Rumänien - Liga IIStadionul MunicipalData uppdaterad 17 oktober 2026

CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa: matchstatistik

CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

CSM Râmnicu Vâlcea mötte CSM Reşiţa i Liga II (Rumänien). Matchen spelades den 5 september 2026. Arena: Stadionul Municipal. Slutresultat: 1:2.

Aktuell form

CSM Râmnicu Vâlcea: 2-2-1, 1.60 poäng/match. CSM Reşiţa: 4-0-1, 2.40 poäng/match.

Målstatistik

CSM Râmnicu Vâlcea gör 1.20 och släpper in 1.00 mål per match. CSM Reşiţa gör 1.80 och släpper in 1.20. Ligans snitt: 2.66 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: CSM Râmnicu Vâlcea 60%, CSM Reşiţa 60%. Over 2.5: CSM Râmnicu Vâlcea 40%, CSM Reşiţa 60%. Liganivå: BTTS 57%, Over 2.5 54%.

xG, skott och stil

CSM Reşiţa har högre xG: 1.81 mot 1.23. CSM Râmnicu Vâlcea: 9.0 skott per match, CSM Reşiţa: 14.2.

Matchhalvor

CSM Râmnicu Vâlcea: leder i paus 60%, mål i andra halvlek 0.20. CSM Reşiţa: leder i paus 80%, mål i andra halvlek 0.40.

Mål per minut

CSM Râmnicu Vâlcea: 16-30 (2 mal). CSM Reşiţa: 16-30 (4 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Liga II: 2.66 mål per match, BTTS 57%, Over 2.5 54%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

CSM Reşiţa ligger på 3:e plats och har vunnit 4 av 5 matcher den här säsongen, medan CSM Râmnicu Vâlcea har ett facit på 2 segrar, 2 oavgjorda och 1 förlust. Bortalaget har gjort 10 mål på sina fem senaste matcher, vilket är mer än dubbelt så många som hemmalagets 4 mål, och deras snitt på 1,5 mål på bortaplan överträffar motståndarnas hemmasnitt på 1,0. Reşiţa skapar också något fler kvalitativa målchanser, med ett bortaxG på 1,47 jämfört med 1,40 för CSM Râmnicu Vâlcea, och avlossar i snitt 5 skott på mål mot hemmalagets 4,33. Hemmalaget är dock svårslaget på egen plan, eftersom 67% av hemmamatcherna har slutat oavgjort, vilket tydligt ökar sannolikheten för delad poäng. Reşiţas försvar släpper i snitt in 2 mål per bortamatch, men gästernas bättre effektivitet på 13% jämfört med 9% ger dem en knapp fördel i prognosen.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Tipset på BTTS: Ja stöds av båda lagens höga offensiva effektivitet under säsongen: hemmalaget gör i genomsnitt 2,0 mål och bortalaget 1,5. CSM Reşiţa har gjort 2,0 mål och släppt in 1,8 mål per match under sina 5 senaste matcher, och BTTS gick in i 80% av dessa möten. Hemmalaget är defensivt stabilare eftersom de bara släppte in 0,8 mål per match under de 5 senaste omgångarna, men motståndaren skapar i genomsnitt 1,83 xG, vilket ger en realistisk chans att göra mål. Å andra sidan har Râmnicu Vâlcea ett säsongsbaserat xG på 2,04, medan Reşiţa i genomsnitt tillåter 1,43 xG samt 2,0 mål på bortaplan. Signalen är inte entydig på grund av att BTTS gick in i endast 40% av hemmalagets fem senaste matcher, men bortalagets offensiva siffror och svaga bortaförsvar talar svagt för att båda lagen gör mål.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Matchbilden pekar mot ett måttligt antal mål: hemmalaget har i sina senaste 5 matcher i genomsnitt gjort 0.8 mål och släppt in 0.8, medan bortalaget har noterat 2.0 respektive 1.8. Râmnicu Vâlcea har dock en stabilare defensiv grund, eftersom deras genomsnittliga insläppta xG under de fem senaste matcherna endast uppgår till 1.10, medan Reşiţa skapar i genomsnitt 1.83 xG. Under hela säsongen har hemmalaget ännu inte spelat en match med minst 4 mål, medan ligasnittet ligger på 2.62 mål. Båda lagen har överskridit gränsen på 1.5 mål i 100% av sina matcher hittills, men signalerna för ett mycket högt slutresultat är svagare, särskilt med tanke på hemmalagets senaste offensiva form. Därför har Under 3.5 den största fördelen, och prognosen på 2.40 mål lämnar en tydlig marginal upp till fyra mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

CSM Râmnicu Vâlcea har ett mycket starkt hemmafacit: laget har vunnit 100 % av matcherna, gör i genomsnitt 2,00 mål och släpper bara in 0,67, medan CSM Reşiţa på bortaplan släpper in hela 2,00 mål per match. Hemmalaget ledde i halvtid i samtliga tre hittills spelade hemmamatcher, med i genomsnitt 1,33 gjorda mål och endast 0,33 insläppta före paus. Även kvalitén på målchanserna talar till Râmnicu Vâlceas fördel, med ett genomsnittligt xG på 2,04 jämfört med Reşiţas 1,47, samtidigt som hemmalaget i snitt har 7,67 skott på mål mot gästernas 5,00. De fem senaste matcherna dämpar dock säkerheten kring hemmalaget, eftersom de bara vunnit 20 % av dem och spelat oavgjort i hela 60 %. Därför är oavgjort i halvtid och hemmaseger vid fulltid ett viktigt alternativ. Trots denna justering är det mest sannolika scenariot att hemmalaget leder efter första halvlek och behåller ledningen till slut, med stöd av deras betydligt bättre försvar och Reşiţas svaga försvar efter paus, där gästerna i genomsnitt släpper in 1,50 mål.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

0 : 2
1:a halvlek
1 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

56Bollinnehav (%)44
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
13Skott8
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
5Skott pa mal4
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1.47xG1.02
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
3Horner6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
41Farliga anfall32
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
12Regelbrott18
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0Kort0
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1.2Gjorda mål / match1.8
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1Insläppta mål / match1.2
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
47%Genomsnittligt bollinnehav53%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
3.6Skott på mål / match6.6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

9Skott per match14.2
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
3.6Skott på mål6.6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
13.3%Skottkonvertering12.7%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
47%Bollinnehav53%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1.23xG för1.81
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1.35xG emot1.12
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Skottkvalitet

CSM Râmnicu Vâlcea: KontringsstarktCSM Reşiţa: Offensivt
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
Precision (skott på mål)40%46%
Chanskvalitet (xG per skott)0.140.13
Avslut (mål per skott på mål)0.330.27

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

CSM Reşiţa är 50% bättre på: form senaste 5.

1.6 p / match - CSM Râmnicu Vâlcea · 2.4 p / match - CSM Reşiţa

CSM Râmnicu Vâlcea
DWLDW
Resultatfördelning
40% V40% O20% F
Säsong (V-O-F)
2-2-1
1.60 p / match · målskillnad +1
Senaste 5 (V-O-F)
2-2-1
1.60 p / match
Facit hemma (V-O-F)
0-2-1
Senaste 5 hemma
0-2-1
DLD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.2Insläppta mål: 1.0xG: 1.23Motståndarens xG: 1.35BTTS: 60%Over 2.5: 40%
CSM Reşiţa
WWWLW
Resultatfördelning
80% V0% O20% F
Säsong (V-O-F)
4-0-1
2.40 p / match · målskillnad +3
Senaste 5 (V-O-F)
4-0-1
2.40 p / match
Facit borta (V-O-F)
1-0-1
Senaste 5 borta
1-0-1
WL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.8Insläppta mål: 1.2xG: 1.81Motståndarens xG: 1.12BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

CSM Reşiţa är 50% bättre på: gjorda mål per match.

1.2 mål / match - CSM Râmnicu Vâlcea · 1.8 mål / match - CSM Reşiţa

CSM Râmnicu Vâlcea är 20% bättre på: insläppta mål per match.

1 mål / match - CSM Râmnicu Vâlcea · 1.2 mål / match - CSM Reşiţa

CSM Râmnicu Vâlceas målprofil: stark

CSM Râmnicu Vâlcea gör mål i 80% av matcherna (4 av 5 matcher), medan CSM Reşiţa håller nollan i 40% (2 av 5 matcher).

CSM Reşiţas målprofil: mycket stark

CSM Reşiţa gör mål i 100% av matcherna (5 av 5 matcher), medan CSM Râmnicu Vâlcea håller nollan i 20% (1 av 5 matcher).

6Gjorda mål (säsong)9
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
5Insläppta mål (säsong)6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
2.2Snittmål per match3
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
6Gjorda mål (senaste 5)9
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
5Insläppta mål (senaste 5)6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Hur ofta gör laget minst...

80%1 mål100%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
40%2 mål80%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%3 mål0%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%4 mål0%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Hur ofta släpper laget in minst...

80%1 mål60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
20%2 mål20%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%3 mål20%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%4 mål20%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

60%
CSM Râmnicu Vâlcea - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.3 av 5 matcher
57%
Ligasnitt

Målmönster

20%BTTS i halvtid40%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%BTTS i båda halvlekarna0%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%Mål i båda halvlekarna40%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

BTTS och antal mål

40%Minst 3 mål och BTTS60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%Minst 3 mål utan BTTS0%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
60%BTTS - senaste 560%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

Hela matchen - lagjämförelse (Over)

1:a halvlek

60%Minst 1 mål före paus100%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
40%Minst 2 mål före paus60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
20%Minst 3 mål före paus20%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%Minst 2 mål efter paus40%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0%Minst 3 mål efter paus20%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

CSM Reşiţa är 18% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

2.2 p / match - CSM Râmnicu Vâlcea · 2.6 p / match - CSM Reşiţa

CSM Râmnicu Vâlcea - läge i halvtid
60% leder40% oavgjort0% ligger under
CSM Reşiţa - läge i halvtid
80% leder20% oavgjort0% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

2.2Poäng per match (1:a halvlek)2.6
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1Gjorda mål (1:a halvlek)1.4
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0.2Insläppta mål (1:a halvlek)0.4
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1.2Snittmål (1:a halvlek)1.8
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
80%Hållen nolla före paus60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
40%Utan mål före paus0%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

Efter paus (2:a halvlek)

0.6Poäng per match (2:a halvlek)1.2
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0.2Gjorda mål (2:a halvlek)0.4
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
0.8Insläppta mål (2:a halvlek)0.8
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
1Snittmål (2:a halvlek)1.2
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
20%Hållen nolla efter paus60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa
80%Utan mål efter paus60%
CSM Râmnicu VâlceaCSM Reşiţa

CSM Râmnicu Vâlcea - resultat andra halvlek

20% V0% O80% F
11
Halvtidspoäng
5
Halvtidsmål
+4
Målskillnad (1:a halvlek)
3
Poäng andra halvlek
-3
Målskillnad (2:a halvlek)
2.20
PPG före paus
Håller ledningen67%

Leder i halvtid i 60% av matcherna och vinner 40%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus+0.6

Släpper in 0.6 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

CSM Reşiţa - resultat andra halvlek

20% V60% O20% F
13
Halvtidspoäng
7
Halvtidsmål
+5
Målskillnad (1:a halvlek)
6
Poäng andra halvlek
-2
Målskillnad (2:a halvlek)
2.60
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 80% av matcherna och vinner 80%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.4

Släpper in 0.4 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

CSM Râmnicu Vâlcea - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match2.200.60
Gjorda mål / match1.00.2
Insläppta mål / match0.20.8
Snittmål per match1.21.0
1 mål60%100%
2 mål40%0%
3 mål20%0%
Hållen nolla80%20%
Utan mål40%80%
Målskillnad+4-3
Halvtid: 60% leder - 40% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 0% oavgjort - 80% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 5
CSM Reşiţa - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match2.601.20
Gjorda mål / match1.40.4
Insläppta mål / match0.40.8
Snittmål per match1.81.2
1 mål100%60%
2 mål60%40%
3 mål20%20%
Hållen nolla60%60%
Utan mål0%60%
Målskillnad+5-2
Halvtid: 80% leder - 20% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 60% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 40% - Totalt antal halvtidsmål: 7

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

CSM Râmnicu Vâlcea
GjordaInsläppta
1
0
0-15
2
1
16-30
2
0
31-45
0
2
46-60
1
1
61-75
0
1
76-90

Farligast i minuterna 16-30 (2 goals). Släpper in mest i 46-60 (2). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

CSM Reşiţa
GjordaInsläppta
1
0
0-15
4
2
16-30
2
0
31-45
0
1
46-60
1
1
61-75
1
2
76-90

Farligast i minuterna 16-30 (4 goals). Släpper in mest i 16-30 (2). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.60
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.2 : 1.4
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
98%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
60%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
80%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
0%
Risk för 0:0
praktiskt taget noll
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

CSM Râmnicu Vâlcea

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.12
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.32
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-0.9 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.03
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.35
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
80%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
86%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.8
Sena mål
0% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 17% under den första kvarten.
0%

CSM Reşiţa

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.69
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.09
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+1.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.01
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.08
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
155%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
80%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-1.0
Sena mål
11% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 11% under den första kvarten.
11%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Liga II).

Lagen vs ligan

CSM Râmnicu VâlceaLigaCSM Reşiţa
Snittmål per match▼ 2.202.66▲ 3.00
Båda lagen gjorde mål▲ 60%57%▲ 60%
Minst 3 mål (Over 2.5)▼ 40%54%▲ 60%
Hållna nollor▼ 20%24%▲ 40%
Mål före paus▼ 60%77%▲ 100%
Mål efter paus▲ 100%82%▼ 60%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.66
Snittmål per match
57%
Båda lagen gjorde mål
54%
Minst 3 mål (Over 2.5)
24%
Hållna nollor
1.50
Hemmamål / match
1.16
Bortamål / match
+29%
Hemmafördel i anfall
+23%
Hemmafördel i försvar
+16%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
77%
1 mål
32%
2 mål
9%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
82%
1 mål
45%
2 mål
20%
3 mål
2%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Hemmalag

Övriga registrerade spelare

—Alexandru Adrian Dandea⚽ 1

Bortalag

Övriga registrerade spelare

—Cristian Bărbuţ⚽ 1
—Sergiu Rimovecz⚽ 1

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. CSM ReşiţaMålCristian Bărbuţ
  2. CSM ReşiţaMålSergiu Rimovecz
  3. CSM Râmnicu VâlceaMålAlexandru Adrian Dandea

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa?

Liga II-matchen slutade CSM Râmnicu Vâlcea 1:2 CSM Reşiţa. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Vad visar målstatistiken inför CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa?

CSM Râmnicu Vâlcea gör i snitt 1,20 mål per match och CSM Reşiţa 1,80. Snittet i Liga II är 2,66 mål, med Over 2.5 i 54% av matcherna. Båda lagen gör mål i 60% av CSM Râmnicu Vâlceas matcher och 60% av CSM Reşiţas.

I vilken form är CSM Râmnicu Vâlcea och CSM Reşiţa?

De senaste 5 matcherna har CSM Râmnicu Vâlcea facit 2-2-1 (1,60 poäng per match) och CSM Reşiţa 4-0-1 (2,40 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa?

Här kollar du siffrorna inför CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Reşiţa: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.