Kambodja - Cambodian LeagueRSN StadiumData uppdaterad 17 oktober 2026

Phnom Penh Crown - Life Sihanoukville: matchstatistik

Motivering:

Fullständig analys och speltips i appen

Se bettinganalys, speltips, value bet och fullständig motivering för matchen.

Se analys och speltips

Phnom Penh Crown - Life Sihanoukville: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Phnom Penh Crown möter Life Sihanoukville i Cambodian League (Kambodja). Matchen är planerad till 19 oktober 2026. Arena: RSN Stadium.

Aktuell form

Phnom Penh Crown: 0-2-0, 1.00 poäng/match. Life Sihanoukville: 0-0-2, 0.00 poäng/match.

Målstatistik

Phnom Penh Crown gör 2.00 och släpper in 2.00 mål per match. Life Sihanoukville gör 0.00 och släpper in 1.50. Ligans snitt: 3.73 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Phnom Penh Crown 100%, Life Sihanoukville 0%. Over 2.5: Phnom Penh Crown 100%, Life Sihanoukville 0%. Liganivå: BTTS 53%, Over 2.5 67%.

xG, skott och stil

Phnom Penh Crown har högre xG: 2.06 mot 1.21. Phnom Penh Crown: 18.5 skott per match, Life Sihanoukville: 11.0.

Matchhalvor

Phnom Penh Crown: leder i paus 50%, mål i andra halvlek 1.00. Life Sihanoukville: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 0.00.

Mål per minut

Phnom Penh Crown: 16-30 (2 mal). Life Sihanoukville: 0-15 (0 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Cambodian League: 3.73 mål per match, BTTS 53%, Over 2.5 67%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 2-0-0. Målsnitt 5.00, BTTS 50%.

Fore matchen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
2Gjorda mål / match0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
2Insläppta mål / match1.5
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
69%Genomsnittligt bollinnehav46%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
6.5Skott på mål / match2
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

18.5Skott per match11
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
6.5Skott på mål2
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
10.8%Skottkonvertering0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
69%Bollinnehav46%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
2.06xG för1.21
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
1.8xG emot1.67
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Skottkvalitet

Phnom Penh Crown: DominantLife Sihanoukville: Balanserat
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
Precision (skott på mål)35%18%
Chanskvalitet (xG per skott)0.110.11
Avslut (mål per skott på mål)0.310.00

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Phnom Penh Crown
DD
Obesegrat i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
0% V100% O0% F
Säsong (V-O-F)
0-2-0
1.00 p / match · målskillnad 0
Senaste 5 (V-O-F)
0-2-0
1.00 p / match
Facit hemma (V-O-F)
0-1-0
Senaste 5 hemma
0-1-0
D
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.0Insläppta mål: 2.0xG: 2.06Motståndarens xG: 1.80BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Life Sihanoukville
LL
Utan seger i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
0% V0% O100% F
Säsong (V-O-F)
0-0-2
0.00 p / match · målskillnad -3
Senaste 5 (V-O-F)
0-0-2
0.00 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-0-2
Senaste 5 borta
0-0-2
LL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 0.0Insläppta mål: 1.5xG: 1.21Motståndarens xG: 1.67BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Life Sihanoukville är 33% bättre på: insläppta mål per match.

2 mål / match - Phnom Penh Crown · 1.5 mål / match - Life Sihanoukville

Phnom Penh Crowns målprofil: mycket stark

Phnom Penh Crown gör mål i 100% av matcherna (2 av 2 matcher), medan Life Sihanoukville håller nollan i 0% (0 av 2 matcher).

Life Sihanoukvilles målprofil: ojämn

Life Sihanoukville gör mål i 0% av matcherna (0 av 2 matcher), medan Phnom Penh Crown håller nollan i 0% (0 av 2 matcher).

4Gjorda mål (säsong)0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
4Insläppta mål (säsong)3
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
4Snittmål per match1.5
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
4Gjorda mål (senaste 5)0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
4Insläppta mål (senaste 5)3
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Hur ofta gör laget minst...

100%1 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
100%2 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%3 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%4 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Hur ofta släpper laget in minst...

100%1 mål100%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
100%2 mål50%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%3 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%4 mål0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

53%
Ligasnitt

Målmönster

50%BTTS i halvtid0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%BTTS i båda halvlekarna0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
100%Mål i båda halvlekarna0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

BTTS och antal mål

100%Minst 3 mål och BTTS0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%Minst 3 mål utan BTTS0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
100%BTTS - senaste 50%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

Hela matchen - lagjämförelse (Over)

1:a halvlek

100%Minst 1 mål före paus50%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Minst 2 mål före paus0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Minst 3 mål före paus0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus100%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Minst 2 mål efter paus0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Minst 3 mål efter paus0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Phnom Penh Crown är 200% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.5 p / match - Phnom Penh Crown · 0.5 p / match - Life Sihanoukville

Phnom Penh Crown - läge i halvtid
50% leder0% oavgjort50% ligger under
Life Sihanoukville - läge i halvtid
0% leder50% oavgjort50% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.5Poäng per match (1:a halvlek)0.5
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
1Gjorda mål (1:a halvlek)0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
1Insläppta mål (1:a halvlek)0.5
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
2Snittmål (1:a halvlek)0.5
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Hållen nolla före paus50%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%Utan mål före paus100%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Efter paus (2:a halvlek)

1.5Poäng per match (2:a halvlek)0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
1Gjorda mål (2:a halvlek)0
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
1Insläppta mål (2:a halvlek)1
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
2Snittmål (2:a halvlek)1
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
50%Hållen nolla efter paus0%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville
0%Utan mål efter paus100%
Phnom Penh CrownLife Sihanoukville

Phnom Penh Crown - resultat andra halvlek

50% V0% O50% F
3
Halvtidspoäng
2
Halvtidsmål
0
Målskillnad (1:a halvlek)
3
Poäng andra halvlek
0
Målskillnad (2:a halvlek)
1.50
PPG före paus
Håller ledningen0%

Leder i halvtid i 50% av matcherna och vinner 0%. Tappar ibland ledningen efter paus.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Life Sihanoukville - resultat andra halvlek

0% V0% O100% F
1
Halvtidspoäng
0
Halvtidsmål
-1
Målskillnad (1:a halvlek)
0
Poäng andra halvlek
-2
Målskillnad (2:a halvlek)
0.50
PPG före paus
Försvar efter paus+0.5

Släpper in 0.5 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Phnom Penh Crown - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.501.50
Gjorda mål / match1.01.0
Insläppta mål / match1.01.0
Snittmål per match2.02.0
1 mål100%100%
2 mål50%50%
3 mål50%50%
Hållen nolla50%50%
Utan mål0%0%
Målskillnad00
Halvtid: 50% leder - 0% oavgjort - 50% ligger under
2:a halvlek: 50% vunnen - 0% oavgjort - 50% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 50% - Totalt antal halvtidsmål: 2
Life Sihanoukville - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.500.00
Gjorda mål / match0.00.0
Insläppta mål / match0.51.0
Snittmål per match0.51.0
1 mål50%100%
2 mål0%0%
3 mål0%0%
Hållen nolla50%0%
Utan mål100%100%
Målskillnad-1-2
Halvtid: 0% leder - 50% oavgjort - 50% ligger under
2:a halvlek: 0% vunnen - 0% oavgjort - 100% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 0

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Phnom Penh Crown
GjordaInsläppta
0
1
0-15
2
1
16-30
0
0
31-45
0
2
46-60
1
0
61-75
1
0
76-90

Farligast i minuterna 16-30 (2 goals). Släpper in mest i 46-60 (2). Slutfasbalans (76-90): +1 - vinner slutskedena.

Life Sihanoukville
GjordaInsläppta
0
0
0-15
0
0
16-30
0
1
31-45
0
0
46-60
0
1
61-75
0
1
76-90

Släpper in mest i 31-45 (1). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.75
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.8 : 1.0
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
74%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
50%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
+82%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
0%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
0%
Risk för 0:0
praktiskt taget noll
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Phnom Penh Crown

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.26
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.26
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.06
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-0.20
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
104%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
111%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
25% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
25%

Life Sihanoukville

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.46
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-1.04
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
0.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-1.21
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.17
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
0%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
78%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
0% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
0%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Cambodian League).

Lagen vs ligan

Phnom Penh CrownLigaLife Sihanoukville
Snittmål per match▲ 4.003.73▼ 1.50
Båda lagen gjorde mål▲ 100%53%▼ 0%
Minst 3 mål (Over 2.5)▲ 100%67%▼ 0%
Hållna nollor▼ 0%27%▼ 0%
Mål före paus▲ 100%87%▼ 50%
Mål efter paus▲ 100%80%▲ 100%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

3.73
Snittmål per match
53%
Båda lagen gjorde mål
67%
Minst 3 mål (Over 2.5)
27%
Hållna nollor
1.93
Hemmamål / match
1.80
Bortamål / match
+7%
Hemmafördel i anfall
+7%
Hemmafördel i försvar
+0%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
87%
1 mål
60%
2 mål
33%
3 mål
13%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
80%
1 mål
47%
2 mål
27%
3 mål
13%
4 mål

Inbordes moten

Senaste moten (2): Phnom Penh Crown 2 - 0 - 0 Life Sihanoukville. Malgenomsnitt 5.00, bada lagen gjorde mal i 50% matcher.

Phnom Penh Crown
3 : 0
Life Sihanoukville
Life Sihanoukville
3 : 4
Phnom Penh Crown

Vanliga frågor

När spelar Phnom Penh Crown och Life Sihanoukville?

Phnom Penh Crown möter Life Sihanoukville den 19 oktober 2026 i Cambodian League på RSN Stadium. Exakt avsparkstid i din tidszon visas högst upp på matchsidan.

Hur ser inbördes möten mellan Phnom Penh Crown och Life Sihanoukville ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Phnom Penh Crown 2, Life Sihanoukville 0 och 0 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 5,00 mål, med båda lagen på mål i 50%.

Vad visar målstatistiken inför Phnom Penh Crown - Life Sihanoukville?

Phnom Penh Crown gör i snitt 2,00 mål per match och Life Sihanoukville 0,00. Snittet i Cambodian League är 3,73 mål, med Over 2.5 i 67% av matcherna. Båda lagen gör mål i 100% av Phnom Penh Crowns matcher och 0% av Life Sihanoukvilles.

I vilken form är Phnom Penh Crown och Life Sihanoukville?

De senaste 5 matcherna har Phnom Penh Crown facit 0-2-0 (1,00 poäng per match) och Life Sihanoukville 0-0-2 (0,00 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Phnom Penh Crown - Life Sihanoukville?

Här kollar du siffrorna inför Phnom Penh Crown - Life Sihanoukville: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.