Schweiz - Challenge LeagueStadion SchützenwieseData uppdaterad 01 september 2026

Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy: matchstatistik

Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Winterthur mötte Stade Lausanne-Ouchy i Challenge League (Schweiz). Matchen spelades den 28 augusti 2026. Arena: Stadion Schützenwiese. Slutresultat: 1:1.

Aktuell form

Winterthur: 2-1-1, 1.75 poäng/match. Stade Lausanne-Ouchy: 3-1-0, 2.50 poäng/match.

Målstatistik

Winterthur gör 2.25 och släpper in 1.00 mål per match. Stade Lausanne-Ouchy gör 1.75 och släpper in 0.50. Ligans snitt: 2.90 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Winterthur 25%, Stade Lausanne-Ouchy 50%. Over 2.5: Winterthur 50%, Stade Lausanne-Ouchy 25%. Liganivå: BTTS 50%, Over 2.5 50%.

xG, skott och stil

Stade Lausanne-Ouchy har högre xG: 1.93 mot 1.56. Winterthur: 14.5 skott per match, Stade Lausanne-Ouchy: 19.5.

Matchhalvor

Winterthur: leder i paus 50%, mål i andra halvlek 1.25. Stade Lausanne-Ouchy: leder i paus 75%, mål i andra halvlek 0.75.

Mål per minut

Winterthur: 0-15 (2 mal). Stade Lausanne-Ouchy: 0-15 (2 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Challenge League: 2.90 mål per match, BTTS 50%, Over 2.5 50%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Winterthur imponerar med sin effektivitet på hemmaplan, där laget i snitt gör 3,5 mål per match på 13 skott, varav 5,5 på mål, och har gjort 12 mål på sina fem senaste matcher. Stade Lausanne-Ouchy är dock obesegrat under säsongen, leder tabellen och har tagit 13 poäng på sina fem senaste matcher genom fyra segrar och en oavgjord. Bortalaget skapar kvalitativa målchanser mer regelbundet, vilket bekräftas av ett xG på 1,72 jämfört med Winterthurs 1,47, samtidigt som deras genomsnittliga insläppta xG endast uppgår till 1,14 mot hemmalagets 1,43. Inget av lagen har ännu förlorat på hemmaplan respektive bortaplan, och 50% av dessa matcher har slutat oavgjort. Därför framstår ett kryss som det mest sannolika utfallet i en öppen match.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Båda lagen har en tydlig offensiv potential: Winterthur gör i genomsnitt 2,0 mål på hemmaplan med ett xG på 2,14, medan Stade Lausanne-Ouchy gör 1,5 mål och skapar ett xG på 1,72. Gästerna har inte hållit nollan i en enda match, samtidigt som deras motståndare i genomsnitt får iväg 6,0 skott på mål per match, vilket starkt talar för ett mål av hemmalaget. Winterthur släppte i genomsnitt in 1,0 mål under sina fem senaste matcher, och deras xG mot uppgick till 1,62, klart över säsongssnittet på 0,96, vilket ger gästerna en realistisk möjlighet att göra mål. De aktuella BTTS-siffrorna från de fem senaste matcherna är 40% för Winterthur och 60% för Stade Lausanne-Ouchy, men båda lagen gjorde under denna period i genomsnitt 2,4 respektive 3,0 mål per match. Det starkaste scenariot är därför Båda lagen gör mål (BLGM) – Ja, även om hemmalagets starka säsongsförsvar, med 100% av hemmamatcherna utan insläppt mål, minskar prognosens säkerhet.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Båda lagen har överskridit gränsen på 1,5 mål i 100% av sina hittills spelade matcher, vilket ger en mycket stark grund för Över 1,5 mål. Winterthur gör i genomsnitt 2,0 mål, medan Stade Lausanne-Ouchy gör 1,5, med höga xG-värden på 2,14 respektive 1,72. I de fem senaste matcherna har lagen gjort ännu fler mål, 2,4 respektive 3,0 per match, även om deras genomsnittliga xG under denna period, 1,56 och 1,93, pekar mot en mer realistisk totalnivå på omkring 2,65 mål. Hemmalaget har i genomsnitt släppt in endast 1,0 mål under sina fem senaste matcher, medan bortalaget har släppt in 0,6. Därför har linan Över 2,5 mål en måttlig, men inte lika säker, fördel. Det starkaste valet är fortsatt Över 1,5 mål, eftersom kombinationen av båda lagens regelbundna målproduktion och höga antal målchanser tydligt minskar sannolikheten för ett matchscenario med högst ett mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Den starkaste signalen för att gästerna tar ledningen och vinner matchen kommer från den aktuella formen: Stade Lausanne-Ouchy har vunnit 4 av sina 5 senaste matcher och förblivit obesegrat, medan Winterthur har noterat 3 segrar och 1 förlust. Gästerna ledde i halvtid i 4 av de 5 senaste matcherna, gjorde i genomsnitt 1,8 mål före paus och släppte endast in 0,2, medan Winterthur tog ledningen i 40 % av dessa matcher. Lausanne-Ouchy gör nyligen i genomsnitt 3,0 mål per match och släpper endast in 0,6, vilket stärker möjligheten att behålla ledningen även efter sidbytet. Hemmalaget har dock solida hemmasiffror, inklusive ett xG på 2,14 samt i genomsnitt 0,0 insläppta mål, varför scenarier där de tar ledningen fortfarande tilldelas en betydande sannolikhet. Trots Winterthurs hemmafördel gör gästernas övertag i de senaste resultaten, särskilt i de första halvlekarna, att 2/2 är det mest sannolika enskilda utfallet.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

0 : 1
1:a halvlek
1 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

53Bollinnehav (%)47
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
20Skott20
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
8Skott pa mal6
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
2.28xG1.92
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
8Horner5
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
64Farliga anfall33
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
12Regelbrott10
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
4Kort0
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Profil före matchvad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

WinterthurStade Lausanne-Ouchy
2.25Gjorda mål / match1.75
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1Insläppta mål / match0.5
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
55%Genomsnittligt bollinnehav55%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
4.75Skott på mål / match5.75
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Lagstatistikvilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

14.5Skott per match19.5
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
4.75Skott på mål5.75
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
15.5%Skottkonvertering9%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
55%Bollinnehav55%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1.56xG för1.93
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1.62xG emot1.05
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Skottkvalitet

Winterthur: DominantStade Lausanne-Ouchy: Dominant
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
Precision (skott på mål)33%29%
Chanskvalitet (xG per skott)0.110.10
Avslut (mål per skott på mål)0.470.30

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagformvilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Stade Lausanne-Ouchy är 43% bättre på: form senaste 5.

1.75 p / match - Winterthur · 2.5 p / match - Stade Lausanne-Ouchy

Winterthur
DLWW
Resultatfördelning
50% W25% R25% P
Säsong (V-O-F)
2-1-1
1.75 p / match · målskillnad +5
Senaste 5 (V-O-F)
2-1-1
1.75 p / match
Facit hemma (V-O-F)
1-1-0
Senaste 5 hemma
1-1-0
DW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.3Insläppta mål: 1.0xG: 1.56Motståndarens xG: 1.62BTTS: 25%Over 2.5: 50%
Stade Lausanne-Ouchy
WDWW
Obesegrat i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
75% W25% R0% P
Säsong (V-O-F)
3-1-0
2.50 p / match · målskillnad +5
Senaste 5 (V-O-F)
3-1-0
2.50 p / match
Facit borta (V-O-F)
1-1-0
Senaste 5 borta
1-1-0
DW
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.8Insläppta mål: 0.5xG: 1.93Motståndarens xG: 1.05BTTS: 50%Over 2.5: 25%

Målhur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Winterthur är 29% bättre på: gjorda mål per match.

2.25 mål / match - Winterthur · 1.75 mål / match - Stade Lausanne-Ouchy

Stade Lausanne-Ouchy är 100% bättre på: insläppta mål per match.

1 mål / match - Winterthur · 0.5 mål / match - Stade Lausanne-Ouchy

Winterthurs målprofil: stark

Winterthur gör mål i 75% av matcherna (3 av 4 matcher), medan Stade Lausanne-Ouchy håller nollan i 50% (2 av 4 matcher).

Stade Lausanne-Ouchys målprofil: mycket stark

Stade Lausanne-Ouchy gör mål i 100% av matcherna (4 av 4 matcher), medan Winterthur håller nollan i 50% (2 av 4 matcher).

9Gjorda mål (säsong)7
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
4Insläppta mål (säsong)2
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
3.25Snittmål per match2.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
9Gjorda mål (senaste 5)7
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
4Insläppta mål (senaste 5)2
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Hur ofta gör laget minst...

75%1 mål100%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
75%2 mål75%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%3 mål0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%4 mål0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Hur ofta släpper laget in minst...

50%1 mål50%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
50%2 mål0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
0%3 mål0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
0%4 mål0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

50%
Stade Lausanne-Ouchy - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.2 av 4 matcher
50%
Ligasnitt

Målmönster

0%BTTS i halvtid0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
0%BTTS i båda halvlekarna0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
50%Mål i båda halvlekarna50%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

BTTS och antal mål

25%Minst 3 mål och BTTS25%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%Minst 3 mål utan BTTS0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%BTTS - senaste 550%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Antal mål (Over/Under)hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

75%Minst 1 mål före paus100%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%Minst 2 mål före paus25%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%Minst 3 mål före paus0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus100%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
50%Minst 2 mål efter paus0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%Minst 3 mål efter paus0%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Matchhalvori vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Stade Lausanne-Ouchy är 29% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.75 p / match - Winterthur · 2.25 p / match - Stade Lausanne-Ouchy

Winterthur - läge i halvtid
50% leder25% oavgjort25% ligger under
Stade Lausanne-Ouchy - läge i halvtid
75% leder0% oavgjort25% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.75Poäng per match (1:a halvlek)2.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1Gjorda mål (1:a halvlek)1
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
0.25Insläppta mål (1:a halvlek)0.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1.25Snittmål (1:a halvlek)1.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
75%Hållen nolla före paus75%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
50%Utan mål före paus25%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Efter paus (2:a halvlek)

1.75Poäng per match (2:a halvlek)2.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
1.25Gjorda mål (2:a halvlek)0.75
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
0.75Insläppta mål (2:a halvlek)0.25
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
2Snittmål (2:a halvlek)1
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
50%Hållen nolla efter paus75%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy
25%Utan mål efter paus25%
WinterthurStade Lausanne-Ouchy

Winterthur - resultat andra halvlek

50% W25% R25% P
7
Halvtidspoäng
4
Halvtidsmål
+3
Målskillnad (1:a halvlek)
7
Poäng andra halvlek
+2
Målskillnad (2:a halvlek)
1.75
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 50% av matcherna och vinner 50%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.5

Släpper in 0.5 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.

Stade Lausanne-Ouchy - resultat andra halvlek

75% W0% R25% P
9
Halvtidspoäng
4
Halvtidsmål
+3
Målskillnad (1:a halvlek)
9
Poäng andra halvlek
+2
Målskillnad (2:a halvlek)
2.25
PPG före paus
Håller ledningen100%

Leder i halvtid i 75% av matcherna och vinner 75%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Winterthur - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.751.75
Gjorda mål / match1.01.3
Insläppta mål / match0.30.8
Snittmål per match1.32.0
1 mål75%100%
2 mål25%50%
3 mål25%25%
Hållen nolla75%50%
Utan mål50%25%
Målskillnad+3+2
Halvtid: 50% leder - 25% oavgjort - 25% ligger under
2:a halvlek: 50% vunnen - 25% oavgjort - 25% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 4
Stade Lausanne-Ouchy - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match2.252.25
Gjorda mål / match1.00.8
Insläppta mål / match0.30.3
Snittmål per match1.31.0
1 mål100%100%
2 mål25%0%
3 mål0%0%
Hållen nolla75%75%
Utan mål25%25%
Målskillnad+3+2
Halvtid: 75% leder - 0% oavgjort - 25% ligger under
2:a halvlek: 75% vunnen - 0% oavgjort - 25% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 4

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minutnär kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Winterthur
GjordaInsläppta
2
0
0-15
1
0
16-30
1
1
31-45
2
0
46-60
1
2
61-75
2
1
76-90

Farligast i minuterna 0-15 (2 goals). Släpper in mest i 61-75 (2). Slutfasbalans (76-90): +1 - vinner slutskedena.

Stade Lausanne-Ouchy
GjordaInsläppta
2
1
0-15
2
0
16-30
0
0
31-45
1
1
46-60
0
0
61-75
2
0
76-90

Farligast i minuterna 0-15 (2 goals). Släpper in mest i 0-15 (1). Slutfasbalans (76-90): +2 - vinner slutskedena.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorervad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.75
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.4 : 1.4
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
95%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
38%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
75%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
0%
Risk för 0:0
praktiskt taget noll
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Winterthur

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.06
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+1.31
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-3.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.69
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.62
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
141%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
77%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.3
Sena mål
22% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 22% under den första kvarten.
22%

Stade Lausanne-Ouchy

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.88
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.37
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-1.1 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.18
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.55
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
135%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
31%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.3
Sena mål
29% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 29% under den första kvarten.
29%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontextär det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Challenge League).

Lagen vs ligan

WinterthurLigaStade Lausanne-Ouchy
Snittmål per match 3.252.90 2.25
Båda lagen gjorde mål 25%50% 50%
Minst 3 mål (Over 2.5) 50%50% 25%
Hållna nollor 50%28% 50%
Mål före paus 75%85% 100%
Mål efter paus 100%85% 100%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.90
Snittmål per match
50%
Båda lagen gjorde mål
50%
Minst 3 mål (Over 2.5)
28%
Hållna nollor
1.60
Hemmamål / match
1.30
Bortamål / match
+23%
Hemmafördel i anfall
+19%
Hemmafördel i försvar
+0%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
85%
1 mål
35%
2 mål
15%
3 mål
10%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
85%
1 mål
30%
2 mål
15%
3 mål
10%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. Stade Lausanne-OuchyMålMalko Sartoretti
  2. Stade Lausanne-OuchyByteIn: Issa KalogaUt: Cobel Sow Garcia
  3. WinterthurByteIn: Alexandre JankewitzUt: Luca Zuffi
  4. WinterthurGult kortAntonio Marchesano
  5. WinterthurGult kortSouleymane Diaby
  6. WinterthurGult kortStéphane Cueni
  7. WinterthurGult kortThéo Golliard

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy?

Challenge League-matchen slutade Winterthur 1:1 Stade Lausanne-Ouchy. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Vad visar målstatistiken inför Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy?

Winterthur gör i snitt 2,25 mål per match och Stade Lausanne-Ouchy 1,75. Snittet i Challenge League är 2,90 mål, med Over 2.5 i 50% av matcherna. Båda lagen gör mål i 25% av Winterthurs matcher och 50% av Stade Lausanne-Ouchys.

I vilken form är Winterthur och Stade Lausanne-Ouchy?

De senaste 5 matcherna har Winterthur facit 2-1-1 (1,75 poäng per match) och Stade Lausanne-Ouchy 3-1-0 (2,50 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy?

Den statistiska bakgrunden till Winterthur - Stade Lausanne-Ouchy — form, inbördes möten, mål, BTTS och Over/Under — finns på den här sidan. Tipset med motivering och value-bedömning finns i NoFluffPicks-appen.