Japan - J2 LeagueND Soft Stadium YamagataData uppdaterad 17 oktober 2026

Montedio Yamagata - Ventforet Kofu: matchstatistik

Montedio Yamagata - Ventforet Kofu: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Montedio Yamagata mötte Ventforet Kofu i J2 League (Japan). Matchen spelades den 5 september 2026. Arena: ND Soft Stadium Yamagata. Slutresultat: 1:2.

Aktuell form

Montedio Yamagata: 3-0-1, 2.25 poäng/match. Ventforet Kofu: 1-1-2, 1.00 poäng/match.

Målstatistik

Montedio Yamagata gör 1.75 och släpper in 0.25 mål per match. Ventforet Kofu gör 0.75 och släpper in 1.75. Ligans snitt: 2.71 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Montedio Yamagata 0%, Ventforet Kofu 50%. Over 2.5: Montedio Yamagata 25%, Ventforet Kofu 50%. Liganivå: BTTS 44%, Over 2.5 51%.

xG, skott och stil

Montedio Yamagata har högre xG: 1.74 mot 1.25. Montedio Yamagata: 14.8 skott per match, Ventforet Kofu: 9.5.

Matchhalvor

Montedio Yamagata: leder i paus 25%, mål i andra halvlek 1.50. Ventforet Kofu: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 0.50.

Mål per minut

Montedio Yamagata: 76-90+ (5 mal). Ventforet Kofu: 16-30 (1 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

J2 League: 2.71 mål per match, BTTS 44%, Over 2.5 51%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 1-0-1. Målsnitt 4.00, BTTS 50%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Montedio Yamagata ligger på 2:a plats, medan Ventforet Kofu först återfinns på 16:e plats. Efter fyra matcher har lagen ett facit på 3 segrar och 1 förlust respektive 1 seger, 1 oavgjord och 2 förluster. Hemmalaget har vunnit båda sina tidigare hemmamatcher, med ett snitt på 2 gjorda mål och inga insläppta, medan Kofu har förlorat båda sina bortamatcher med en målskillnad på 0:5. Yamagata skapar betydligt mer offensiv fara på hemmaplan: laget avlossar i snitt 18,5 skott, varav 6,5 på mål per match, jämfört med gästernas 10,5 skott och 2,5 på mål. Även kvaliteten på målchanserna talar till hemmalagets fördel, med ett genomsnittligt xG på 2,10 mot 1,34 för Ventforet. Dessutom släpper gästerna in hela 2,5 mål per bortamatch. Trots att Kofu i genomsnitt har 58% bollinnehav har laget inte gjort mål i någon av sina två bortamatcher, vilket gör en seger för Yamagata till det mest sannolika utfallet.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Den starkaste signalen är Ventforet Kofus hittillsvarande effektivitet på bortaplan: laget har ännu inte gjort mål där, har 100 % av matcherna utan gjort mål och en BTTS-nivå på 0 %. Montedio Yamagata gör i genomsnitt 1,5 mål på hemmaplan, medan Kofu släpper in hela 2,5 mål per bortamatch, vilket gör scenariot med ett mål från hemmalaget tydligt sannolikt. Gästerna har dock vissa förutsättningar att bryta trenden, eftersom deras genomsnittliga xG är 1,34, samtidigt som Yamagata tillåter motståndarna 1,64 xG och inte har hållit nollan i någon hemmamatch. Trots detta har BTTS förekommit i endast 20 % av Yamagatas fem senaste matcher, medan motståndarna i genomsnitt har gjort 1,2 mål mot dem. Därför är det mer sannolikt att minst ett av lagen, framför allt Kofu, inte gör mål – det vill säga BLGM Nej.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Montedio Yamagata har gjort i genomsnitt 2,0 mål på de senaste 5 matcherna, medan Ventforet Kofu under samma period har släppt in 1,6 mål per match. Hemmalaget skapade dessutom målchanser motsvarande 1,83 xG per match, medan gästernas försvar tillät motståndarna 1,68 xG. Kofu har nyligen gjort i genomsnitt 1,2 mål, men har ännu inte gjort mål på bortaplan under säsongen, vilket begränsar prognosen för gästerna till 0,95 mål. Båda lagen hade 100% av sina matcher med minst 2 mål i det hittills tillgängliga säsongsunderlaget, medan ligasnittet ligger på 2,78 mål. Den starkaste signalen är därför Över 1,5 mål: hemmalagets offensiva potential bör räcka för att matchen ska passera denna låga lina.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Den starkaste signalen pekar på seger för Montedio Yamagata i båda halvlekarna, eftersom hemmalaget har vunnit 3 av sina 5 senaste matcher, medan Ventforet Kofu låg under i halvtid i hela 80 % av sina fem senaste matcher. Montedio ledde efter 45 minuter i 40 % av dessa matcher och gick aldrig till paus som det förlorande laget, medan Kofu endast gjorde 0,2 mål före paus och släppte in 1,2. Hemmalaget har dessutom en tydlig fördel i den första halvlekens kvalitet: de gör i genomsnitt 0,8 mål och släpper in 0,4, jämfört med gästernas siffror på 0,2 gjorda och 1,2 insläppta mål. Sett över hela matchen gjorde Montedio på sistone 2,0 mål per match, medan Kofu släppte in 1,6, vilket stärker hemmalagets chanser att behålla ledningen. Scenariot oavgjort i halvtid och seger för Montedio förblir ett betydande alternativ, eftersom hemmalaget hade oavgjort efter den första halvleken i 60 % av sina senaste matcher.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

0 : 2
1:a halvlek
1 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

70Bollinnehav (%)30
Montedio YamagataVentforet Kofu
14Skott15
Montedio YamagataVentforet Kofu
8Skott pa mal6
Montedio YamagataVentforet Kofu
2.07xG1.69
Montedio YamagataVentforet Kofu
6Horner3
Montedio YamagataVentforet Kofu
87Farliga anfall45
Montedio YamagataVentforet Kofu
9Regelbrott8
Montedio YamagataVentforet Kofu
0Kort2
Montedio YamagataVentforet Kofu

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

Montedio YamagataVentforet Kofu
1.75Gjorda mål / match0.75
Montedio YamagataVentforet Kofu
0.25Insläppta mål / match1.75
Montedio YamagataVentforet Kofu
49%Genomsnittligt bollinnehav48%
Montedio YamagataVentforet Kofu
5.5Skott på mål / match3.25
Montedio YamagataVentforet Kofu

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

14.75Skott per match9.5
Montedio YamagataVentforet Kofu
5.5Skott på mål3.25
Montedio YamagataVentforet Kofu
11.9%Skottkonvertering7.9%
Montedio YamagataVentforet Kofu
49%Bollinnehav48%
Montedio YamagataVentforet Kofu
1.74xG för1.25
Montedio YamagataVentforet Kofu
1.4xG emot1.63
Montedio YamagataVentforet Kofu

Skottkvalitet

Montedio Yamagata: OffensivtVentforet Kofu: Balanserat
Montedio YamagataVentforet Kofu
Precision (skott på mål)37%34%
Chanskvalitet (xG per skott)0.120.13
Avslut (mål per skott på mål)0.320.23

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Montedio Yamagata är 125% bättre på: form senaste 5.

2.25 p / match - Montedio Yamagata · 1 p / match - Ventforet Kofu

Montedio Yamagata
WLWW
Resultatfördelning
75% V0% O25% F
Säsong (V-O-F)
3-0-1
2.25 p / match · målskillnad +6
Senaste 5 (V-O-F)
3-0-1
2.25 p / match
Facit hemma (V-O-F)
2-0-0
Senaste 5 hemma
2-0-0
WW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.8Insläppta mål: 0.3xG: 1.74Motståndarens xG: 1.40BTTS: 0%Over 2.5: 25%
Ventforet Kofu
LDLW
Resultatfördelning
25% V25% O50% F
Säsong (V-O-F)
1-1-2
1.00 p / match · målskillnad -4
Senaste 5 (V-O-F)
1-1-2
1.00 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-0-2
Senaste 5 borta
0-0-2
LL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 0.8Insläppta mål: 1.8xG: 1.25Motståndarens xG: 1.63BTTS: 50%Over 2.5: 50%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Montedio Yamagata är 133% bättre på: gjorda mål per match.

1.75 mål / match - Montedio Yamagata · 0.75 mål / match - Ventforet Kofu

Montedio Yamagata är 600% bättre på: insläppta mål per match.

0.25 mål / match - Montedio Yamagata · 1.75 mål / match - Ventforet Kofu

Montedio Yamagatas målprofil: mycket stark

Montedio Yamagata gör mål i 75% av matcherna (3 av 4 matcher), medan Ventforet Kofu håller nollan i 0% (0 av 4 matcher).

Ventforet Kofus målprofil: mer krävande

Ventforet Kofu gör mål i 50% av matcherna (2 av 4 matcher), medan Montedio Yamagata håller nollan i 75% (3 av 4 matcher).

7Gjorda mål (säsong)3
Montedio YamagataVentforet Kofu
1Insläppta mål (säsong)7
Montedio YamagataVentforet Kofu
2Snittmål per match2.5
Montedio YamagataVentforet Kofu
7Gjorda mål (senaste 5)3
Montedio YamagataVentforet Kofu
1Insläppta mål (senaste 5)7
Montedio YamagataVentforet Kofu

Hur ofta gör laget minst...

75%1 mål50%
Montedio YamagataVentforet Kofu
75%2 mål25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
25%3 mål0%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%4 mål0%
Montedio YamagataVentforet Kofu

Hur ofta släpper laget in minst...

25%1 mål100%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%2 mål50%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%3 mål25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%4 mål0%
Montedio YamagataVentforet Kofu

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

44%
Ligasnitt

Målmönster

0%BTTS i halvtid25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%BTTS i båda halvlekarna0%
Montedio YamagataVentforet Kofu
25%Mål i båda halvlekarna0%
Montedio YamagataVentforet Kofu

BTTS och antal mål

0%Minst 3 mål och BTTS25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
25%Minst 3 mål utan BTTS25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%BTTS - senaste 550%
Montedio YamagataVentforet Kofu

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

25%Minst 1 mål före paus100%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%Minst 2 mål före paus50%
Montedio YamagataVentforet Kofu
0%Minst 3 mål före paus0%
Montedio YamagataVentforet Kofu

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus75%
Montedio YamagataVentforet Kofu
50%Minst 2 mål efter paus25%
Montedio YamagataVentforet Kofu
25%Minst 3 mål efter paus0%
Montedio YamagataVentforet Kofu

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Montedio Yamagata är 500% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.5 p / match - Montedio Yamagata · 0.25 p / match - Ventforet Kofu

Montedio Yamagata - läge i halvtid
25% leder75% oavgjort0% ligger under
Ventforet Kofu - läge i halvtid
0% leder25% oavgjort75% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.5Poäng per match (1:a halvlek)0.25
Montedio YamagataVentforet Kofu
0.25Gjorda mål (1:a halvlek)0.25
Montedio YamagataVentforet Kofu
0Insläppta mål (1:a halvlek)1.25
Montedio YamagataVentforet Kofu
0.25Snittmål (1:a halvlek)1.5
Montedio YamagataVentforet Kofu
100%Hållen nolla före paus0%
Montedio YamagataVentforet Kofu
75%Utan mål före paus75%
Montedio YamagataVentforet Kofu

Efter paus (2:a halvlek)

2.25Poäng per match (2:a halvlek)1
Montedio YamagataVentforet Kofu
1.5Gjorda mål (2:a halvlek)0.5
Montedio YamagataVentforet Kofu
0.25Insläppta mål (2:a halvlek)0.5
Montedio YamagataVentforet Kofu
1.75Snittmål (2:a halvlek)1
Montedio YamagataVentforet Kofu
75%Hållen nolla efter paus50%
Montedio YamagataVentforet Kofu
25%Utan mål efter paus75%
Montedio YamagataVentforet Kofu

Montedio Yamagata - resultat andra halvlek

75% V0% O25% F
6
Halvtidspoäng
1
Halvtidsmål
+1
Målskillnad (1:a halvlek)
9
Poäng andra halvlek
+5
Målskillnad (2:a halvlek)
1.50
PPG före paus
Håller ledningen300%

Leder i halvtid i 25% av matcherna och vinner 75%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.3

Släpper in 0.3 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Ventforet Kofu - resultat andra halvlek

25% V25% O50% F
1
Halvtidspoäng
1
Halvtidsmål
-4
Målskillnad (1:a halvlek)
4
Poäng andra halvlek
0
Målskillnad (2:a halvlek)
0.25
PPG före paus
Försvar efter paus-0.8

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Montedio Yamagata - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.502.25
Gjorda mål / match0.31.5
Insläppta mål / match0.00.3
Snittmål per match0.31.8
1 mål25%100%
2 mål0%50%
3 mål0%25%
Hållen nolla100%75%
Utan mål75%25%
Målskillnad+1+5
Halvtid: 25% leder - 75% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 75% vunnen - 0% oavgjort - 25% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 1
Ventforet Kofu - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.251.00
Gjorda mål / match0.30.5
Insläppta mål / match1.30.5
Snittmål per match1.51.0
1 mål100%75%
2 mål50%25%
3 mål0%0%
Hållen nolla0%50%
Utan mål75%75%
Målskillnad-40
Halvtid: 0% leder - 25% oavgjort - 75% ligger under
2:a halvlek: 25% vunnen - 25% oavgjort - 50% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 25% - Totalt antal halvtidsmål: 1

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Montedio Yamagata
GjordaInsläppta
0
0
0-15
1
0
16-30
0
0
31-45
1
0
46-60
0
1
61-75
5
0
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (5 goals). Släpper in mest i 61-75 (1). Slutfasbalans (76-90): +5 - vinner slutskedena.

Ventforet Kofu
GjordaInsläppta
0
2
0-15
1
0
16-30
0
3
31-45
1
0
46-60
1
1
61-75
0
1
76-90

Farligast i minuterna 16-30 (1 goal). Släpper in mest i 31-45 (3). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.25
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.8 : 0.5
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
83%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
25%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
+78%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
38%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
13%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 8 matcher
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Montedio Yamagata

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.34
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+1.16
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-2.8 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.01
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+1.15
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
109%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
23%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+1.3
Sena mål
71% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
71%

Ventforet Kofu

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.38
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.62
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+2.1 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.50
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.12
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
68%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
109%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.3
Sena mål
0% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
0%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (J2 League).

Lagen vs ligan

Montedio YamagataLigaVentforet Kofu
Snittmål per match▼ 2.002.71▼ 2.50
Båda lagen gjorde mål▼ 0%44%▲ 50%
Minst 3 mål (Over 2.5)▼ 25%51%• 50%
Hållna nollor▲ 75%33%▼ 0%
Mål före paus▼ 25%71%▲ 100%
Mål efter paus▲ 100%83%▼ 75%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.71
Snittmål per match
44%
Båda lagen gjorde mål
51%
Minst 3 mål (Over 2.5)
33%
Hållna nollor
1.61
Hemmamål / match
1.10
Bortamål / match
+46%
Hemmafördel i anfall
+32%
Hemmafördel i försvar
+27%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
71%
1 mål
39%
2 mål
12%
3 mål
7%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
83%
1 mål
39%
2 mål
20%
3 mål
0%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. Ventforet KofuMålKojiro YasudaAssist: Kazuhiro Sato
  2. Ventforet KofuGult kortHikaru Endo
  3. Ventforet KofuMålYamato NaitoAssist: Yukito Murakami
  4. Ventforet KofuGult kortYukito Murakami
  5. Ventforet KofuByteIn: Takuya WadaUt: Yukito Murakami
  6. Montedio YamagataByteIn: Hiroya NodakeUt: Tsubasa Terayama
  7. Montedio YamagataByteIn: Akira Silvano DisaroUt: Keigo Enomoto
  8. Montedio YamagataMålJunya TakahashiAssist: Shoma Doi
  9. Ventforet KofuByteIn: Atsushi KurokawaUt: Kazushi Fujii
  10. Montedio YamagataByteIn: Kaito MoriUt: Junya Takahashi
  11. Ventforet KofuByteIn: Shun FukumotoUt: Sho Araki

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Senaste moten (2): Montedio Yamagata 1 - 0 - 1 Ventforet Kofu. Malgenomsnitt 4.00, bada lagen gjorde mal i 50% matcher.

Ventforet Kofu
1 : 3
Montedio Yamagata
Montedio Yamagata
0 : 4
Ventforet Kofu

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

J2 League-matchen slutade Montedio Yamagata 1:2 Ventforet Kofu. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Hur ser inbördes möten mellan Montedio Yamagata och Ventforet Kofu ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Montedio Yamagata 1, Ventforet Kofu 1 och 0 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 4,00 mål, med båda lagen på mål i 50%.

Vad visar målstatistiken inför Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

Montedio Yamagata gör i snitt 1,75 mål per match och Ventforet Kofu 0,75. Snittet i J2 League är 2,71 mål, med Over 2.5 i 51% av matcherna. Båda lagen gör mål i 0% av Montedio Yamagatas matcher och 50% av Ventforet Kofus.

I vilken form är Montedio Yamagata och Ventforet Kofu?

De senaste 5 matcherna har Montedio Yamagata facit 3-0-1 (2,25 poäng per match) och Ventforet Kofu 1-1-2 (1,00 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

Den här sidan visar hela den statistiska kontexten — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under. Tips, value-bedömning och fullständig motivering finns i NoFluffPicks-appen.