Frankrike - NationalStade Armand ChouffetData uppdaterad 16 oktober 2026

Villefranche - Paris 13 Atletico: matchstatistik

Villefranche - Paris 13 Atletico: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Villefranche mötte Paris 13 Atletico i National (Frankrike). Matchen spelades den 14 augusti 2026. Arena: Stade Armand Chouffet. Slutresultat: 2:0.

Aktuell form

Villefranche: 0-0-1, 0.00 poäng/match. Paris 13 Atletico: 1-0-0, 3.00 poäng/match.

Målstatistik

Villefranche gör 2.00 och släpper in 3.00 mål per match. Paris 13 Atletico gör 1.00 och släpper in 0.00. Ligans snitt: 2.44 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Villefranche 100%, Paris 13 Atletico 0%. Over 2.5: Villefranche 100%, Paris 13 Atletico 0%. Liganivå: BTTS 22%, Over 2.5 44%.

xG, skott och stil

Villefranche har högre xG: 1.85 mot 1.09. Villefranche: 17.0 skott per match, Paris 13 Atletico: 9.0.

Matchhalvor

Villefranche: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 2.00. Paris 13 Atletico: leder i paus 100%, mål i andra halvlek 0.00.

Mål per minut

Villefranche: 61-75 (1 mal). Paris 13 Atletico: 31-45+ (1 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

National: 2.44 mål per match, BTTS 22%, Over 2.5 44%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 1-0-1. Målsnitt 2.50, BTTS 50%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Paris 13 Atletico ligger på 5:e plats, medan Villefranche först återfinns på 14:e plats, och gästerna inledde säsongen med en 1–0-seger och höll nollan. Villefranche förlorade sin hittills enda ligamatch med 2–3 och har släppt in hela 10 mål på sina fem senaste matcher, vilket motsvarar ett snitt på 2 per match. Hemmalaget har visserligen gjort 7 mål på sina fem senaste framträdanden, men facit under denna period är endast 1 seger, 1 oavgjord och 3 förluster. Paris 13 Atleticos form är också ojämn, med 3 gjorda och 5 insläppta mål på fem matcher, vilket gör oavgjort till ett realistiskt scenario. Den bättre tabellplaceringen, den färska nollan och Villefranches tydliga defensiva problem ger dock gästerna ett knappt övertag.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Spelet ”Nej” är en knapp favorit, eftersom Paris 13 Atletico i genomsnitt bara har gjort 0,6 mål under sina senaste 5 matcher, med ett xG på 0,96. Villefranche släppte visserligen in hela 2,0 mål per match under denna period, men bortalaget hade samtidigt BTTS i endast 40 % av sina fem senaste framträdanden. Hemmalaget har en högre offensiv potential, med ett snitt på 1,4 mål och ett xG på 1,21 under de senaste 5 matcherna, vilket gör ett mål från deras sida sannolikt. Ligans BTTS-andel är dock endast 22 %, och de aktuella säsongssiffrorna för båda lagen visar också 0 %, vilket stärker scenariot att minst ett av lagen inte gör mål.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

I de senaste fem matcherna gjorde Villefranche i genomsnitt 1,4 mål, men släppte in hela 2,0, vilket höjer förväntningarna på bortalagets målskörd. Paris 13 Atletico gjorde under denna period endast 0,6 mål per match och släppte in 1,0, varför lagets offensiva potential begränsar prognosen för en målrik match. Det genomsnittliga xG-värdet från de fem senaste matcherna pekar på cirka 1,21 för Villefranche och 0,96 för Paris 13 Atletico, medan försvaren tillät 1,75 respektive 1,38 xG. Hela 80% av Villefranches senaste matcher gick över 2,5 mål, men för Paris 13 Atletico var motsvarande andel endast 20%, vilket indikerar att ett resultat inom intervallet 2–3 mål är mer sannolikt än en öppen match med fyra mål. Det starkaste alternativet är Under 3,5 mål, eftersom prognosen på 2,40 mål lämnar en tydlig marginal till denna linje.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Det starkaste scenariot är oavgjort både i halvtid och efter slutsignalen, eftersom Paris 13 Atletico har spelat oavgjort i 3 av de 5 senaste matcherna, medan Villefranche endast har vunnit en gång under denna period. Gästerna stod oavgjort i halvtid i 60 % av sina fem senaste matcher, medan motsvarande andel för hemmalaget var 40 %, vilket tydligt talar för en försiktig inledning. Båda lagen har en negativ målskillnad före paus i denna serie, -1 vardera, och deras genomsnittliga antal gjorda mål före halvtid är endast 0,6 för Villefranche och 0,4 för Paris 13 Atletico. Efter paus gör gästerna i genomsnitt blott 0,2 mål och höll nollan i 60 % av dessa halvlekar, så ett eventuellt oavgjort resultat har goda förutsättningar att stå sig matchen ut. Villefranche släpper dock i genomsnitt in 2,0 mål per match under sina fem senaste framträdanden, vilket innebär att alternativa scenarier med bortaseger efter oavgjort i halvtid fortfarande utgör ett betydande hot.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

2 : 0
1:a halvlek
0 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

52Bollinnehav (%)48
VillefrancheParis 13 Atletico
10Skott7
VillefrancheParis 13 Atletico
5Skott pa mal3
VillefrancheParis 13 Atletico
1.33xG1.08
VillefrancheParis 13 Atletico
7Horner2
VillefrancheParis 13 Atletico
48Farliga anfall59
VillefrancheParis 13 Atletico
14Regelbrott10
VillefrancheParis 13 Atletico
3Kort4
VillefrancheParis 13 Atletico

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

VillefrancheParis 13 Atletico
2Gjorda mål / match1
VillefrancheParis 13 Atletico
3Insläppta mål / match0
VillefrancheParis 13 Atletico
48%Genomsnittligt bollinnehav47%
VillefrancheParis 13 Atletico
7Skott på mål / match3
VillefrancheParis 13 Atletico

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

17Skott per match9
VillefrancheParis 13 Atletico
7Skott på mål3
VillefrancheParis 13 Atletico
11.8%Skottkonvertering11.1%
VillefrancheParis 13 Atletico
48%Bollinnehav47%
VillefrancheParis 13 Atletico
1.85xG för1.09
VillefrancheParis 13 Atletico
1.95xG emot1.02
VillefrancheParis 13 Atletico

Skottkvalitet

Villefranche: OffensivtParis 13 Atletico: Balanserat
VillefrancheParis 13 Atletico
Precision (skott på mål)41%33%
Chanskvalitet (xG per skott)0.110.12
Avslut (mål per skott på mål)0.290.33

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Villefranche
L
Utan seger i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
0% V0% O100% F
Säsong (V-O-F)
0-0-1
0.00 p / match · målskillnad -1
Senaste 5 (V-O-F)
0-0-1
0.00 p / match
Facit hemma (V-O-F)
0-0-0
Senaste 5 hemma
0-0-0
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.0Insläppta mål: 3.0xG: 1.85Motståndarens xG: 1.95BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Paris 13 Atletico
W
5 raka segrar
Resultatfördelning
100% V0% O0% F
Säsong (V-O-F)
1-0-0
3.00 p / match · målskillnad +1
Senaste 5 (V-O-F)
1-0-0
3.00 p / match
Facit borta (V-O-F)
0-0-0
Senaste 5 borta
0-0-0
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.0Insläppta mål: 0.0xG: 1.09Motståndarens xG: 1.02BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Villefranche är 100% bättre på: gjorda mål per match.

2 mål / match - Villefranche · 1 mål / match - Paris 13 Atletico

Villefranches målprofil: ojämn

Villefranche gör mål i 100% av matcherna (1 av 1 matcher), medan Paris 13 Atletico håller nollan i 100% (1 av 1 matcher).

Paris 13 Atleticos målprofil: mycket stark

Paris 13 Atletico gör mål i 100% av matcherna (1 av 1 matcher), medan Villefranche håller nollan i 0% (0 av 1 matcher).

2Gjorda mål (säsong)1
VillefrancheParis 13 Atletico
3Insläppta mål (säsong)0
VillefrancheParis 13 Atletico
5Snittmål per match1
VillefrancheParis 13 Atletico
2Gjorda mål (senaste 5)1
VillefrancheParis 13 Atletico
3Insläppta mål (senaste 5)0
VillefrancheParis 13 Atletico

Hur ofta gör laget minst...

100%1 mål100%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%2 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%3 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%4 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico

Hur ofta släpper laget in minst...

100%1 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%2 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%3 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%4 mål0%
VillefrancheParis 13 Atletico

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

22%
Ligasnitt

Målmönster

0%BTTS i halvtid0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%BTTS i båda halvlekarna0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Mål i båda halvlekarna0%
VillefrancheParis 13 Atletico

BTTS och antal mål

100%Minst 3 mål och BTTS0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Minst 3 mål utan BTTS0%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%BTTS - senaste 50%
VillefrancheParis 13 Atletico

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

100%Minst 1 mål före paus100%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Minst 2 mål före paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Minst 3 mål före paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%Minst 2 mål efter paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%Minst 3 mål efter paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Villefranche - läge i halvtid
0% leder0% oavgjort100% ligger under
Paris 13 Atletico - läge i halvtid
100% leder0% oavgjort0% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

0Poäng per match (1:a halvlek)3
VillefrancheParis 13 Atletico
0Gjorda mål (1:a halvlek)1
VillefrancheParis 13 Atletico
1Insläppta mål (1:a halvlek)0
VillefrancheParis 13 Atletico
1Snittmål (1:a halvlek)1
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Hållen nolla före paus100%
VillefrancheParis 13 Atletico
100%Utan mål före paus0%
VillefrancheParis 13 Atletico

Efter paus (2:a halvlek)

1Poäng per match (2:a halvlek)1
VillefrancheParis 13 Atletico
2Gjorda mål (2:a halvlek)0
VillefrancheParis 13 Atletico
2Insläppta mål (2:a halvlek)0
VillefrancheParis 13 Atletico
4Snittmål (2:a halvlek)0
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Hållen nolla efter paus100%
VillefrancheParis 13 Atletico
0%Utan mål efter paus100%
VillefrancheParis 13 Atletico

Villefranche - resultat andra halvlek

0% V100% O0% F
0
Halvtidspoäng
0
Halvtidsmål
-1
Målskillnad (1:a halvlek)
1
Poäng andra halvlek
0
Målskillnad (2:a halvlek)
0.00
PPG före paus
Försvar efter paus+1.0

Släpper in 1.0 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Paris 13 Atletico - resultat andra halvlek

0% V100% O0% F
3
Halvtidspoäng
1
Halvtidsmål
+1
Målskillnad (1:a halvlek)
1
Poäng andra halvlek
0
Målskillnad (2:a halvlek)
3.00
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 100% av matcherna och vinner 100%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Villefranche - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.001.00
Gjorda mål / match0.02.0
Insläppta mål / match1.02.0
Snittmål per match1.04.0
1 mål100%100%
2 mål0%100%
3 mål0%100%
Hållen nolla0%0%
Utan mål100%0%
Målskillnad-10
Halvtid: 0% leder - 0% oavgjort - 100% ligger under
2:a halvlek: 0% vunnen - 100% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 0
Paris 13 Atletico - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match3.001.00
Gjorda mål / match1.00.0
Insläppta mål / match0.00.0
Snittmål per match1.00.0
1 mål100%0%
2 mål0%0%
3 mål0%0%
Hållen nolla100%100%
Utan mål0%100%
Målskillnad+10
Halvtid: 100% leder - 0% oavgjort - 0% ligger under
2:a halvlek: 0% vunnen - 100% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 1

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Villefranche
GjordaInsläppta
0
0
0-15
0
0
16-30
0
1
31-45
0
0
46-60
1
1
61-75
1
1
76-90

Farligast i minuterna 61-75 (1 goal). Släpper in mest i 31-45 (1). Slutfasbalans (76-90): 0.

Paris 13 Atletico
GjordaInsläppta
0
0
0-15
0
0
16-30
1
0
31-45
0
0
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (1 goal). Slutfasbalans (76-90): 0.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

3.00
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.0 : 2.0
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
123%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
50%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-17%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
100%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
0%
Risk för 0:0
praktiskt taget noll
0-1
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Villefranche

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.10
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
-0.90
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-0.9 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.15
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
-1.05
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
164%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
246%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+2.0
Sena mål
50% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
50%

Paris 13 Atletico

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.07
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.93
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
0.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.09
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+1.02
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
82%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
0%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-1.0
Sena mål
0% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
0%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (National).

Lagen vs ligan

VillefrancheLigaParis 13 Atletico
Snittmål per match▲ 5.002.44▼ 1.00
Båda lagen gjorde mål▲ 100%22%▼ 0%
Minst 3 mål (Over 2.5)▲ 100%44%▼ 0%
Hållna nollor▼ 0%50%▲ 100%
Mål före paus▲ 100%67%▲ 100%
Mål efter paus▲ 100%67%▼ 0%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.44
Snittmål per match
22%
Båda lagen gjorde mål
44%
Minst 3 mål (Over 2.5)
50%
Hållna nollor
1.22
Hemmamål / match
1.22
Bortamål / match
+0%
Hemmafördel i anfall
+0%
Hemmafördel i försvar
+11%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
67%
1 mål
22%
2 mål
0%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
67%
1 mål
56%
2 mål
22%
3 mål
11%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. Paris 13 AtleticoGult kortMattheo Guendez
  2. VillefrancheMålMathieu CachbachAssist: Fred Ondoa Onambele
  3. VillefrancheGult kortPaolo Limon
  4. Paris 13 AtleticoGult kortJesah Mabepa Ayessa Ondze
  5. Paris 13 AtleticoGult kortOmar Berrezkami
  6. VillefrancheByteIn: Marvin De LimaUt: Paolo Limon
  7. VillefrancheGult kortCyrille Loic Onana Etoga
  8. Paris 13 AtleticoGult kortJesah Mabepa Ayessa Ondze
  9. VillefrancheGult kortMathieu Cachbach

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Senaste moten (2): Villefranche 1 - 0 - 1 Paris 13 Atletico. Malgenomsnitt 2.50, bada lagen gjorde mal i 50% matcher.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Villefranche - Paris 13 Atletico?

National-matchen slutade Villefranche 2:0 Paris 13 Atletico. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Hur ser inbördes möten mellan Villefranche och Paris 13 Atletico ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Villefranche 1, Paris 13 Atletico 1 och 0 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 2,50 mål, med båda lagen på mål i 50%.

Vad visar målstatistiken inför Villefranche - Paris 13 Atletico?

Villefranche gör i snitt 2,00 mål per match och Paris 13 Atletico 1,00. Snittet i National är 2,44 mål, med Over 2.5 i 44% av matcherna. Båda lagen gör mål i 100% av Villefranches matcher och 0% av Paris 13 Atleticos.

I vilken form är Villefranche och Paris 13 Atletico?

De senaste 5 matcherna har Villefranche facit 0-0-1 (0,00 poäng per match) och Paris 13 Atletico 1-0-0 (3,00 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Villefranche - Paris 13 Atletico?

Här kollar du siffrorna inför Villefranche - Paris 13 Atletico: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.