Marocko - Botola ProGrand Stade de TangerData uppdaterad 06 september 2026

Ittihad Tanger - Raja Casablanca: matchstatistik

Ittihad Tanger - Raja Casablanca: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Ittihad Tanger mötte Raja Casablanca i Botola Pro (Marocko). Matchen spelades den 28 juni 2026. Arena: Grand Stade de Tanger. Slutresultat: 1:1.

Aktuell form

Ittihad Tanger: 3-0-2, 1.80 poäng/match. Raja Casablanca: 2-1-2, 1.40 poäng/match.

Målstatistik

Ittihad Tanger gör 0.89 och släpper in 1.04 mål per match. Raja Casablanca gör 1.26 och släpper in 0.67. Ligans snitt: 2.13 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Ittihad Tanger 52%, Raja Casablanca 33%. Over 2.5: Ittihad Tanger 26%, Raja Casablanca 22%. Liganivå: BTTS 50%, Over 2.5 38%.

xG, skott och stil

Raja Casablanca har högre xG: 1.39 mot 1.31. Ittihad Tanger: 10.5 skott per match, Raja Casablanca: 10.8.

Matchhalvor

Ittihad Tanger: leder i paus 19%, mål i andra halvlek 0.59. Raja Casablanca: leder i paus 48%, mål i andra halvlek 0.63.

Mål per minut

Ittihad Tanger: 76-90+ (8 mal). Raja Casablanca: 76-90+ (10 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Botola Pro: 2.13 mål per match, BTTS 50%, Over 2.5 38%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 1 tidigare inbördes möten: 0-0-1. Målsnitt 2.00, BTTS 0%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Raja Casablanca är på förhand favoriter på pappret — 14 vinster denna säsong mot Ittihads 8, 34 gjorda mål och 18 insläppta jämfört med Ittihads 24 gjorda och 28 insläppta. På bortaplan snittar Raja 1.23 mål per match, 3.67 skott på mål och 14% effektivitet på avslut, medan Ittihad hemma har 0.92 mål, 2.92 skott på mål och 9% konvertering, vilket ger en tydlig fördel för bortalaget i effektivitet. Hemmalaget kryssar dock ofta (54% av hemmamatcherna slutar oavgjort) och har en balans hemma (i snitt 0.92 gjorda och 0.92 insläppta), och i de senaste 5 matcherna har Ittihad gjort 5 mål och snittar 1.8 poäng per match (3 vinster). Å andra sidan har Raja släppt in 9 mål de senaste 5 matcherna (1.8 per match), vilket visar på instabilitet i backlinjen; trots det är xG likartat: 1.27 xG för Ittihad hemma mot 1.19 xG för Raja på bortaplan, med xG mot 1.38 respektive 1.37. Med hänsyn till bortalagets säsongsövertag i antal segrar och högre avslutseffektivitet, men också hemmalagets höga andel kryss och Rajas svagare defensiv på sistone, spelar jag på bortalaget; jag tilldelar bortalaget 45%, oavgjort 30% och hemmalaget 25%.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Jag tippar BLGM Nej (70% vs 30%) — säsongssignalerna favoriserar hålla nollan. Ittihad släpper i genomsnitt bara 0,43 mål hemma och håller nollan i 57% av matcherna, och Ittihads säsongs-BTTS är 29% jämfört med Rajas 38%, båda under ligans BTTS-nivå på 50%. xG visar att Ittihad skapar fler chanser (offensivt xG 1,57) medan Raja tillåter xG 1,37, och hemmalaget skjuter i snitt 12,64 gånger (4,57 på mål) kontra 8,92 (3,67) för bortalaget — detta ger fördel för hemmalagets defensiv. Visst, Raja har 80% BTTS i sina senaste 5 matcher och gör 1,6 mål samtidigt som man släpper in 1,8, vilket ökar risken för ett bortamål, men de flesta säsongsmåtten (höga andelar hålla nollan: liga 62%, hemmalag 57%) gör att jag väljer Nej.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Baserat på xG och defensiva data uppskattar jag förväntade mål: Ittihad Tanger ≈ (1.57 + 1.37)/2 = 1.47 och Raja Casablanca ≈ (1.19 + 0.81)/2 = 1.00, summa ≈ 2.47 mål. Poisson-modellen med µ=2.47 ger sannolikheten för minst 2 mål (Över 1.5) omkring 71%, och minst 3 mål (Över 2.5) omkring 45%. Säsongsstatistik utgör en ytterligare signal — Över1.5 förekom i 50% av Ittihads matcher och 69% av Rajas, och Över0.5 är 86% respektive 92%, medan Ittihad i genomsnitt skjuter 12.64 skott (4.57 på mål) mot Rajas 8.92 (3.67). Å andra sidan är säsongs-Över2.5 lågt (21% Ittihad, 23% Raja) och hemmalaget har 57% cleana sheet, så Över 2.5 har bara måttlig styrka (Under 2.5 ~55%). Därför är den starkaste och mest sannolika signalen från datan Över 1.5 (~71%), medan Under 2.5 utgör ett rimligt, mindre säkert alternativ.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Ittihad Tanger framstår som favorit: hemmalagets genomsnittspoäng är 2,00 mot 1,62 för Raja Casablanca, och hemmalagets xG är 1,57 jämfört med 1,19 för bortalaget, samtidigt som hemmalaget i genomsnitt skjuter 12,64 skott mot motståndarnas 8,92. Till halvtid är oavgjort relativt vanligt — hemmalaget gick till halvtidsvilan oavgjort i 43 % av matcherna, bortalaget i 54 % — dessutom släpper Ittihad i genomsnitt bara 0,07 mål före halvtid och har 93 % rena halvtider, vilket tyder på få mål i första halvlek. Efter pausen är det dock hemmalaget som oftare avgör (i de senaste 5 matcherna tog de i genomsnitt 2,2 poäng efter pausen jämfört med 1,0 för Raja) och Ittihad har gjort hela 8 mål i minuterna 76–90, vilket ökar sannolikheten för avgörande i andra halvlek. Säsongens andel nollor i full tid är 57 % för hemmalaget mot 46 % för bortalaget, och målsnittet 1,29 vs 1,23 indikerar generellt få mål. Därför är den starkaste signalen oavgjort i halvtid och hemmaseger i full tid (X/1).

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

0 : 1
1:a halvlek
1 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

51Bollinnehav (%)49
Ittihad TangerRaja Casablanca
10Skott12
Ittihad TangerRaja Casablanca
7Skott pa mal5
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.51xG1.39
Ittihad TangerRaja Casablanca
6Horner4
Ittihad TangerRaja Casablanca
54Farliga anfall39
Ittihad TangerRaja Casablanca
7Regelbrott9
Ittihad TangerRaja Casablanca
5Kort6
Ittihad TangerRaja Casablanca

Profil före matchvad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

Ittihad TangerRaja Casablanca
0.89Gjorda mål / match1.26
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.04Insläppta mål / match0.67
Ittihad TangerRaja Casablanca
49%Genomsnittligt bollinnehav59%
Ittihad TangerRaja Casablanca
3.07Skott på mål / match4.07
Ittihad TangerRaja Casablanca

Lagstatistikvilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

10.52Skott per match10.81
Ittihad TangerRaja Casablanca
3.07Skott på mål4.07
Ittihad TangerRaja Casablanca
8.5%Skottkonvertering11.6%
Ittihad TangerRaja Casablanca
49%Bollinnehav59%
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.31xG för1.39
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.44xG emot1.07
Ittihad TangerRaja Casablanca

Skottkvalitet

Ittihad Tanger: BalanseratRaja Casablanca: Balanserat
Ittihad TangerRaja Casablanca
Precision (skott på mål)29%38%
Chanskvalitet (xG per skott)0.120.13
Avslut (mål per skott på mål)0.290.31

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagformvilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Ittihad Tanger är 29% bättre på: form senaste 5.

1.8 p / match - Ittihad Tanger · 1.4 p / match - Raja Casablanca

Ittihad Tanger
LWWWL
Resultatfördelning
30% W41% R30% P
Säsong (V-O-F)
8-11-8
1.30 p / match · målskillnad -4
Senaste 5 (V-O-F)
3-0-2
1.80 p / match
Facit hemma (V-O-F)
4-7-2
Senaste 5 hemma
3-2-0
DDWWW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.0Insläppta mål: 0.8xG: 1.38Motståndarens xG: 1.51BTTS: 20%Over 2.5: 20%
Raja Casablanca
LDWWL
Resultatfördelning
52% W26% R22% P
Säsong (V-O-F)
14-7-6
1.81 p / match · målskillnad +16
Senaste 5 (V-O-F)
2-1-2
1.40 p / match
Facit borta (V-O-F)
6-3-4
Senaste 5 borta
3-0-2
WWLWL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 1.8xG: 1.29Motståndarens xG: 1.49BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Målhur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Raja Casablanca är 42% bättre på: gjorda mål per match.

0.89 mål / match - Ittihad Tanger · 1.26 mål / match - Raja Casablanca

Raja Casablanca är 55% bättre på: insläppta mål per match.

1.04 mål / match - Ittihad Tanger · 0.67 mål / match - Raja Casablanca

Ittihad Tangers målprofil: ojämn

Ittihad Tanger gör mål i 67% av matcherna (18 av 27 matcher), medan Raja Casablanca håller nollan i 52% (14 av 27 matcher).

Raja Casablancas målprofil: mycket stark

Raja Casablanca gör mål i 74% av matcherna (20 av 27 matcher), medan Ittihad Tanger håller nollan i 22% (6 av 27 matcher).

24Gjorda mål (säsong)34
Ittihad TangerRaja Casablanca
28Insläppta mål (säsong)18
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.93Snittmål per match1.93
Ittihad TangerRaja Casablanca
5Gjorda mål (senaste 5)8
Ittihad TangerRaja Casablanca
4Insläppta mål (senaste 5)9
Ittihad TangerRaja Casablanca

Hur ofta gör laget minst...

67%1 mål74%
Ittihad TangerRaja Casablanca
22%2 mål33%
Ittihad TangerRaja Casablanca
0%3 mål11%
Ittihad TangerRaja Casablanca
0%4 mål7%
Ittihad TangerRaja Casablanca

Hur ofta släpper laget in minst...

78%1 mål48%
Ittihad TangerRaja Casablanca
22%2 mål15%
Ittihad TangerRaja Casablanca
4%3 mål4%
Ittihad TangerRaja Casablanca
0%4 mål0%
Ittihad TangerRaja Casablanca

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

50%
Ligasnitt

Målmönster

11%BTTS i halvtid7%
Ittihad TangerRaja Casablanca
0%BTTS i båda halvlekarna4%
Ittihad TangerRaja Casablanca
11%Mål i båda halvlekarna33%
Ittihad TangerRaja Casablanca

BTTS och antal mål

22%Minst 3 mål och BTTS19%
Ittihad TangerRaja Casablanca
4%Minst 3 mål utan BTTS4%
Ittihad TangerRaja Casablanca
20%BTTS - senaste 580%
Ittihad TangerRaja Casablanca

Antal mål (Over/Under)hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

63%Minst 1 mål före paus59%
Ittihad TangerRaja Casablanca
19%Minst 2 mål före paus11%
Ittihad TangerRaja Casablanca
0%Minst 3 mål före paus4%
Ittihad TangerRaja Casablanca

2:a halvlek

70%Minst 1 mål efter paus70%
Ittihad TangerRaja Casablanca
30%Minst 2 mål efter paus33%
Ittihad TangerRaja Casablanca
11%Minst 3 mål efter paus11%
Ittihad TangerRaja Casablanca

Matchhalvori vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Raja Casablanca är 86% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.04 p / match - Ittihad Tanger · 1.93 p / match - Raja Casablanca

Ittihad Tanger - läge i halvtid
19% leder48% oavgjort33% ligger under
Raja Casablanca - läge i halvtid
48% leder48% oavgjort4% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.04Poäng per match (1:a halvlek)1.93
Ittihad TangerRaja Casablanca
0.3Gjorda mål (1:a halvlek)0.63
Ittihad TangerRaja Casablanca
0.52Insläppta mål (1:a halvlek)0.15
Ittihad TangerRaja Casablanca
0.81Snittmål (1:a halvlek)0.78
Ittihad TangerRaja Casablanca
56%Hållen nolla före paus89%
Ittihad TangerRaja Casablanca
70%Utan mål före paus44%
Ittihad TangerRaja Casablanca

Efter paus (2:a halvlek)

1.41Poäng per match (2:a halvlek)1.44
Ittihad TangerRaja Casablanca
0.59Gjorda mål (2:a halvlek)0.63
Ittihad TangerRaja Casablanca
0.52Insläppta mål (2:a halvlek)0.52
Ittihad TangerRaja Casablanca
1.11Snittmål (2:a halvlek)1.15
Ittihad TangerRaja Casablanca
56%Hållen nolla efter paus56%
Ittihad TangerRaja Casablanca
52%Utan mål efter paus48%
Ittihad TangerRaja Casablanca

Ittihad Tanger - resultat andra halvlek

33% W41% R26% P
28
Halvtidspoäng
8
Halvtidsmål
-6
Målskillnad (1:a halvlek)
38
Poäng andra halvlek
+2
Målskillnad (2:a halvlek)
1.04
PPG före paus
Håller ledningen158%

Leder i halvtid i 19% av matcherna och vinner 30%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Raja Casablanca - resultat andra halvlek

33% W44% R22% P
52
Halvtidspoäng
17
Halvtidsmål
+13
Målskillnad (1:a halvlek)
39
Poäng andra halvlek
+3
Målskillnad (2:a halvlek)
1.93
PPG före paus
Håller ledningen108%

Leder i halvtid i 48% av matcherna och vinner 52%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.4

Släpper in 0.4 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Ittihad Tanger - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.002.20
Gjorda mål / match0.40.6
Insläppta mål / match0.80.0
Snittmål per match1.20.6
1 mål80%60%
2 mål40%0%
3 mål0%0%
Hållen nolla40%100%
Utan mål60%40%
Målskillnad-2+3
Halvtid: 20% leder - 40% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 60% vunnen - 40% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 2
Raja Casablanca - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.401.00
Gjorda mål / match0.80.8
Insläppta mål / match0.61.2
Snittmål per match1.42.0
1 mål60%100%
2 mål40%80%
3 mål20%20%
Hållen nolla60%0%
Utan mål40%40%
Målskillnad+1-2
Halvtid: 20% leder - 80% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 40% oavgjort - 40% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 40% - Totalt antal halvtidsmål: 4

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minutnär kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Ittihad Tanger
GjordaInsläppta
1
1
0-15
3
3
16-30
4
10
31-45
3
5
46-60
5
5
61-75
8
4
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (8 goals). Släpper in mest i 31-45 (10). Slutfasbalans (76-90): +4 - vinner slutskedena.

Raja Casablanca
GjordaInsläppta
7
0
0-15
6
1
16-30
4
3
31-45
4
5
46-60
3
4
61-75
10
5
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (10 goals). Släpper in mest i 46-60 (5). Slutfasbalans (76-90): +5 - vinner slutskedena.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorervad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

1.93
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
0.8 : 1.1
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
91%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
43%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
+4%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
50%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
9%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 11 matcher
0-1
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Ittihad Tanger

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.13
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.02
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+0.7 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.42
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.40
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
79%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
104%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.50
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.3
Sena mål
33% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 4% under den första kvarten.
33%

Raja Casablanca

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.32
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.27
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-14.3 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.13
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.40
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
126%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
59%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.41
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
29% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 21% under den första kvarten.
29%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontextär det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Botola Pro).

Lagen vs ligan

Ittihad TangerLigaRaja Casablanca
Snittmål per match 1.932.13 1.93
Båda lagen gjorde mål 52%50% 33%
Minst 3 mål (Over 2.5) 26%38% 22%
Hållna nollor 22%31% 52%
Mål före paus 63%61% 59%
Mål efter paus 70%72% 70%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.13
Snittmål per match
50%
Båda lagen gjorde mål
38%
Minst 3 mål (Over 2.5)
31%
Hållna nollor
1.13
Hemmamål / match
1.00
Bortamål / match
+13%
Hemmafördel i anfall
+12%
Hemmafördel i försvar
+11%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
61%
1 mål
24%
2 mål
7%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
72%
1 mål
35%
2 mål
11%
3 mål
0%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. Ittihad TangerGult kortZakaria Kiani
  2. Ittihad TangerGult kortMohamed Saoud
  3. Raja CasablancaMålAbdellah Khafifi
  4. Ittihad TangerByteIn: Abdel Hamid MaâliUt: Ennaama El Bellali
  5. Raja CasablancaRött kortBadr Banoun
  6. Ittihad TangerGult kortEnnaama El Bellali
  7. Raja CasablancaGult kortMohamed Al Makahasi
  8. Raja CasablancaGult kortAbdellah Khafifi
  9. Ittihad TangerGult kortHaitam El Bahja
  10. Raja CasablancaGult kortAdam Ennaffati
  11. Raja CasablancaByteIn: Mohamed BoulacsoutUt: Adam Ennaffati
  12. Raja CasablancaGult kortKhalid Kbiri Alaoui
  13. Ittihad TangerMålBilal ElOuadghiriAssist: Mohamed El Arouch
  14. Ittihad TangerGult kortMohamed El Arouch

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Foregaende mote: Ittihad Tanger 0 - 0 - 1 Raja Casablanca. Malgenomsnitt 2.00, bada lagen gjorde mal i 0% matcher.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Ittihad Tanger - Raja Casablanca?

Botola Pro-matchen slutade Ittihad Tanger 1:1 Raja Casablanca. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Vad visar målstatistiken inför Ittihad Tanger - Raja Casablanca?

Ittihad Tanger gör i snitt 0,89 mål per match och Raja Casablanca 1,26. Snittet i Botola Pro är 2,13 mål, med Over 2.5 i 38% av matcherna. Båda lagen gör mål i 52% av Ittihad Tangers matcher och 33% av Raja Casablancas.

I vilken form är Ittihad Tanger och Raja Casablanca?

De senaste 5 matcherna har Ittihad Tanger facit 3-0-2 (1,80 poäng per match) och Raja Casablanca 2-1-2 (1,40 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Ittihad Tanger - Raja Casablanca?

Den statistiska bakgrunden till Ittihad Tanger - Raja Casablanca — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under — finns på den här sidan. Tipset med motivering och value-bedömning finns i NoFluffPicks-appen.