England - Southern League Premier SouthHoneycroftData uppdaterad 17 oktober 2026

Uxbridge - Malvern Town: matchstatistik

Motivering:

Fullständig analys och speltips i appen

Se bettinganalys, speltips, value bet och fullständig motivering för matchen.

Se analys och speltips

Uxbridge - Malvern Town: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Uxbridge möter Malvern Town i Southern League Premier South (England). Matchen är planerad till 20 oktober 2026. Arena: Honeycroft.

Aktuell form

Uxbridge: 3-1-1, 2.00 poäng/match. Malvern Town: 2-0-3, 1.20 poäng/match.

Målstatistik

Uxbridge gör 2.00 och släpper in 0.80 mål per match. Malvern Town gör 1.55 och släpper in 2.82. Ligans snitt: 3.16 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Uxbridge 40%, Malvern Town 73%. Over 2.5: Uxbridge 40%, Malvern Town 91%. Liganivå: BTTS 62%, Over 2.5 59%.

xG, skott och stil

Malvern Town har högre xG: 1.62 mot 1.55. Uxbridge: 8.2 skott per match, Malvern Town: 2.7.

Matchhalvor

Uxbridge: leder i paus 40%, mål i andra halvlek 1.30. Malvern Town: leder i paus 18%, mål i andra halvlek 0.91.

Mål per minut

Uxbridge: 61-75 (5 mal). Malvern Town: 76-90+ (6 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Southern League Premier South: 3.16 mål per match, BTTS 62%, Over 2.5 59%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Fore matchen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

UxbridgeMalvern Town
2Gjorda mål / match1.55
UxbridgeMalvern Town
0.8Insläppta mål / match2.82
UxbridgeMalvern Town
35%Genomsnittligt bollinnehav13%
UxbridgeMalvern Town
3.1Skott på mål / match1
UxbridgeMalvern Town

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

8.2Skott per match2.73
UxbridgeMalvern Town
3.1Skott på mål1
UxbridgeMalvern Town
24.4%Skottkonvertering56.7%
UxbridgeMalvern Town
35%Bollinnehav13%
UxbridgeMalvern Town
1.55xG för1.62
UxbridgeMalvern Town
0.98xG emot1.47
UxbridgeMalvern Town

Skottkvalitet

Uxbridge: KontringsstarktMalvern Town: Kontringsstarkt
UxbridgeMalvern Town
Precision (skott på mål)38%37%
Chanskvalitet (xG per skott)0.190.59
Avslut (mål per skott på mål)0.651.55

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Uxbridge är 67% bättre på: form senaste 5.

2 p / match - Uxbridge · 1.2 p / match - Malvern Town

Uxbridge
DWLWW
Resultatfördelning
70% V20% O10% F
Säsong (V-O-F)
7-2-1
2.30 p / match · målskillnad +12
Senaste 5 (V-O-F)
3-1-1
2.00 p / match
Facit hemma (V-O-F)
5-1-0
Senaste 5 hemma
4-1-0
WDWWW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 0.4xG: 1.54Motståndarens xG: 0.86BTTS: 20%Over 2.5: 40%
Malvern Town
LWLLW
Resultatfördelning
18% V18% O64% F
Säsong (V-O-F)
2-2-7
0.73 p / match · målskillnad -14
Senaste 5 (V-O-F)
2-0-3
1.20 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-1-5
Senaste 5 borta
0-1-4
DLLLL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.0Insläppta mål: 3.0xG: 1.72Motståndarens xG: 1.19BTTS: 80%Over 2.5: 100%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Uxbridge är 29% bättre på: gjorda mål per match.

2 mål / match - Uxbridge · 1.55 mål / match - Malvern Town

Uxbridge är 252% bättre på: insläppta mål per match.

0.8 mål / match - Uxbridge · 2.82 mål / match - Malvern Town

Uxbridges målprofil: mycket stark

Uxbridge gör mål i 80% av matcherna (8 av 10 matcher), medan Malvern Town håller nollan i 9% (1 av 11 matcher).

Malvern Towns målprofil: ojämn

Malvern Town gör mål i 73% av matcherna (8 av 11 matcher), medan Uxbridge håller nollan i 50% (5 av 10 matcher).

20Gjorda mål (säsong)17
UxbridgeMalvern Town
8Insläppta mål (säsong)31
UxbridgeMalvern Town
2.8Snittmål per match4.36
UxbridgeMalvern Town
8Gjorda mål (senaste 5)10
UxbridgeMalvern Town
2Insläppta mål (senaste 5)15
UxbridgeMalvern Town

Hur ofta gör laget minst...

80%1 mål73%
UxbridgeMalvern Town
60%2 mål45%
UxbridgeMalvern Town
20%3 mål18%
UxbridgeMalvern Town
20%4 mål9%
UxbridgeMalvern Town

Hur ofta släpper laget in minst...

50%1 mål91%
UxbridgeMalvern Town
10%2 mål91%
UxbridgeMalvern Town
10%3 mål45%
UxbridgeMalvern Town
10%4 mål36%
UxbridgeMalvern Town

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

Målmönster

10%BTTS i halvtid36%
UxbridgeMalvern Town
10%BTTS i båda halvlekarna27%
UxbridgeMalvern Town
30%Mål i båda halvlekarna36%
UxbridgeMalvern Town

BTTS och antal mål

30%Minst 3 mål och BTTS73%
UxbridgeMalvern Town
10%Minst 3 mål utan BTTS18%
UxbridgeMalvern Town
20%BTTS - senaste 580%
UxbridgeMalvern Town

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

50%Minst 1 mål före paus91%
UxbridgeMalvern Town
30%Minst 2 mål före paus36%
UxbridgeMalvern Town
10%Minst 3 mål före paus9%
UxbridgeMalvern Town

2:a halvlek

80%Minst 1 mål efter paus91%
UxbridgeMalvern Town
60%Minst 2 mål efter paus82%
UxbridgeMalvern Town
20%Minst 3 mål efter paus45%
UxbridgeMalvern Town

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Uxbridge är 70% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.7 p / match - Uxbridge · 1 p / match - Malvern Town

Uxbridge - läge i halvtid
40% leder50% oavgjort10% ligger under
Malvern Town - läge i halvtid
18% leder45% oavgjort36% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.7Poäng per match (1:a halvlek)1
UxbridgeMalvern Town
0.7Gjorda mål (1:a halvlek)0.64
UxbridgeMalvern Town
0.2Insläppta mål (1:a halvlek)0.82
UxbridgeMalvern Town
0.9Snittmål (1:a halvlek)1.45
UxbridgeMalvern Town
80%Hållen nolla före paus27%
UxbridgeMalvern Town
60%Utan mål före paus45%
UxbridgeMalvern Town

Efter paus (2:a halvlek)

1.7Poäng per match (2:a halvlek)0.73
UxbridgeMalvern Town
1.3Gjorda mål (2:a halvlek)0.91
UxbridgeMalvern Town
0.6Insläppta mål (2:a halvlek)2
UxbridgeMalvern Town
1.9Snittmål (2:a halvlek)2.91
UxbridgeMalvern Town
60%Hållen nolla efter paus18%
UxbridgeMalvern Town
30%Utan mål efter paus45%
UxbridgeMalvern Town

Uxbridge - resultat andra halvlek

40% V50% O10% F
17
Halvtidspoäng
7
Halvtidsmål
+5
Målskillnad (1:a halvlek)
17
Poäng andra halvlek
+7
Målskillnad (2:a halvlek)
1.70
PPG före paus
Håller ledningen175%

Leder i halvtid i 40% av matcherna och vinner 70%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.4

Släpper in 0.4 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Malvern Town - resultat andra halvlek

18% V18% O64% F
11
Halvtidspoäng
7
Halvtidsmål
-2
Målskillnad (1:a halvlek)
8
Poäng andra halvlek
-12
Målskillnad (2:a halvlek)
1.00
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 18% av matcherna och vinner 18%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+1.2

Släpper in 1.2 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Uxbridge - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.801.60
Gjorda mål / match0.61.0
Insläppta mål / match0.00.4
Snittmål per match0.61.4
1 mål40%80%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Hållen nolla100%60%
Utan mål60%40%
Målskillnad+3+3
Halvtid: 40% leder - 60% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 40% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 3
Malvern Town - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.801.20
Gjorda mål / match0.61.4
Insläppta mål / match1.02.0
Snittmål per match1.63.4
1 mål100%100%
2 mål20%80%
3 mål20%60%
Hållen nolla20%20%
Utan mål60%40%
Målskillnad-2-3
Halvtid: 20% leder - 20% oavgjort - 60% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 0% oavgjort - 60% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 3

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Uxbridge
GjordaInsläppta
1
1
0-15
3
0
16-30
3
1
31-45
3
2
46-60
5
2
61-75
5
2
76-90

Farligast i minuterna 61-75 (5 goals). Släpper in mest i 46-60 (2). Slutfasbalans (76-90): +3 - vinner slutskedena.

Malvern Town
GjordaInsläppta
1
2
0-15
3
1
16-30
3
6
31-45
1
8
46-60
3
4
61-75
6
10
76-90

Farligast i minuterna 76-90 (6 goals). Släpper in mest i 76-90 (10). Slutfasbalans (76-90): -4 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

3.58
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
2.4 : 1.2
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
113%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
57%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
58%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
5%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 20 matcher
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Uxbridge

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.57
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.63
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-2.9 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.45
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.18
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
112%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
58%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.30
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.6
Sena mål
25% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 5% under den första kvarten.
25%

Malvern Town

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.15
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-1.42
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+0.4 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.07
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-1.35
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
113%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
158%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
+0.47
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.3
Sena mål
35% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 6% under den första kvarten.
35%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Southern League Premier South).

Lagen vs ligan

UxbridgeLigaMalvern Town
Snittmål per match▼ 2.803.16▲ 4.36
Båda lagen gjorde mål▼ 40%62%▲ 73%
Minst 3 mål (Over 2.5)▼ 40%59%▲ 91%
Hållna nollor▲ 50%21%▼ 9%
Mål före paus▼ 50%76%▲ 91%
Mål efter paus▼ 80%86%▲ 91%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

3.16
Snittmål per match
62%
Båda lagen gjorde mål
59%
Minst 3 mål (Over 2.5)
21%
Hållna nollor
1.79
Hemmamål / match
1.37
Bortamål / match
+31%
Hemmafördel i anfall
+23%
Hemmafördel i försvar
+17%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
76%
1 mål
37%
2 mål
11%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
86%
1 mål
52%
2 mål
28%
3 mål
15%
4 mål

Vanliga frågor

När spelar Uxbridge och Malvern Town?

Uxbridge möter Malvern Town den 20 oktober 2026 i Southern League Premier South på Honeycroft. Exakt avsparkstid i din tidszon visas högst upp på matchsidan.

Vad visar målstatistiken inför Uxbridge - Malvern Town?

Uxbridge gör i snitt 2,00 mål per match och Malvern Town 1,55. Snittet i Southern League Premier South är 3,16 mål, med Over 2.5 i 59% av matcherna. Båda lagen gör mål i 40% av Uxbridges matcher och 73% av Malvern Towns.

I vilken form är Uxbridge och Malvern Town?

De senaste 5 matcherna har Uxbridge facit 3-1-1 (2,00 poäng per match) och Malvern Town 2-0-3 (1,20 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Uxbridge - Malvern Town?

Här kollar du siffrorna inför Uxbridge - Malvern Town: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.