USA - USL ChampionshipData uppdaterad 07 september 2026

Loudoun United - Oakland Roots: matchstatistik

Loudoun United - Oakland Roots: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Loudoun United mötte Oakland Roots i USL Championship (USA). Matchen spelades den 2 maj 2026. Slutresultat: 2:2.

Aktuell form

Loudoun United: 0-4-1, 0.80 poäng/match. Oakland Roots: 1-3-1, 1.20 poäng/match.

Målstatistik

Loudoun United gör 1.33 och släpper in 1.83 mål per match. Oakland Roots gör 1.71 och släpper in 1.29. Ligans snitt: 2.63 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Loudoun United 67%, Oakland Roots 71%. Over 2.5: Loudoun United 67%, Oakland Roots 57%. Liganivå: BTTS 52%, Over 2.5 51%.

xG, skott och stil

Oakland Roots har högre xG: 1.31 mot 1.21. Loudoun United: 9.7 skott per match, Oakland Roots: 10.7.

Matchhalvor

Loudoun United: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 0.67. Oakland Roots: leder i paus 57%, mål i andra halvlek 0.71.

Mål per minut

Loudoun United: 31-45+ (2 mal). Oakland Roots: 0-15 (3 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

USL Championship: 2.63 mål per match, BTTS 52%, Over 2.5 51%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 0-0-2. Målsnitt 3.00, BTTS 50%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Jag spelar på oavgjort (X): båda lagen har mycket hög andel oavgjorda — Loudoun har 75% oavgjorda hemma och Oakland 67% oavgjorda borta, vilket ökar sannolikheten för poängdelning. Oakland har dock fördel tabellmässigt och i offensiven: de ligger 6:e mot Loudouns 23:e, har 12 gjorda mål denna säsong mot hemmalagets 8 samt högre genomsnittspoäng i de senaste 5 matcherna 1.2 vs 0.6. Defensivt ser bortalaget stadigare ut — Loudoun släpper i snitt 2.00 mål per match hemma medan Oakland släpper 1.33 borta, och genomsnittligt xG emot är 1.87 vs 1.44 till Oaklands fördel. Offensivt är båda lagen jämna (genomsnittligt xG 1.32 för Loudoun vs 1.29 för Oakland, genomsnittliga skott 10.5 vs 11 och riktade 3.5 vs 3.33), därför väntar jag en låg poängsumma, troligen 1-1.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Starkt signal för Båda lagen gör mål (BLGM): båda lagen har säsongsmässiga BLGM 75% (Loudoun) respektive 67% (Oakland), och i de senaste 5 matcherna 60% respektive 80%, vilket antyder frekventa målutbyten. Loudoun gör i snitt 1.75 mål per match säsongsmässigt (senaste 5: 1.2), och Oakland 1.67 säsongsmässigt (senaste 5: 1.6); samtidigt släpper de in i genomsnitt 1.25 respektive 1.33 mål per match säsongsmässigt (senaste 5: 1.6 och 1.4), så båda lagen har både offensiva styrkor och defensiva luckor. xG-värdena bekräftar detta: för Loudoun är xG i anfall 1.32 och motståndarens xG mot dem 1.50; för Oakland är xG i anfall 1.29 och motståndarens xG 1.44 — båda sidor genererar omkring 1.3 xG och tillåter ~1.45 xG, vilket översätts till reella målchanser från båda håll. Dessutom har hemmalaget inga nollor denna säsong (0% matcher utan insläppt mål) och missar att göra mål i 25% av matcherna, medan bortalaget inte haft match utan mål gjort (0% matcher utan gjort mål) och har 33% matcher med hålla nollan; det innebär att bortalaget nästan alltid gör mål, och hemmalaget regelbundet släpper in mål. Med säsongs-BLGM 75% vs 67%, senaste 5: 60% vs 80%, xG och målsnitt bedömer jag sannolikheten för BLGM till 80% för 'Ja' och 20% för 'Nej', så bästa valet är 'Ja'.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

En xG-baserad modell indikerar att Loudoun bör göra cirka 1.38 mål (xG_for 1.32 vs Oaklands försvar xG_against 1.44), och Oakland cirka 1.40 mål (xG_for 1.29 vs Loudouns försvar xG_against 1.50), vilket ger totalt ~2.78 mål. Vid lambda = 2.78 skattar Poisson-fördelningen sannolikheterna: Över 1.5 ≈ 77%, Över 2.5 ≈ 53% och Över 3.5 ≈ 30%, vilket överensstämmer med säsongssiffrorna. Säsongsstatistik visar starka signaler för mål — Loudoun har Över 1.5 i 75% av matcherna, Oakland i 67%, och BTTS är 75% (Loudoun) respektive 67% (Oakland), vilket ökar chansen för minst två mål. Loudoun har i snitt 5.0 skott på mål mot Oaklands 3.33 och högre skotteffektivitet (17% vs 15%), medan båda försvaren släpper ungefär 1.5 xG per match (1.50 och 1.44), så det mest pålitliga signalschemat från datan är Över 1.5 (linje 1.5, sida "Över").

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Det mest sannolika scenariot är 1/X: Loudoun leder i halvtid och matchen slutar oavgjort. Loudoun ledde i halvtid i 3 av 4 matcher (75%), gör i genomsnitt 1,0 mål i halvtid och släpper inte in några (0,0), medan Oakland ledde i halvtid endast i 1 av 3 (33%) och i genomsnitt hade 0,67 insläppta i halvtid. I andra halvlek släpper Loudoun i genomsnitt in 1,25 mål, och Oakland gör i genomsnitt 0,67 mål efter halvtid och vinner andra halvlekar i 67 % av fallen, vilket indikerar stark omställning av gästerna efter paus. Dessutom har båda lagen höga BTTS-siffror (Loudoun 75 %, Oakland 67 %) och säsongsmässiga målgenomsnitt på 3,0, vilket ökar sannolikheten för ett gästmål efter halvtid och att slutresultatet blir 1/X som den mest troliga utgången.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

1 : 1
1:a halvlek
1 : 1
2:a halvlek

Matchstatistik

43Bollinnehav (%)57
Loudoun UnitedOakland Roots
17Skott15
Loudoun UnitedOakland Roots
5Skott pa mal3
Loudoun UnitedOakland Roots
1.82xG1.64
Loudoun UnitedOakland Roots
7Horner8
Loudoun UnitedOakland Roots
56Farliga anfall67
Loudoun UnitedOakland Roots
16Regelbrott9
Loudoun UnitedOakland Roots
5Kort1
Loudoun UnitedOakland Roots

Profil före matchvad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

Loudoun UnitedOakland Roots
1.33Gjorda mål / match1.71
Loudoun UnitedOakland Roots
1.83Insläppta mål / match1.29
Loudoun UnitedOakland Roots
47%Genomsnittligt bollinnehav51%
Loudoun UnitedOakland Roots
2.83Skott på mål / match4.29
Loudoun UnitedOakland Roots

Lagstatistikvilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

9.67Skott per match10.71
Loudoun UnitedOakland Roots
2.83Skott på mål4.29
Loudoun UnitedOakland Roots
13.8%Skottkonvertering16%
Loudoun UnitedOakland Roots
47%Bollinnehav51%
Loudoun UnitedOakland Roots
1.21xG för1.31
Loudoun UnitedOakland Roots
1.94xG emot1.51
Loudoun UnitedOakland Roots

Skottkvalitet

Loudoun United: KontringsstarktOakland Roots: Effektiva avslut
Loudoun UnitedOakland Roots
Precision (skott på mål)29%40%
Chanskvalitet (xG per skott)0.130.12
Avslut (mål per skott på mål)0.470.40

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagformvilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Oakland Roots är 50% bättre på: form senaste 5.

0.8 p / match - Loudoun United · 1.2 p / match - Oakland Roots

Loudoun United
DLDDD
Utan seger i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
0% W67% R33% P
Säsong (V-O-F)
0-4-2
0.67 p / match · målskillnad -3
Senaste 5 (V-O-F)
0-4-1
0.80 p / match
Facit hemma (V-O-F)
0-3-1
Senaste 5 hemma
0-3-1
LDDD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.2Insläppta mål: 1.6xG: 1.29Motståndarens xG: 1.94BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Oakland Roots
DLDDW
Resultatfördelning
43% W43% R14% P
Säsong (V-O-F)
3-3-1
1.71 p / match · målskillnad +3
Senaste 5 (V-O-F)
1-3-1
1.20 p / match
Facit borta (V-O-F)
1-2-0
Senaste 5 borta
1-2-0
WDD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.8Insläppta mål: 1.6xG: 1.37Motståndarens xG: 1.51BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Målhur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Oakland Roots är 29% bättre på: gjorda mål per match.

1.33 mål / match - Loudoun United · 1.71 mål / match - Oakland Roots

Oakland Roots är 42% bättre på: insläppta mål per match.

1.83 mål / match - Loudoun United · 1.29 mål / match - Oakland Roots

Loudoun Uniteds målprofil: mycket stark

Loudoun United gör mål i 67% av matcherna (4 av 6 matcher), medan Oakland Roots håller nollan i 14% (1 av 7 matcher).

Oakland Rootss målprofil: mycket stark

Oakland Roots gör mål i 86% av matcherna (6 av 7 matcher), medan Loudoun United håller nollan i 33% (2 av 6 matcher).

8Gjorda mål (säsong)12
Loudoun UnitedOakland Roots
11Insläppta mål (säsong)9
Loudoun UnitedOakland Roots
3.17Snittmål per match3
Loudoun UnitedOakland Roots
6Gjorda mål (senaste 5)9
Loudoun UnitedOakland Roots
8Insläppta mål (senaste 5)8
Loudoun UnitedOakland Roots

Hur ofta gör laget minst...

67%1 mål86%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%2 mål57%
Loudoun UnitedOakland Roots
17%3 mål14%
Loudoun UnitedOakland Roots
0%4 mål14%
Loudoun UnitedOakland Roots

Hur ofta släpper laget in minst...

67%1 mål86%
Loudoun UnitedOakland Roots
67%2 mål43%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%3 mål0%
Loudoun UnitedOakland Roots
0%4 mål0%
Loudoun UnitedOakland Roots

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

52%
Ligasnitt

Målmönster

50%BTTS i halvtid14%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%BTTS i båda halvlekarna0%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%Mål i båda halvlekarna43%
Loudoun UnitedOakland Roots

BTTS och antal mål

67%Minst 3 mål och BTTS57%
Loudoun UnitedOakland Roots
0%Minst 3 mål utan BTTS0%
Loudoun UnitedOakland Roots
60%BTTS - senaste 580%
Loudoun UnitedOakland Roots

Antal mål (Over/Under)hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

67%Minst 1 mål före paus71%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%Minst 2 mål före paus43%
Loudoun UnitedOakland Roots
17%Minst 3 mål före paus14%
Loudoun UnitedOakland Roots

2:a halvlek

67%Minst 1 mål efter paus100%
Loudoun UnitedOakland Roots
67%Minst 2 mål efter paus43%
Loudoun UnitedOakland Roots
33%Minst 3 mål efter paus14%
Loudoun UnitedOakland Roots

Matchhalvori vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Oakland Roots är 141% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

0.83 p / match - Loudoun United · 2 p / match - Oakland Roots

Loudoun United - läge i halvtid
0% leder83% oavgjort17% ligger under
Oakland Roots - läge i halvtid
57% leder29% oavgjort14% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

0.83Poäng per match (1:a halvlek)2
Loudoun UnitedOakland Roots
0.67Gjorda mål (1:a halvlek)1
Loudoun UnitedOakland Roots
0.83Insläppta mål (1:a halvlek)0.29
Loudoun UnitedOakland Roots
1.5Snittmål (1:a halvlek)1.29
Loudoun UnitedOakland Roots
33%Hållen nolla före paus86%
Loudoun UnitedOakland Roots
50%Utan mål före paus29%
Loudoun UnitedOakland Roots

Efter paus (2:a halvlek)

0.67Poäng per match (2:a halvlek)1.14
Loudoun UnitedOakland Roots
0.67Gjorda mål (2:a halvlek)0.71
Loudoun UnitedOakland Roots
1Insläppta mål (2:a halvlek)1
Loudoun UnitedOakland Roots
1.67Snittmål (2:a halvlek)1.71
Loudoun UnitedOakland Roots
33%Hållen nolla efter paus29%
Loudoun UnitedOakland Roots
33%Utan mål efter paus43%
Loudoun UnitedOakland Roots

Loudoun United - resultat andra halvlek

0% W67% R33% P
5
Halvtidspoäng
4
Halvtidsmål
-1
Målskillnad (1:a halvlek)
4
Poäng andra halvlek
-2
Målskillnad (2:a halvlek)
0.83
PPG före paus
Försvar efter paus+0.2

Släpper in 0.2 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Oakland Roots - resultat andra halvlek

29% W29% R43% P
14
Halvtidspoäng
7
Halvtidsmål
+5
Målskillnad (1:a halvlek)
8
Poäng andra halvlek
-2
Målskillnad (2:a halvlek)
2.00
PPG före paus
Håller ledningen75%

Leder i halvtid i 57% av matcherna och vinner 43%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus+0.7

Släpper in 0.7 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Loudoun United - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.800.80
Gjorda mål / match0.60.6
Insläppta mål / match0.80.8
Snittmål per match1.41.4
1 mål60%60%
2 mål40%60%
3 mål20%20%
Hållen nolla40%40%
Utan mål60%40%
Målskillnad-1-1
Halvtid: 0% leder - 80% oavgjort - 20% ligger under
2:a halvlek: 0% vunnen - 80% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 40% - Totalt antal halvtidsmål: 3
Oakland Roots - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match2.000.80
Gjorda mål / match1.20.6
Insläppta mål / match0.41.2
Snittmål per match1.61.8
1 mål80%100%
2 mål60%40%
3 mål20%20%
Hållen nolla80%20%
Utan mål20%60%
Målskillnad+4-3
Halvtid: 60% leder - 20% oavgjort - 20% ligger under
2:a halvlek: 20% vunnen - 20% oavgjort - 60% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 6

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minutnär kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Loudoun United
GjordaInsläppta
1
1
0-15
1
4
16-30
2
0
31-45
1
3
46-60
2
2
61-75
1
1
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (2 goals). Släpper in mest i 16-30 (4). Slutfasbalans (76-90): 0.

Oakland Roots
GjordaInsläppta
3
1
0-15
2
0
16-30
2
1
31-45
2
1
46-60
0
2
61-75
3
4
76-90

Farligast i minuterna 0-15 (3 goals). Släpper in mest i 76-90 (4). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorervad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

3.08
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.3 : 1.8
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
117%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
69%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-3%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
58%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
5%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 20 matcher
0-1
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Loudoun United

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.73
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.23
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-2.2 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.12
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.11
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
90%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
159%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.13
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
13% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 13% under den första kvarten.
13%

Oakland Roots

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.20
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.62
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.4 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.40
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.22
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
149%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
87%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.51
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.3
Sena mål
25% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 25% under den första kvarten.
25%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontextär det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (USL Championship).

Lagen vs ligan

Loudoun UnitedLigaOakland Roots
Snittmål per match 3.172.63 3.00
Båda lagen gjorde mål 67%52% 71%
Minst 3 mål (Over 2.5) 67%51% 57%
Hållna nollor 33%30% 14%
Mål före paus 67%64% 71%
Mål efter paus 67%80% 100%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.63
Snittmål per match
52%
Båda lagen gjorde mål
51%
Minst 3 mål (Over 2.5)
30%
Hållna nollor
1.48
Hemmamål / match
1.15
Bortamål / match
+29%
Hemmafördel i anfall
+22%
Hemmafördel i försvar
+19%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
64%
1 mål
30%
2 mål
8%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
80%
1 mål
49%
2 mål
20%
3 mål
7%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. Loudoun UnitedMålRichard Aman
  2. Loudoun UnitedGult kortAndrés Souper
  3. Loudoun UnitedGult kortAxel Essengue
  4. Oakland RootsGult kortTommy McCabe
  5. Oakland RootsByteIn: Florian ValotUt: Daniel Trejo Del Rio
  6. Loudoun UnitedMålPedro Miguel Martins Santos
  7. Loudoun UnitedGult kortPedro Miguel Martins Santos
  8. Loudoun UnitedByteIn: Salvatore MazzaferroUt: Andrés Souper
  9. Loudoun UnitedGult kortJames Murphy
  10. Loudoun UnitedGult kortAdam Beaudry
  11. Loudoun UnitedByteIn: Jack PanayotouUt: James Murphy
  12. Loudoun UnitedByteIn: Marcos Domingos DiasUt: Richard Aman
  13. Oakland RootsMålPeter WilsonAssist: Faysal Bettache

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Senaste moten (2): Loudoun United 0 - 0 - 2 Oakland Roots. Malgenomsnitt 3.00, bada lagen gjorde mal i 50% matcher.

Loudoun United FC
0 : 2
Oakland Roots SC
Oakland Roots
3 : 1
Loudoun United

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Loudoun United - Oakland Roots?

USL Championship-matchen slutade Loudoun United 2:2 Oakland Roots. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Hur ser inbördes möten mellan Loudoun United och Oakland Roots ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Loudoun United 0, Oakland Roots 2 och 0 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 3,00 mål, med båda lagen på mål i 50%.

Vad visar målstatistiken inför Loudoun United - Oakland Roots?

Loudoun United gör i snitt 1,33 mål per match och Oakland Roots 1,71. Snittet i USL Championship är 2,63 mål, med Over 2.5 i 51% av matcherna. Båda lagen gör mål i 67% av Loudoun Uniteds matcher och 71% av Oakland Rootss.

I vilken form är Loudoun United och Oakland Roots?

De senaste 5 matcherna har Loudoun United facit 0-4-1 (0,80 poäng per match) och Oakland Roots 1-3-1 (1,20 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Loudoun United - Oakland Roots?

Den statistiska bakgrunden till Loudoun United - Oakland Roots — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under — finns på den här sidan. Tipset med motivering och value-bedömning finns i NoFluffPicks-appen.