Louletano - CF Os Belenenses: matchstatistik
Louletano - CF Os Belenenses: form, mål och viktig statistik
Viktig matchinformation
Louletano mötte CF Os Belenenses i Liga 3 (Portugal). Matchen spelades den 15 augusti 2026. Slutresultat: 1:3.
Aktuell form
Louletano: 0-1-0, 1.00 poäng/match. CF Os Belenenses: 1-0-0, 3.00 poäng/match.
Målstatistik
Louletano gör 0.00 och släpper in 0.00 mål per match. CF Os Belenenses gör 1.00 och släpper in 0.00. Ligans snitt: 1.92 mål.
BTTS / Over / Under
BTTS: Louletano 0%, CF Os Belenenses 0%. Over 2.5: Louletano 0%, CF Os Belenenses 0%. Liganivå: BTTS 42%, Over 2.5 25%.
xG, skott och stil
CF Os Belenenses har högre xG: 1.93 mot 1.27. Louletano: 8.0 skott per match, CF Os Belenenses: 17.0.
Matchhalvor
Louletano: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 0.00. CF Os Belenenses: leder i paus 100%, mål i andra halvlek 0.00.
Mål per minut
Louletano: 0-15 (0 mal). CF Os Belenenses: 31-45+ (1 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.
Ligakontext
Liga 3: 1.92 mål per match, BTTS 42%, Over 2.5 25%.
Inbördes möten
Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.
Arkiverad analys inför matchen
Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.
Övergripande matchanalys
CF Os Belenenses visar klart bättre form i de fem senaste matcherna: laget har vunnit 3 matcher, gjort 6 mål och endast släppt in 3, medan Louletano har ett facit på 1 seger, 3 oavgjorda och 1 förlust, med målskillnaden 5:5. Bortalaget har tagit i snitt 2,0 poäng per match under denna period, jämfört med Louletanos 1,2 poäng, vilket bekräftar deras större jämnhet. Belenenses fördel syns särskilt i defensiven, eftersom laget endast har släppt in 0,6 mål per match i de fem senaste framträdandena, medan hemmalaget har släppt in exakt 1,0. Louletano har spelat oavgjort i 3 av de 5 senaste matcherna och kan därför hålla matchen jämn länge, men det effektivare och stabilare bortalaget bör ha större chanser att vinna. Ett ytterligare argument är Belenenses högre placering i tabellen: fjärde plats jämfört med Louletanos femte.
Se den statistiska översiktenBTTS - gör båda lagen mål?
Spelet på BTTS är inte särskilt försiktigt att föredra, eftersom båda lagen gör mål i endast 30 % av matcherna i hela ligan, med ett snitt på 1,9 mål per match. Louletano har hållit nollan i 100 % av matcherna i de tillgängliga säsongsdata, medan motståndaren ännu inte har någon registrerad statistik för genomsnittligt antal gjorda mål på bortaplan. Den aktuella formen talar dock för mål från båda lagen: i de senaste 5 matcherna hade Louletano BTTS i 80 % av fallen, medan Belenenses nådde 40 %. Belenenses har nyligen skapat fler chanser och uppnått ett xG på 1,89 jämfört med hemmalagets 1,25, men har samtidigt bara släppt in 0,6 mål per match. Kombinationen av ligans målsnåla profil och gästernas stabila försvar gör det mer sannolikt att minst ett av lagen inte gör mål – alltså BTTS Nej.
Se BTTS-statistikOver/Under - analys av antalet mål
Ligaprofilen talar tydligt för ett målsnålt resultat: genomsnittet är endast 1,9 mål per match, och matcher med minst 3 mål utgör bara 30 %. Louletano har gjort och släppt in 1,0 mål per match i sina senaste 5 matcher, medan Belenenses har gjort 1,2 mål och endast släppt in 0,6. Under denna period hade båda lagen 40 % av matcherna över 2,5 mål, vilket inte tyder på regelbundet öppna matcher. Hemmalaget skapar chanser värda 1,93 xG på hemmaplan, men effektiviteten är endast 1 gjort mål per match, samtidigt som bortalaget har en stabil defensiv statistik. Linan Under 3,5 mål har den största fördelen, eftersom det krävs hela 4 mål för att spelet ska förlora i en liga med så lågt målsnitt.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenario i halvtid och vid full tid
Det starkaste scenariot är oavgjort i halvtid och seger för CF Os Belenenses efter matchen. I de fem senaste matcherna gjorde Belenenses i genomsnitt 1,2 mål och släppte endast in 0,6, medan Louletano hade ett snitt på 1,0 gjorda och 1,0 insläppta mål. Bortalaget vann 60 % av dessa matcher och låg aldrig under i halvtid, medan Louletano hade oavgjort efter 45 minuter i 60 % av matcherna. Efter paus gjorde Belenenses i genomsnitt 1,0 mål jämfört med Louletanos 0,4, vilket stärker scenariot att matchen avgörs först i andra halvlek. Hemmalagets data från den pågående säsongen pekar visserligen på en 1–0-seger på hemmaplan, men eftersom urvalet är mycket litet väger bortalagets bättre form på senare tid tyngre.
Se statistik för första och andra halvlekHalvlekar
Matchstatistik
Profil före match— vad säger säsongsdatan?
Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.
Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?
Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.
Skottkvalitet
| Louletano | CF Os Belenenses | |
|---|---|---|
| Precision (skott på mål) | 63% | 24% |
| Chanskvalitet (xG per skott) | 0.16 | 0.11 |
| Avslut (mål per skott på mål) | 0.00 | 0.25 |
xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.
* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.
Lagform— vilket lag är i bättre form?
Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.
CF Os Belenenses är 200% bättre på: form senaste 5.
1 p / match - Louletano · 3 p / match - CF Os Belenenses
Mål— hur gör och släpper lagen in mål?
Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.
Louletano gör mål i 0% av matcherna (0 av 1 matcher), medan CF Os Belenenses håller nollan i 100% (1 av 1 matcher).
CF Os Belenenses gör mål i 100% av matcherna (1 av 1 matcher), medan Louletano håller nollan i 100% (1 av 1 matcher).
Hur ofta gör laget minst...
Hur ofta släpper laget in minst...
* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.
Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?
Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.
Målmönster
BTTS och antal mål
Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?
Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.
Hela matchen - lagjämförelse (Over)
Over / Under - Louletano
Over / Under - CF Os Belenenses
1:a halvlek
2:a halvlek
Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?
Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.
CF Os Belenenses är 200% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).
1 p / match - Louletano · 3 p / match - CF Os Belenenses
Före paus (1:a halvlek)
Efter paus (2:a halvlek)
Louletano - resultat andra halvlek
Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.
CF Os Belenenses - resultat andra halvlek
Leder i halvtid i 100% av matcherna och vinner 100%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.
Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.
| 1:a halvlek | 2:a halvlek | |
|---|---|---|
| Poäng per match | 1.00 | 1.00 |
| Gjorda mål / match | 0.0 | 0.0 |
| Insläppta mål / match | 0.0 | 0.0 |
| Snittmål per match | 0.0 | 0.0 |
| 1 mål | 0% | 0% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Hållen nolla | 100% | 100% |
| Utan mål | 100% | 100% |
| Målskillnad | 0 | 0 |
| 1:a halvlek | 2:a halvlek | |
|---|---|---|
| Poäng per match | 3.00 | 1.00 |
| Gjorda mål / match | 1.0 | 0.0 |
| Insläppta mål / match | 0.0 | 0.0 |
| Snittmål per match | 1.0 | 0.0 |
| 1 mål | 100% | 0% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Hållen nolla | 100% | 100% |
| Utan mål | 0% | 100% |
| Målskillnad | +1 | 0 |
* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.
Mål per minut— när kommer målen?
Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.
Slutfasbalans (76-90): 0.
Farligast i minuterna 31-45 (1 goal). Slutfasbalans (76-90): 0.
* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.
Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?
En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.
Matchprofil
Louletano
CF Os Belenenses
* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.
Ligakontext— är det en målrik liga?
Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Liga 3).
Lagen vs ligan
| Louletano | Liga | CF Os Belenenses | |
|---|---|---|---|
| Snittmål per match | ▼ 0.00 | 1.92 | ▼ 1.00 |
| Båda lagen gjorde mål | ▼ 0% | 42% | ▼ 0% |
| Minst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 0% | 25% | ▼ 0% |
| Hållna nollor | ▲ 100% | 38% | ▲ 100% |
| Mål före paus | ▼ 0% | 67% | ▲ 100% |
| Mål efter paus | ▼ 0% | 50% | ▼ 0% |
^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.
Laguppställningar och händelser
Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.
Hemmalag
Startelva
Bortalag
Startelva
Matchhändelser
Mål, kort och byten i kronologisk ordning.
Vanliga frågor
Vad blev resultatet i Louletano - CF Os Belenenses?
Liga 3-matchen slutade Louletano 1:3 CF Os Belenenses. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.
Vad visar målstatistiken inför Louletano - CF Os Belenenses?
Louletano gör i snitt 0,00 mål per match och CF Os Belenenses 1,00. Snittet i Liga 3 är 1,92 mål, med Over 2.5 i 25% av matcherna. Båda lagen gör mål i 0% av Louletanos matcher och 0% av CF Os Belenensess.
I vilken form är Louletano och CF Os Belenenses?
De senaste 5 matcherna har Louletano facit 0-1-0 (1,00 poäng per match) och CF Os Belenenses 1-0-0 (3,00 poäng per match).
Var hittar jag speltips och analys för Louletano - CF Os Belenenses?
Den statistiska bakgrunden till Louletano - CF Os Belenenses — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under — finns på den här sidan. Tipset med motivering och value-bedömning finns i NoFluffPicks-appen.


