Slovenien - 2. SNLStadion PortovalData uppdaterad 03 november 2026

Krka - Brežice: matchstatistik

Motivering:

Fullständig analys och speltips i appen

Se bettinganalys, speltips, value bet och fullständig motivering för matchen.

Se analys och speltips

Krka - Brežice: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Krka möter Brežice i 2. SNL (Slovenien). Matchen är planerad till 7 november 2026. Arena: Stadion Portoval.

Aktuell form

Krka: 2-0-3, 1.20 poäng/match. Brežice: 1-3-1, 1.20 poäng/match.

Målstatistik

Krka gör 1.31 och släpper in 1.69 mål per match. Brežice gör 0.92 och släpper in 2.08. Ligans snitt: 2.94 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Krka 46%, Brežice 62%. Over 2.5: Krka 69%, Brežice 62%. Liganivå: BTTS 45%, Over 2.5 55%.

xG, skott och stil

Brežice har högre xG: 1.54 mot 1.34. Krka: 10.3 skott per match, Brežice: 12.5.

Matchhalvor

Krka: leder i paus 38%, mål i andra halvlek 0.54. Brežice: leder i paus 23%, mål i andra halvlek 0.46.

Mål per minut

Krka: 31-45+ (7 mal). Brežice: 31-45+ (3 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

2. SNL: 2.94 mål per match, BTTS 45%, Over 2.5 55%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Fore matchen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

1.31Gjorda mål / match0.92
KrkaBrežice
1.69Insläppta mål / match2.08
KrkaBrežice
44%Genomsnittligt bollinnehav52%
KrkaBrežice
3.69Skott på mål / match3.77
KrkaBrežice

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

10.31Skott per match12.46
KrkaBrežice
3.69Skott på mål3.77
KrkaBrežice
12.7%Skottkonvertering7.4%
KrkaBrežice
44%Bollinnehav52%
KrkaBrežice
1.34xG för1.54
KrkaBrežice
1.53xG emot1.63
KrkaBrežice

Skottkvalitet

Krka: KontringsstarktBrežice: Balanserat
KrkaBrežice
Precision (skott på mål)36%30%
Chanskvalitet (xG per skott)0.130.12
Avslut (mål per skott på mål)0.360.24

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Krka
LLLWW
Resultatfördelning
31% V8% O62% F
Säsong (V-O-F)
4-1-8
1.00 p / match · målskillnad -5
Senaste 5 (V-O-F)
2-0-3
1.20 p / match
Facit hemma (V-O-F)
2-1-2
Senaste 5 hemma
2-1-2
DLWLW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.8Insläppta mål: 1.6xG: 1.14Motståndarens xG: 1.67BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Brežice
DDWDL
Resultatfördelning
8% V31% O62% F
Säsong (V-O-F)
1-4-8
0.54 p / match · målskillnad -15
Senaste 5 (V-O-F)
1-3-1
1.20 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-2-5
Senaste 5 borta
0-2-3
LLLDD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.0Insläppta mål: 2.0xG: 1.59Motståndarens xG: 1.75BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Krka är 42% bättre på: gjorda mål per match.

1.31 mål / match - Krka · 0.92 mål / match - Brežice

Krka är 23% bättre på: insläppta mål per match.

1.69 mål / match - Krka · 2.08 mål / match - Brežice

Krkas målprofil: mycket stark

Krka gör mål i 69% av matcherna (9 av 13 matcher), medan Brežice håller nollan i 8% (1 av 13 matcher).

Brežices målprofil: stark

Brežice gör mål i 62% av matcherna (8 av 13 matcher), medan Krka håller nollan i 31% (4 av 13 matcher).

17Gjorda mål (säsong)12
KrkaBrežice
22Insläppta mål (säsong)27
KrkaBrežice
3Snittmål per match3
KrkaBrežice
9Gjorda mål (senaste 5)5
KrkaBrežice
8Insläppta mål (senaste 5)10
KrkaBrežice

Hur ofta gör laget minst...

69%1 mål62%
KrkaBrežice
38%2 mål23%
KrkaBrežice
15%3 mål8%
KrkaBrežice
8%4 mål0%
KrkaBrežice

Hur ofta släpper laget in minst...

69%1 mål92%
KrkaBrežice
69%2 mål54%
KrkaBrežice
31%3 mål23%
KrkaBrežice
0%4 mål23%
KrkaBrežice

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

Målmönster

31%BTTS i halvtid23%
KrkaBrežice
15%BTTS i båda halvlekarna8%
KrkaBrežice
31%Mål i båda halvlekarna23%
KrkaBrežice

BTTS och antal mål

46%Minst 3 mål och BTTS46%
KrkaBrežice
23%Minst 3 mål utan BTTS15%
KrkaBrežice
60%BTTS - senaste 560%
KrkaBrežice

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

77%Minst 1 mål före paus77%
KrkaBrežice
38%Minst 2 mål före paus38%
KrkaBrežice
15%Minst 3 mål före paus31%
KrkaBrežice

2:a halvlek

92%Minst 1 mål efter paus77%
KrkaBrežice
54%Minst 2 mål efter paus46%
KrkaBrežice
23%Minst 3 mål efter paus8%
KrkaBrežice

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Krka är 54% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.54 p / match - Krka · 1 p / match - Brežice

Krka - läge i halvtid
38% leder38% oavgjort23% ligger under
Brežice - läge i halvtid
23% leder31% oavgjort46% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.54Poäng per match (1:a halvlek)1
KrkaBrežice
0.77Gjorda mål (1:a halvlek)0.46
KrkaBrežice
0.54Insläppta mål (1:a halvlek)1.15
KrkaBrežice
1.31Snittmål (1:a halvlek)1.62
KrkaBrežice
46%Hållen nolla före paus38%
KrkaBrežice
46%Utan mål före paus62%
KrkaBrežice

Efter paus (2:a halvlek)

1.08Poäng per match (2:a halvlek)0.92
KrkaBrežice
0.54Gjorda mål (2:a halvlek)0.46
KrkaBrežice
1.15Insläppta mål (2:a halvlek)0.92
KrkaBrežice
1.69Snittmål (2:a halvlek)1.38
KrkaBrežice
31%Hållen nolla efter paus38%
KrkaBrežice
54%Utan mål efter paus54%
KrkaBrežice

Krka - resultat andra halvlek

31% V15% O54% F
20
Halvtidspoäng
10
Halvtidsmål
+3
Målskillnad (1:a halvlek)
14
Poäng andra halvlek
-8
Målskillnad (2:a halvlek)
1.54
PPG före paus
Håller ledningen82%

Leder i halvtid i 38% av matcherna och vinner 31%. Skyddar oftast ledningen till slutsignalen.

Försvar efter paus+0.6

Släpper in 0.6 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Brežice - resultat andra halvlek

15% V46% O38% F
13
Halvtidspoäng
6
Halvtidsmål
-9
Målskillnad (1:a halvlek)
12
Poäng andra halvlek
-6
Målskillnad (2:a halvlek)
1.00
PPG före paus
Håller ledningen35%

Leder i halvtid i 23% av matcherna och vinner 8%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus-0.2

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Krka - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.801.40
Gjorda mål / match1.00.8
Insläppta mål / match0.61.0
Snittmål per match1.61.8
1 mål100%100%
2 mål40%60%
3 mål20%20%
Hållen nolla40%20%
Utan mål40%40%
Målskillnad+2-1
Halvtid: 60% leder - 0% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 20% oavgjort - 40% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 5
Brežice - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.601.60
Gjorda mål / match0.40.6
Insläppta mål / match1.60.4
Snittmål per match2.01.0
1 mål60%80%
2 mål60%20%
3 mål40%0%
Hållen nolla40%60%
Utan mål60%40%
Målskillnad-6+1
Halvtid: 0% leder - 60% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 40% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 40% - Totalt antal halvtidsmål: 2

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Krka
GjordaInsläppta
2
1
0-15
1
1
16-30
7
5
31-45
0
4
46-60
5
2
61-75
2
9
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (7 goals). Släpper in mest i 76-90 (9). Slutfasbalans (76-90): -7 - slutskedena är en svaghet.

Brežice
GjordaInsläppta
2
5
0-15
1
9
16-30
3
1
31-45
3
4
46-60
2
4
61-75
1
4
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (3 goals). Släpper in mest i 16-30 (9). Slutfasbalans (76-90): -3 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

3.00
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.7 : 1.3
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
102%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
54%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
43%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
12%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 8 matcher
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Krka

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.19
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.19
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.03
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.16
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
75%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
141%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.20
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.2
Sena mål
12% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 12% under den första kvarten.
12%

Brežice

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.09
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-1.07
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+0.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.62
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.45
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
77%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
120%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.66
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
8% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 17% under den första kvarten.
8%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (2. SNL).

Lagen vs ligan

KrkaLigaBrežice
Snittmål per match• 3.002.94• 3.00
Båda lagen gjorde mål• 46%45%▲ 62%
Minst 3 mål (Over 2.5)▲ 69%55%▲ 62%
Hållna nollor• 31%31%▼ 8%
Mål före paus▲ 77%75%▲ 77%
Mål efter paus▲ 92%79%▼ 77%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.94
Snittmål per match
45%
Båda lagen gjorde mål
55%
Minst 3 mål (Over 2.5)
31%
Hållna nollor
1.74
Hemmamål / match
1.20
Bortamål / match
+45%
Hemmafördel i anfall
+31%
Hemmafördel i försvar
+33%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
75%
1 mål
45%
2 mål
17%
3 mål
4%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
79%
1 mål
41%
2 mål
20%
3 mål
9%
4 mål

Vanliga frågor

När spelar Krka och Brežice?

Krka möter Brežice den 7 november 2026 i 2. SNL på Stadion Portoval. Exakt avsparkstid i din tidszon visas högst upp på matchsidan.

Vad visar målstatistiken inför Krka - Brežice?

Krka gör i snitt 1,31 mål per match och Brežice 0,92. Snittet i 2. SNL är 2,94 mål, med Over 2.5 i 55% av matcherna. Båda lagen gör mål i 46% av Krkas matcher och 62% av Brežices.

I vilken form är Krka och Brežice?

De senaste 5 matcherna har Krka facit 2-0-3 (1,20 poäng per match) och Brežice 1-3-1 (1,20 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Krka - Brežice?

Den här sidan visar hela den statistiska kontexten — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under. Tips, value-bedömning och fullständig motivering finns i NoFluffPicks-appen.