Paraguay - Division IntermediaData uppdaterad 15 oktober 2026

Encarnación - General Caballero JLM: matchstatistik

Motivering:

Fullständig analys och speltips i appen

Se bettinganalys, speltips, value bet och fullständig motivering för matchen.

Se analys och speltips

Encarnación - General Caballero JLM: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Encarnación möter General Caballero JLM i Division Intermedia (Paraguay). Matchen är planerad till 19 oktober 2026.

Aktuell form

Encarnación: 1-0-4, 0.60 poäng/match. General Caballero JLM: 3-0-2, 1.80 poäng/match.

Målstatistik

Encarnación gör 0.89 och släpper in 1.43 mål per match. General Caballero JLM gör 2.00 och släpper in 1.21. Ligans snitt: 2.63 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Encarnación 39%, General Caballero JLM 68%. Over 2.5: Encarnación 39%, General Caballero JLM 68%. Liganivå: BTTS 57%, Over 2.5 47%.

xG, skott och stil

General Caballero JLM har högre xG: 1.53 mot 1.33. Encarnación: 10.2 skott per match, General Caballero JLM: 12.2.

Matchhalvor

Encarnación: leder i paus 21%, mål i andra halvlek 0.43. General Caballero JLM: leder i paus 43%, mål i andra halvlek 0.96.

Mål per minut

Encarnación: 31-45+ (7 mal). General Caballero JLM: 76-90+ (16 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Division Intermedia: 2.63 mål per match, BTTS 57%, Over 2.5 47%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 1 tidigare inbördes möten: 0-0-1. Målsnitt 1.00, BTTS 0%.

Fore matchen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0.89Gjorda mål / match2
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
1.43Insläppta mål / match1.21
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
46%Genomsnittligt bollinnehav55%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
4.14Skott på mål / match5.43
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

10.18Skott per match12.18
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
4.14Skott på mål5.43
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
8.8%Skottkonvertering16.4%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
46%Bollinnehav55%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
1.33xG för1.53
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
1.47xG emot1.46
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Skottkvalitet

Encarnación: BalanseratGeneral Caballero JLM: Effektiva avslut
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
Precision (skott på mål)41%45%
Chanskvalitet (xG per skott)0.130.13
Avslut (mål per skott på mål)0.210.37

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

General Caballero JLM är 200% bättre på: form senaste 5.

0.6 p / match - Encarnación · 1.8 p / match - General Caballero JLM

Encarnación
LWLLL
Resultatfördelning
21% V14% O64% F
Säsong (V-O-F)
6-4-18
0.79 p / match · målskillnad -15
Senaste 5 (V-O-F)
1-0-4
0.60 p / match
Facit hemma (V-O-F)
2-3-9
Senaste 5 hemma
1-1-3
LLDWL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 0.6Insläppta mål: 1.6xG: 1.02Motståndarens xG: 1.68BTTS: 20%Over 2.5: 40%
General Caballero JLM
WLLWW
Resultatfördelning
61% V18% O21% F
Säsong (V-O-F)
17-5-6
2.00 p / match · målskillnad +22
Senaste 5 (V-O-F)
3-0-2
1.80 p / match
Facit borta (V-O-F)
6-4-4
Senaste 5 borta
2-2-1
DDWLW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.0Insläppta mål: 1.4xG: 1.43Motståndarens xG: 1.39BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

General Caballero JLM är 125% bättre på: gjorda mål per match.

0.89 mål / match - Encarnación · 2 mål / match - General Caballero JLM

General Caballero JLM är 18% bättre på: insläppta mål per match.

1.43 mål / match - Encarnación · 1.21 mål / match - General Caballero JLM

Encarnacións målprofil: ojämn

Encarnación gör mål i 50% av matcherna (14 av 28 matcher), medan General Caballero JLM håller nollan i 29% (8 av 28 matcher).

General Caballero JLMs målprofil: mycket stark

General Caballero JLM gör mål i 86% av matcherna (24 av 28 matcher), medan Encarnación håller nollan i 14% (4 av 28 matcher).

25Gjorda mål (säsong)56
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
40Insläppta mål (säsong)34
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
2.32Snittmål per match3.21
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
3Gjorda mål (senaste 5)10
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
8Insläppta mål (senaste 5)7
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Hur ofta gör laget minst...

50%1 mål86%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
32%2 mål68%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
7%3 mål29%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0%4 mål11%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Hur ofta släpper laget in minst...

86%1 mål71%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
39%2 mål39%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
18%3 mål11%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0%4 mål0%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

68%
General Caballero JLM - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.19 av 28 matcher
57%
Ligasnitt

Målmönster

14%BTTS i halvtid32%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0%BTTS i båda halvlekarna14%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
14%Mål i båda halvlekarna43%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

BTTS och antal mål

36%Minst 3 mål och BTTS64%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
4%Minst 3 mål utan BTTS4%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
20%BTTS - senaste 560%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

Hela matchen - lagjämförelse (Over)

1:a halvlek

61%Minst 1 mål före paus86%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
29%Minst 2 mål före paus54%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
14%Minst 3 mål före paus11%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

2:a halvlek

79%Minst 1 mål efter paus75%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
29%Minst 2 mål efter paus50%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
14%Minst 3 mål efter paus29%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

General Caballero JLM är 57% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.07 p / match - Encarnación · 1.68 p / match - General Caballero JLM

Encarnación - läge i halvtid
21% leder43% oavgjort36% ligger under
General Caballero JLM - läge i halvtid
43% leder39% oavgjort18% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.07Poäng per match (1:a halvlek)1.68
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0.46Gjorda mål (1:a halvlek)1.04
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0.57Insläppta mål (1:a halvlek)0.57
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
1.04Snittmål (1:a halvlek)1.61
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
54%Hållen nolla före paus50%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
71%Utan mål före paus32%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Efter paus (2:a halvlek)

0.86Poäng per match (2:a halvlek)1.54
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0.43Gjorda mål (2:a halvlek)0.96
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
0.86Insläppta mål (2:a halvlek)0.64
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
1.29Snittmål (2:a halvlek)1.61
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
39%Hållen nolla efter paus46%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM
64%Utan mål efter paus39%
EncarnaciónGeneral Caballero JLM

Encarnación - resultat andra halvlek

18% V32% O50% F
30
Halvtidspoäng
13
Halvtidsmål
-3
Målskillnad (1:a halvlek)
24
Poäng andra halvlek
-12
Målskillnad (2:a halvlek)
1.07
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 21% av matcherna och vinner 21%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.3

Släpper in 0.3 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

General Caballero JLM - resultat andra halvlek

36% V46% O18% F
47
Halvtidspoäng
29
Halvtidsmål
+13
Målskillnad (1:a halvlek)
43
Poäng andra halvlek
+9
Målskillnad (2:a halvlek)
1.68
PPG före paus
Håller ledningen142%

Leder i halvtid i 43% av matcherna och vinner 61%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.1

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Encarnación - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.000.20
Gjorda mål / match0.60.0
Insläppta mål / match0.41.2
Snittmål per match1.01.2
1 mål60%80%
2 mål20%40%
3 mål20%0%
Hållen nolla60%20%
Utan mål80%100%
Målskillnad+1-6
Halvtid: 20% leder - 40% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 0% vunnen - 20% oavgjort - 80% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 3
General Caballero JLM - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match2.001.20
Gjorda mål / match1.01.0
Insläppta mål / match0.60.8
Snittmål per match1.61.8
1 mål100%80%
2 mål60%80%
3 mål0%20%
Hållen nolla60%40%
Utan mål20%20%
Målskillnad+2+1
Halvtid: 60% leder - 20% oavgjort - 20% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 60% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 5

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Encarnación
GjordaInsläppta
2
3
0-15
4
6
16-30
7
7
31-45
2
4
46-60
4
9
61-75
6
11
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (7 goals). Släpper in mest i 76-90 (11). Slutfasbalans (76-90): -5 - slutskedena är en svaghet.

General Caballero JLM
GjordaInsläppta
6
3
0-15
9
9
16-30
14
4
31-45
6
3
46-60
5
5
61-75
16
10
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (16 goals). Släpper in mest i 76-90 (10). Slutfasbalans (76-90): +6 - vinner slutskedena.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.76
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.1 : 1.7
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
105%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
54%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-64%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
43%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
7%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 14 matcher
0-1
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Encarnación

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.14
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.40
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.44
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.04
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
65%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
112%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.19
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.0
Sena mål
24% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 8% under den första kvarten.
24%

General Caballero JLM

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.07
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.72
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-5.4 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.47
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.25
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
156%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
89%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.20
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.1
Sena mål
29% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 11% under den första kvarten.
29%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Division Intermedia).

Lagen vs ligan

EncarnaciónLigaGeneral Caballero JLM
Snittmål per match▼ 2.322.63▲ 3.21
Båda lagen gjorde mål▼ 39%57%▲ 68%
Minst 3 mål (Over 2.5)▼ 39%47%▲ 68%
Hållna nollor▼ 14%25%▲ 29%
Mål före paus▼ 61%67%▲ 86%
Mål efter paus▲ 79%75%• 75%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.63
Snittmål per match
57%
Båda lagen gjorde mål
47%
Minst 3 mål (Over 2.5)
25%
Hållna nollor
1.36
Hemmamål / match
1.28
Bortamål / match
+6%
Hemmafördel i anfall
+6%
Hemmafördel i försvar
+9%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
67%
1 mål
33%
2 mål
9%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
75%
1 mål
41%
2 mål
22%
3 mål
8%
4 mål

Inbordes moten

Foregaende mote: Encarnación 0 - 0 - 1 General Caballero JLM. Malgenomsnitt 1.00, bada lagen gjorde mal i 0% matcher.

Vanliga frågor

När spelar Encarnación och General Caballero JLM?

Encarnación möter General Caballero JLM den 19 oktober 2026 i Division Intermedia. Exakt avsparkstid i din tidszon visas högst upp på matchsidan.

Vad visar målstatistiken inför Encarnación - General Caballero JLM?

Encarnación gör i snitt 0,89 mål per match och General Caballero JLM 2,00. Snittet i Division Intermedia är 2,63 mål, med Over 2.5 i 47% av matcherna. Båda lagen gör mål i 39% av Encarnacións matcher och 68% av General Caballero JLMs.

I vilken form är Encarnación och General Caballero JLM?

De senaste 5 matcherna har Encarnación facit 1-0-4 (0,60 poäng per match) och General Caballero JLM 3-0-2 (1,80 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Encarnación - General Caballero JLM?

Här kollar du siffrorna inför Encarnación - General Caballero JLM: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.