England - National LeagueSilverlake StadiumData uppdaterad 15 oktober 2026

Eastleigh - Woking: matchstatistik

Eastleigh crest
Eastleigh
1 : 3halvtid 1:1
Woking crest
Woking

Eastleigh - Woking: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Eastleigh mötte Woking i National League (England). Matchen spelades den 3 oktober 2026. Arena: Silverlake Stadium. Slutresultat: 1:3.

Aktuell form

Eastleigh: 1-2-2, 1.00 poäng/match. Woking: 2-2-1, 1.60 poäng/match.

Målstatistik

Eastleigh gör 1.18 och släpper in 1.36 mål per match. Woking gör 1.55 och släpper in 1.64. Ligans snitt: 3.07 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Eastleigh 73%, Woking 55%. Over 2.5: Eastleigh 45%, Woking 45%. Liganivå: BTTS 64%, Over 2.5 60%.

xG, skott och stil

Woking har högre xG: 1.57 mot 1.10. Eastleigh: 7.3 skott per match, Woking: 11.2.

Matchhalvor

Eastleigh: leder i paus 27%, mål i andra halvlek 0.73. Woking: leder i paus 9%, mål i andra halvlek 1.00.

Mål per minut

Eastleigh: 76-90+ (4 mal). Woking: 61-75 (5 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

National League: 3.07 mål per match, BTTS 64%, Over 2.5 60%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 0-2-0. Målsnitt 4.00, BTTS 100%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Eastleigh har inte förlorat någon av sina fem senaste hemmamatcher och har vunnit tre, medan Woking har förlorat tre av sina fem senaste bortamatcher. Hemmalaget gör i snitt 1,6 mål och släpper in 1,0 på hemmaplan, medan gästerna gör 1,2 och släpper in 1,4 mål per bortamatch. Wokings styrka är den förbättrade formen: laget har gjort 11 mål och släppt in 5 på sina fem senaste matcher, medan Eastleigh har en målskillnad på 5:9. Gästerna skapar också chanser av högre kvalitet på bortaplan, med ett xG på 1,59 jämfört med hemmalagets 1,20 på hemmaplan, men de har gått mållösa från 60% av sina bortamatcher. Eastleighs stabilare resultat på hemmaplan talar för hemmaseger, även om Wokings senaste formuppgång ökar risken för oavgjort eller en överraskning.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Båda lagen gjorde mål (BLGM) i 60 % av Eastleighs hemmamatcher och 40 % av Wokings bortamatcher, men under de senaste fem matcherna för respektive lag steg andelarna till 80 % respektive 60 %. Woking har nyligen gjort i genomsnitt 2,2 mål per match med ett xG på 1,74, medan Eastleigh under samma period i genomsnitt har släppt in 1,8 mål, vilket talar för att bortalaget hittar nätet. Hemmalaget gör i genomsnitt 1,8 mål på hemmaplan, medan Woking ännu inte har hållit nollan i någon bortamatch och tillåter motståndarna ett genomsnittligt xG på 1,60. En risk för detta spel är att Woking inte har gjort mål i 60 % av bortamatcherna, men lagets senaste målform och Eastleighs defensiva sårbarhet ger en knapp fördel åt scenariot där båda lagen gör mål.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Eastleigh gör i genomsnitt 1,8 mål på hemmaplan, medan Woking släpper in 1,4 mål på bortaplan, vilket ger hemmalaget en stabil grund för att göra mål. Gästerna har gjort 11 mål på de senaste 5 matcherna, medan Eastleigh har släppt in 9 under samma period, så även deras bidrag till målskörden är sannolikt. Att minst två mål görs stöds av att linan 1,5 har passerats i 80% av Eastleighs hemmamatcher och 60% av Wokings bortamatcher. Den högre linan 2,5 är mer osäker: den har passerats i 60% av sådana Eastleigh-matcher, men bara i 20% av Wokings matcher. Med en prognos på totalt 2,90 mål är Över 1,5 mål därför det starkaste valet.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Oavgjort i halvtid är sannolikt, eftersom Woking gick till paus med oavgjort resultat i 4 av 5 bortamatcher och aldrig ledde. Eastleigh gjorde inget mål före paus i 4 av 5 hemmamatcher, så det är svårt att räkna med att laget snabbt tar ledningen. Efter paus ser hemmalaget starkare ut i statistiken för den här uppdelningen: de vann andra halvlek i 60 % av hemmamatcherna, medan Woking förlorade den i 60 % av bortamatcherna. Eastleigh gjorde i genomsnitt 1,2 mål i andra halvlek på hemmaplan, och Woking släppte i genomsnitt in 1,0 mål på bortaplan, vilket stöder scenariot att hemmalaget vinner efter oavgjort i halvtid. Risken är att bortalaget har varit i bättre form på sistone — 2,2 mål per match under de senaste fem matcherna jämfört med Eastleighs 1,0 — och därför är fördelen för Halvtid/Fulltid X/1 gentemot de övriga alternativen måttlig.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

1 : 1
1:a halvlek
0 : 2
2:a halvlek

Matchstatistik

57Bollinnehav (%)43
EastleighWoking
7Skott13
EastleighWoking
2Skott pa mal10
EastleighWoking
1.19xG2.06
EastleighWoking
3Horner4
EastleighWoking
82Farliga anfall75
EastleighWoking
17Regelbrott24
EastleighWoking
3Kort3
EastleighWoking

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

1.18Gjorda mål / match1.55
EastleighWoking
1.36Insläppta mål / match1.64
EastleighWoking
42%Genomsnittligt bollinnehav52%
EastleighWoking
2.45Skott på mål / match5.18
EastleighWoking

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

7.27Skott per match11.18
EastleighWoking
2.45Skott på mål5.18
EastleighWoking
16.3%Skottkonvertering13.8%
EastleighWoking
42%Bollinnehav52%
EastleighWoking
1.1xG för1.57
EastleighWoking
1.39xG emot1.27
EastleighWoking

Skottkvalitet

Eastleigh: KontringsstarktWoking: Effektiva avslut
EastleighWoking
Precision (skott på mål)34%46%
Chanskvalitet (xG per skott)0.150.14
Avslut (mål per skott på mål)0.480.30

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Woking är 60% bättre på: form senaste 5.

1 p / match - Eastleigh · 1.6 p / match - Woking

Eastleigh
DLWLD
Resultatfördelning
36% V27% O36% F
Säsong (V-O-F)
4-3-4
1.36 p / match · målskillnad -2
Senaste 5 (V-O-F)
1-2-2
1.00 p / match
Facit hemma (V-O-F)
3-3-0
Senaste 5 hemma
2-3-0
WDDWD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.0Insläppta mål: 1.6xG: 0.98Motståndarens xG: 1.42BTTS: 80%Over 2.5: 40%
Woking
WDDWL
Resultatfördelning
27% V27% O45% F
Säsong (V-O-F)
3-3-5
1.09 p / match · målskillnad -1
Senaste 5 (V-O-F)
2-2-1
1.60 p / match
Facit borta (V-O-F)
1-1-3
Senaste 5 borta
1-1-3
LLLDW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.6Insläppta mål: 1.6xG: 1.76Motståndarens xG: 1.25BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Woking är 31% bättre på: gjorda mål per match.

1.18 mål / match - Eastleigh · 1.55 mål / match - Woking

Eastleigh är 21% bättre på: insläppta mål per match.

1.36 mål / match - Eastleigh · 1.64 mål / match - Woking

Eastleighs målprofil: mycket stark

Eastleigh gör mål i 91% av matcherna (10 av 11 matcher), medan Woking håller nollan i 9% (1 av 11 matcher).

Wokings målprofil: stark

Woking gör mål i 55% av matcherna (6 av 11 matcher), medan Eastleigh håller nollan i 18% (2 av 11 matcher).

13Gjorda mål (säsong)17
EastleighWoking
15Insläppta mål (säsong)18
EastleighWoking
2.55Snittmål per match3.18
EastleighWoking
5Gjorda mål (senaste 5)13
EastleighWoking
8Insläppta mål (senaste 5)8
EastleighWoking

Hur ofta gör laget minst...

91%1 mål55%
EastleighWoking
18%2 mål36%
EastleighWoking
9%3 mål27%
EastleighWoking
0%4 mål18%
EastleighWoking

Hur ofta släpper laget in minst...

82%1 mål91%
EastleighWoking
36%2 mål45%
EastleighWoking
9%3 mål18%
EastleighWoking
9%4 mål9%
EastleighWoking

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

Målmönster

18%BTTS i halvtid27%
EastleighWoking
0%BTTS i båda halvlekarna9%
EastleighWoking
18%Mål i båda halvlekarna18%
EastleighWoking

BTTS och antal mål

45%Minst 3 mål och BTTS36%
EastleighWoking
0%Minst 3 mål utan BTTS9%
EastleighWoking
80%BTTS - senaste 580%
EastleighWoking

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

64%Minst 1 mål före paus64%
EastleighWoking
27%Minst 2 mål före paus27%
EastleighWoking
9%Minst 3 mål före paus18%
EastleighWoking

2:a halvlek

91%Minst 1 mål efter paus91%
EastleighWoking
45%Minst 2 mål efter paus45%
EastleighWoking
9%Minst 3 mål efter paus18%
EastleighWoking

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Eastleigh är 74% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.27 p / match - Eastleigh · 0.73 p / match - Woking

Eastleigh - läge i halvtid
27% leder45% oavgjort27% ligger under
Woking - läge i halvtid
9% leder45% oavgjort45% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.27Poäng per match (1:a halvlek)0.73
EastleighWoking
0.45Gjorda mål (1:a halvlek)0.55
EastleighWoking
0.55Insläppta mål (1:a halvlek)0.82
EastleighWoking
1Snittmål (1:a halvlek)1.36
EastleighWoking
64%Hållen nolla före paus36%
EastleighWoking
55%Utan mål före paus73%
EastleighWoking

Efter paus (2:a halvlek)

1.27Poäng per match (2:a halvlek)1.45
EastleighWoking
0.73Gjorda mål (2:a halvlek)1
EastleighWoking
0.82Insläppta mål (2:a halvlek)0.82
EastleighWoking
1.55Snittmål (2:a halvlek)1.82
EastleighWoking
36%Hållen nolla efter paus36%
EastleighWoking
36%Utan mål efter paus55%
EastleighWoking

Eastleigh - resultat andra halvlek

27% V45% O27% F
14
Halvtidspoäng
5
Halvtidsmål
-1
Målskillnad (1:a halvlek)
14
Poäng andra halvlek
-1
Målskillnad (2:a halvlek)
1.27
PPG före paus
Håller ledningen133%

Leder i halvtid i 27% av matcherna och vinner 36%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.3

Släpper in 0.3 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Woking - resultat andra halvlek

45% V9% O45% F
8
Halvtidspoäng
6
Halvtidsmål
-3
Målskillnad (1:a halvlek)
16
Poäng andra halvlek
+2
Målskillnad (2:a halvlek)
0.73
PPG före paus
Håller ledningen300%

Leder i halvtid i 9% av matcherna och vinner 27%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Eastleigh - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.801.60
Gjorda mål / match0.40.6
Insläppta mål / match1.00.6
Snittmål per match1.41.2
1 mål80%80%
2 mål40%40%
3 mål20%0%
Hållen nolla40%60%
Utan mål60%40%
Målskillnad-30
Halvtid: 20% leder - 20% oavgjort - 60% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 40% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 2
Woking - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.002.00
Gjorda mål / match1.21.4
Insläppta mål / match1.20.4
Snittmål per match2.41.8
1 mål80%80%
2 mål60%40%
3 mål40%20%
Hållen nolla20%60%
Utan mål40%40%
Målskillnad0+5
Halvtid: 20% leder - 40% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 60% vunnen - 20% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 60% - Totalt antal halvtidsmål: 6

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Eastleigh
GjordaInsläppta
1
2
0-15
1
3
16-30
3
1
31-45
3
2
46-60
1
3
61-75
4
4
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (4 goals). Släpper in mest i 76-90 (4). Slutfasbalans (76-90): 0.

Woking
GjordaInsläppta
1
3
0-15
4
2
16-30
1
4
31-45
3
3
46-60
5
3
61-75
3
3
76-90

Farligast i minuterna 61-75 (5 goals). Släpper in mest i 31-45 (4). Slutfasbalans (76-90): 0.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.87
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.4 : 1.5
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
93%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
64%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
+40%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
50%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
4%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 25 matcher
0-1
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Eastleigh

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.29
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.11
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+0.8 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.08
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.03
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
71%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
96%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.36
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.3
Sena mål
31% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 8% under den första kvarten.
31%

Woking

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.30
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.39
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-3.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.02
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.37
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
110%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
99%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.51
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.4
Sena mål
18% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 6% under den första kvarten.
18%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (National League).

Lagen vs ligan

EastleighLigaWoking
Snittmål per match▼ 2.553.07▲ 3.18
Båda lagen gjorde mål▲ 73%64%▼ 55%
Minst 3 mål (Over 2.5)▼ 45%60%▼ 45%
Hållna nollor• 18%18%▼ 9%
Mål före paus▼ 64%72%▼ 64%
Mål efter paus▲ 91%87%▲ 91%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

3.07
Snittmål per match
64%
Båda lagen gjorde mål
60%
Minst 3 mål (Over 2.5)
18%
Hållna nollor
1.66
Hemmamål / match
1.41
Bortamål / match
+18%
Hemmafördel i anfall
+15%
Hemmafördel i försvar
+12%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
72%
1 mål
33%
2 mål
14%
3 mål
4%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
87%
1 mål
54%
2 mål
25%
3 mål
12%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. EastleighMålAaron BlairAssist: Max Dickov
  2. WokingGult kortJohn Marquis
  3. EastleighGult kortReece Johnson
  4. WokingMålJohn Marquis
  5. WokingByteIn: Liam DulsonUt: Josh Kelly
  6. WokingByteIn: Tariq HindsUt: Anthony Georgiou
  7. WokingMålLiam Dulson
  8. EastleighByteIn: Will RandallUt: Jonathan Williams
  9. EastleighByteIn: Barney BarneyUt: Max Dickov
  10. EastleighGult kortTemitope Eweka
  11. WokingMålLiam DulsonAssist: Tim Akinola
  12. WokingGult kortMatt Ward
  13. EastleighGult kortHarry Sidwell

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Senaste moten (2): Eastleigh 0 - 2 - 0 Woking. Malgenomsnitt 4.00, bada lagen gjorde mal i 100% matcher.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Eastleigh - Woking?

National League-matchen slutade Eastleigh 1:3 Woking. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Hur ser inbördes möten mellan Eastleigh och Woking ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Eastleigh 0, Woking 0 och 2 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 4,00 mål, med båda lagen på mål i 100%.

Vad visar målstatistiken inför Eastleigh - Woking?

Eastleigh gör i snitt 1,18 mål per match och Woking 1,55. Snittet i National League är 3,07 mål, med Over 2.5 i 60% av matcherna. Båda lagen gör mål i 73% av Eastleighs matcher och 55% av Wokings.

I vilken form är Eastleigh och Woking?

De senaste 5 matcherna har Eastleigh facit 1-2-2 (1,00 poäng per match) och Woking 2-2-1 (1,60 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Eastleigh - Woking?

Den statistiska bakgrunden till Eastleigh - Woking — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under — finns på den här sidan. Tipset med motivering och value-bedömning finns i NoFluffPicks-appen.