England - Southern League Premier SouthOaklands Park StadiumData uppdaterad 18 oktober 2026

Matchen är avbruten eller uppskjuten

Matchtiden kan ändras. Statistiken finns kvar som matchkontext.

Chichester City - Gloucester City: matchstatistik

Chichester City - Gloucester City: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Chichester City möter Gloucester City i Southern League Premier South (England). Matchtiden kan ändras. Statistiken finns kvar som matchkontext. Arena: Oaklands Park Stadium.

Aktuell form

Chichester City: 2-1-2, 1.40 poäng/match. Gloucester City: 0-3-2, 0.60 poäng/match.

Målstatistik

Chichester City gör 1.56 och släpper in 1.78 mål per match. Gloucester City gör 1.33 och släpper in 1.89. Ligans snitt: 3.03 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Chichester City 44%, Gloucester City 78%. Over 2.5: Chichester City 78%, Gloucester City 44%. Liganivå: BTTS 58%, Over 2.5 56%.

xG, skott och stil

Gloucester City har högre xG: 1.60 mot 1.40. Chichester City: 6.3 skott per match, Gloucester City: 3.3.

Matchhalvor

Chichester City: leder i paus 56%, mål i andra halvlek 0.67. Gloucester City: leder i paus 22%, mål i andra halvlek 0.89.

Mål per minut

Chichester City: 0-15 (3 mal). Gloucester City: 76-90+ (4 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Southern League Premier South: 3.03 mål per match, BTTS 58%, Over 2.5 56%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

Chichester CityGloucester City
1.56Gjorda mål / match1.33
Chichester CityGloucester City
1.78Insläppta mål / match1.89
Chichester CityGloucester City
29%Genomsnittligt bollinnehav18%
Chichester CityGloucester City
1.89Skott på mål / match1.22
Chichester CityGloucester City

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

6.33Skott per match3.33
Chichester CityGloucester City
1.89Skott på mål1.22
Chichester CityGloucester City
24.6%Skottkonvertering40%
Chichester CityGloucester City
29%Bollinnehav18%
Chichester CityGloucester City
1.4xG för1.6
Chichester CityGloucester City
1.41xG emot1.53
Chichester CityGloucester City

Skottkvalitet

Chichester City: KontringsstarktGloucester City: Kontringsstarkt
Chichester CityGloucester City
Precision (skott på mål)30%37%
Chanskvalitet (xG per skott)0.220.48
Avslut (mål per skott på mål)0.831.09

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Chichester City är 133% bättre på: form senaste 5.

1.4 p / match - Chichester City · 0.6 p / match - Gloucester City

Chichester City
WWLDL
Resultatfördelning
44% V11% O44% F
Säsong (V-O-F)
4-1-4
1.44 p / match · målskillnad -2
Senaste 5 (V-O-F)
2-1-2
1.40 p / match
Facit hemma (V-O-F)
2-1-1
Senaste 5 hemma
2-1-1
LWWD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 2.2xG: 1.50Motståndarens xG: 1.51BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Gloucester City
DLDLD
Utan seger i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
11% V44% O44% F
Säsong (V-O-F)
1-4-4
0.78 p / match · målskillnad -5
Senaste 5 (V-O-F)
0-3-2
0.60 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-2-2
Senaste 5 borta
0-2-2
LDDL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 2.4xG: 1.38Motståndarens xG: 1.37BTTS: 100%Over 2.5: 60%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Chichester City är 17% bättre på: gjorda mål per match.

1.56 mål / match - Chichester City · 1.33 mål / match - Gloucester City

Chichester City är 6% bättre på: insläppta mål per match.

1.78 mål / match - Chichester City · 1.89 mål / match - Gloucester City

Chichester Citys målprofil: mycket stark

Chichester City gör mål i 78% av matcherna (7 av 9 matcher), medan Gloucester City håller nollan i 11% (1 av 9 matcher).

Gloucester Citys målprofil: mycket stark

Gloucester City gör mål i 89% av matcherna (8 av 9 matcher), medan Chichester City håller nollan i 33% (3 av 9 matcher).

14Gjorda mål (säsong)12
Chichester CityGloucester City
16Insläppta mål (säsong)17
Chichester CityGloucester City
3.33Snittmål per match3.22
Chichester CityGloucester City
8Gjorda mål (senaste 5)8
Chichester CityGloucester City
11Insläppta mål (senaste 5)12
Chichester CityGloucester City

Hur ofta gör laget minst...

78%1 mål89%
Chichester CityGloucester City
44%2 mål33%
Chichester CityGloucester City
22%3 mål11%
Chichester CityGloucester City
11%4 mål0%
Chichester CityGloucester City

Hur ofta släpper laget in minst...

67%1 mål89%
Chichester CityGloucester City
67%2 mål44%
Chichester CityGloucester City
22%3 mål33%
Chichester CityGloucester City
11%4 mål11%
Chichester CityGloucester City

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

58%
Ligasnitt

Målmönster

0%BTTS i halvtid22%
Chichester CityGloucester City
0%BTTS i båda halvlekarna22%
Chichester CityGloucester City
33%Mål i båda halvlekarna33%
Chichester CityGloucester City

BTTS och antal mål

44%Minst 3 mål och BTTS44%
Chichester CityGloucester City
33%Minst 3 mål utan BTTS0%
Chichester CityGloucester City
60%BTTS - senaste 5100%
Chichester CityGloucester City

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

100%Minst 1 mål före paus67%
Chichester CityGloucester City
67%Minst 2 mål före paus22%
Chichester CityGloucester City
11%Minst 3 mål före paus0%
Chichester CityGloucester City

2:a halvlek

78%Minst 1 mål efter paus100%
Chichester CityGloucester City
33%Minst 2 mål efter paus56%
Chichester CityGloucester City
33%Minst 3 mål efter paus33%
Chichester CityGloucester City

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Chichester City är 37% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.67 p / match - Chichester City · 1.22 p / match - Gloucester City

Chichester City - läge i halvtid
56% leder0% oavgjort44% ligger under
Gloucester City - läge i halvtid
22% leder56% oavgjort22% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.67Poäng per match (1:a halvlek)1.22
Chichester CityGloucester City
0.89Gjorda mål (1:a halvlek)0.44
Chichester CityGloucester City
0.89Insläppta mål (1:a halvlek)0.44
Chichester CityGloucester City
1.78Snittmål (1:a halvlek)0.89
Chichester CityGloucester City
56%Hållen nolla före paus56%
Chichester CityGloucester City
44%Utan mål före paus56%
Chichester CityGloucester City

Efter paus (2:a halvlek)

1.33Poäng per match (2:a halvlek)1
Chichester CityGloucester City
0.67Gjorda mål (2:a halvlek)0.89
Chichester CityGloucester City
0.89Insläppta mål (2:a halvlek)1.44
Chichester CityGloucester City
1.56Snittmål (2:a halvlek)2.33
Chichester CityGloucester City
56%Hållen nolla efter paus22%
Chichester CityGloucester City
44%Utan mål efter paus22%
Chichester CityGloucester City

Chichester City - resultat andra halvlek

33% V33% O33% F
15
Halvtidspoäng
8
Halvtidsmål
0
Målskillnad (1:a halvlek)
12
Poäng andra halvlek
-2
Målskillnad (2:a halvlek)
1.67
PPG före paus
Håller ledningen79%

Leder i halvtid i 56% av matcherna och vinner 44%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Gloucester City - resultat andra halvlek

22% V33% O44% F
11
Halvtidspoäng
4
Halvtidsmål
0
Målskillnad (1:a halvlek)
9
Poäng andra halvlek
-5
Målskillnad (2:a halvlek)
1.22
PPG före paus
Håller ledningen50%

Leder i halvtid i 22% av matcherna och vinner 11%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus+1.0

Släpper in 1.0 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Chichester City - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.801.00
Gjorda mål / match0.80.8
Insläppta mål / match0.81.4
Snittmål per match1.62.2
1 mål100%80%
2 mål60%60%
3 mål0%60%
Hållen nolla60%40%
Utan mål40%40%
Målskillnad0-3
Halvtid: 60% leder - 0% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 40% oavgjort - 40% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 4
Gloucester City - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.401.00
Gjorda mål / match0.61.0
Insläppta mål / match0.61.8
Snittmål per match1.22.8
1 mål100%100%
2 mål20%60%
3 mål0%40%
Hållen nolla40%20%
Utan mål40%20%
Målskillnad0-4
Halvtid: 40% leder - 20% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 40% oavgjort - 40% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 3

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Chichester City
GjordaInsläppta
3
1
0-15
2
3
16-30
3
4
31-45
0
3
46-60
3
4
61-75
3
1
76-90

Farligast i minuterna 0-15 (3 goals). Släpper in mest i 31-45 (4). Slutfasbalans (76-90): +2 - vinner slutskedena.

Gloucester City
GjordaInsläppta
0
1
0-15
2
2
16-30
2
1
31-45
3
7
46-60
1
2
61-75
4
4
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (4 goals). Släpper in mest i 46-60 (7). Slutfasbalans (76-90): 0.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

3.28
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.7 : 1.6
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
108%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
61%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
69%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
2%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 50 matcher
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Chichester City

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.01
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.21
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+1.3 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.16
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.37
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
88%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
141%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.04
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.2
Sena mål
21% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 21% under den första kvarten.
21%

Gloucester City

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.07
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.63
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-2.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.27
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.36
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
106%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
107%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.18
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.5
Sena mål
33% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
33%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Southern League Premier South).

Lagen vs ligan

Chichester CityLigaGloucester City
Snittmål per match▲ 3.333.03▲ 3.22
Båda lagen gjorde mål▼ 44%58%▲ 78%
Minst 3 mål (Over 2.5)▲ 78%56%▼ 44%
Hållna nollor▲ 33%23%▼ 11%
Mål före paus▲ 100%78%▼ 67%
Mål efter paus▼ 78%84%▲ 100%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

3.03
Snittmål per match
58%
Båda lagen gjorde mål
56%
Minst 3 mål (Over 2.5)
23%
Hållna nollor
1.77
Hemmamål / match
1.26
Bortamål / match
+40%
Hemmafördel i anfall
+29%
Hemmafördel i försvar
+21%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
78%
1 mål
38%
2 mål
10%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
84%
1 mål
48%
2 mål
25%
3 mål
13%
4 mål