

Se hur många hörnor laget får och släpper till samt hur ofta de viktigaste totallinjerna passeras.

Totalt

11 matcher
4.6
Egna hörnor per match
5.2
Motståndarnas hörnor per match
9.8
Totalt antal hörnor per match
63.6%
Över 8,5 hörnor
45.5%
Över 9,5 hörnor
45.5%
Över 10,5 hörnor

Hemma

5 matcher
5.4
Egna hörnor per match
5.2
Motståndarnas hörnor per match
10.6
Totalt antal hörnor per match
80.0%
Över 8,5 hörnor
60.0%
Över 9,5 hörnor
60.0%
Över 10,5 hörnor

Borta

6 matcher
4.0
Egna hörnor per match
5.2
Motståndarnas hörnor per match
9.2
Totalt antal hörnor per match
50.0%
Över 8,5 hörnor
33.3%
Över 9,5 hörnor
33.3%
Över 10,5 hörnor

Kort och disciplin

Jämför lagets kort med motståndarnas, inklusive hur ofta röda kort förekommer.

Totalt

11 matcher
3.4
Lagets kort per match
2.0
Motståndarnas kort per match
5.4
Totalt antal kort per match
81.8%
Over 3.5
63.6%
Over 4.5
9.1%
Röda kort

Hemma

5 matcher
3.2
Lagets kort per match
1.6
Motståndarnas kort per match
4.8
Totalt antal kort per match
60.0%
Over 3.5
60.0%
Over 4.5
0.0%
Röda kort

Borta

6 matcher
3.5
Lagets kort per match
2.3
Motståndarnas kort per match
5.8
Totalt antal kort per match
100.0%
Over 3.5
66.7%
Over 4.5
16.7%
Röda kort

Styrkan på de senaste motståndarna

Den senaste formen sätts i sammanhang med hjälp av motståndarnas ligarekord.

1.56
Motståndarnas genomsnittliga PPG
6.5
Motståndarnas genomsnittliga placering
Svårare än genomsnittet

I Lokomotiv Sofia 1929s senaste 10 matcher tog motståndarna i snitt 1.56 poäng per match och låg på plats 6.5 av 14. Jämfört med ligans genomsnitt var motståndet Svårare än genomsnittet.

Senaste matcher

Kommande matcher

Omgång 14
Lokomotiv Sofia 1929
Botev Plovdiv
Omgång 13
Septemvri Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
Omgång 15
Levski Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
Omgång 16
Lokomotiv Sofia 1929
Slavia Sofia
Omgång 17
CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
Omgång 18
Lokomotiv Sofia 1929
Arda
Omgång 19
CSKA Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
Omgång 20
Lokomotiv Sofia 1929
Dunav 2010
Omgång 21
Ludogorets
Lokomotiv Sofia 1929

Vanliga frågor

I vilken form är Lokomotiv Sofia 1929?

Lokomotiv Sofia 1929s senaste form är LDLWD (senaste först). Laget snittar 0,73 poäng per match den här säsongen.

Vilken tabellplacering har Lokomotiv Sofia 1929?

Lokomotiv Sofia 1929 ligger på plats 10 i First League-tabellen med 8 poäng.

Hur många mål gör Lokomotiv Sofia 1929 per match?

Lokomotiv Sofia 1929 gör i snitt 1,09 mål per match och släpper in 1,73. Det är lagets grundläggande offensiva och defensiva siffror för säsongen.

Hur ofta blir det BTTS och Over 2.5 i Lokomotiv Sofia 1929s matcher?

I Lokomotiv Sofia 1929s matcher gör båda lagen mål i 82% och Over 2.5 träffar i 55%. Laget håller nollan i 9% av matcherna.

Vem möter Lokomotiv Sofia 1929 härnäst?

Lokomotiv Sofia 1929s nästa match är Lokomotiv Sofia 1929 - Botev Vratsa (24 oktober 2026). Statistik inför matchen och hela spelschemat finns längre ner på sidan.

Var kollar jag Lokomotiv Sofia 1929s statistik och speltips?

På den här sidan finns Lokomotiv Sofia 1929s form, hemma- och bortafacit, mål, BTTS och Over/Under. Speltips och analyser inför kommande matcher finns i NoFluffPicks-appen.