Yantra 2019 - Sportist Svoge: matchstatistik
Yantra 2019 - Sportist Svoge: form, mål och viktig statistik
Viktig matchinformation
Yantra 2019 mötte Sportist Svoge i Second League (Bulgarien). Matchen spelades den 23 augusti 2026. Arena: Stadion Hristo Botev. Slutresultat: 1:0.
Aktuell form
Yantra 2019: 2-0-2, 1.50 poäng/match. Sportist Svoge: 1-2-1, 1.25 poäng/match.
Målstatistik
Yantra 2019 gör 1.25 och släpper in 1.50 mål per match. Sportist Svoge gör 0.75 och släpper in 0.75. Ligans snitt: 2.78 mål.
BTTS / Over / Under
BTTS: Yantra 2019 50%, Sportist Svoge 25%. Over 2.5: Yantra 2019 50%, Sportist Svoge 25%. Liganivå: BTTS 50%, Over 2.5 45%.
xG, skott och stil
Yantra 2019 har högre xG: 1.62 mot 1.28. Yantra 2019: 13.0 skott per match, Sportist Svoge: 9.5.
Matchhalvor
Yantra 2019: leder i paus 25%, mål i andra halvlek 0.50. Sportist Svoge: leder i paus 0%, mål i andra halvlek 0.50.
Mål per minut
Yantra 2019: 16-30 (2 mal). Sportist Svoge: 0-15 (1 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.
Ligakontext
Second League: 2.78 mål per match, BTTS 50%, Over 2.5 45%.
Inbördes möten
Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 2-0-0. Målsnitt 1.50, BTTS 0%.
Arkiverad analys inför matchen
Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.
Övergripande matchanalys
Yantra 2019 har hemmafördel: laget skapar i genomsnitt 1,94 xG och avlossar 15 skott per match, medan Sportist Svoge på bortaplan noterar 1,20 xG och 11 avslut. Hemmalaget gör 1,5 mål per hemmamatch, men försvaret är fortfarande ett problem eftersom laget i snitt släpper in 2 mål och ännu inte har hållit nollan. Sportist Svoge har bara släppt in 3 mål på de fem senaste matcherna och höll nollan i sin senaste bortamatch, vilket tydligt ökar sannolikheten för ett jämnt matchförlopp. Å andra sidan har gästerna inte gjort mål i någon av sina hittills spelade bortamatcher, och i 100% av dessa matcher har de gått mållösa. Yantras bättre kvalitet på målchanserna samt Sportists offensiva begränsningar talar för en knapp hemmaseger, även om oavgjort är ett mycket realistiskt alternativ.
Se den statistiska översiktenBTTS - gör båda lagen mål?
Den starkaste signalen för BTTS Nej kommer från Sportist Svoge: enligt säsongsdata har laget ännu inte gjort något mål, och andelen matcher utan eget mål uppgår till 100 %. Bortalaget har dessutom hållit nollan i 100 % av matcherna, medan Yantra i genomsnitt bara gör 1,0 mål per match. I sina fem senaste matcher gjorde Sportist i snitt 0,8 mål och hade BTTS i endast 20 % av matcherna, klart under ligans 47 %. Yantra släppte nyligen in 1,6 mål per match, men gästernas starka försvar, som bara släppte in 0,6 mål per match under denna period, ökar sannolikheten för att hemmalaget också blir mållöst. Även om gästernas xG under de fem senaste matcherna ligger på 1,47 talar deras hittillsvarande effektivitet och matchprofil fortfarande mer för ett scenario där minst ett av lagen inte gör mål.
Se BTTS-statistikOver/Under - analys av antalet mål
Modellen förväntar sig totalt 2.50 mål, med en prognos på 1.28 för Yantra och 1.22 för Sportist Svoge. I sina fem senaste matcher gjorde Yantra i genomsnitt 1.2 mål och släppte in 1.6, medan Svoge stod för 0.8 mål och endast släppte in 0.6. Den situationsbaserade potentialen är dock inte obefintlig, eftersom det genomsnittliga xG-värdet i de fem senaste matcherna uppgår till 1.42 för Yantra och 1.47 för Svoge. Detta talar för minst två mål, men inte för en målrik match med öppen offensiv. Sett över säsongen slutade 67% av Yantras matcher och 100% av Svoges matcher med Under 3.5 mål. Därför har Under 3.5 en tydligare fördel än spel på lägre linor.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenario i halvtid och vid full tid
Den starkaste signalen är en försiktig första halvlek: Sportist Svoge har haft oavgjort i halvtid i 100 % av sina hittills spelade matcher, och Yantra i 3 av 3 ligamatcher. Bortalaget har ännu inte gjort mål vare sig före halvtid eller under hela säsongen, samtidigt som laget har hållit nollan i 100 % av matcherna, vilket tydligt talar för ett lågt resultat och oavgjort efter 45 minuter. Yantra har i genomsnitt bara gjort 0,33 mål före halvtid, medan Sportist i sina fem senaste matcher endast gjorde 0,2 mål i denna del av matchen och höll nollan i 80 % av fallen. Efter sidbytet är hemmalaget dock mer sårbart bakåt och har nyligen släppt in i genomsnitt 1,2 mål, medan gästerna endast gör 0,6 mål. Därför är oavgjort efter full tid fortfarande marginellt det mest sannolika utfallet efter den mållösa inledningen. Yantras xG-fördel är endast 1,31 mot 1,20, vilket inte är tillräckligt för att tydligt favorisera en bortaseger.
Se statistik för första och andra halvlekHalvlekar
Matchstatistik
Profil före match— vad säger säsongsdatan?
Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.
Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?
Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.
Skottkvalitet
| Yantra 2019 | Sportist Svoge | |
|---|---|---|
| Precision (skott på mål) | 31% | 50% |
| Chanskvalitet (xG per skott) | 0.12 | 0.13 |
| Avslut (mål per skott på mål) | 0.31 | 0.16 |
xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.
* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.
Lagform— vilket lag är i bättre form?
Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.
Yantra 2019 är 20% bättre på: form senaste 5.
1.5 p / match - Yantra 2019 · 1.25 p / match - Sportist Svoge
Mål— hur gör och släpper lagen in mål?
Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.
Yantra 2019 är 67% bättre på: gjorda mål per match.
1.25 mål / match - Yantra 2019 · 0.75 mål / match - Sportist Svoge
Sportist Svoge är 100% bättre på: insläppta mål per match.
1.5 mål / match - Yantra 2019 · 0.75 mål / match - Sportist Svoge
Yantra 2019 gör mål i 75% av matcherna (3 av 4 matcher), medan Sportist Svoge håller nollan i 50% (2 av 4 matcher).
Sportist Svoge gör mål i 50% av matcherna (2 av 4 matcher), medan Yantra 2019 håller nollan i 25% (1 av 4 matcher).
Hur ofta gör laget minst...
Hur ofta släpper laget in minst...
* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.
Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?
Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.
Målmönster
BTTS och antal mål
Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?
Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.
Hela matchen - lagjämförelse (Over)
Over / Under - Yantra 2019
Over / Under - Sportist Svoge
1:a halvlek
2:a halvlek
Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?
Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.
Yantra 2019 är 50% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).
1.5 p / match - Yantra 2019 · 1 p / match - Sportist Svoge
Före paus (1:a halvlek)
Efter paus (2:a halvlek)
Yantra 2019 - resultat andra halvlek
Leder i halvtid i 25% av matcherna och vinner 50%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.
Släpper in 0.5 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.
Sportist Svoge - resultat andra halvlek
Släpper in 0.3 fler mål per match efter paus - försvarsnivån sjunker i andra halvlek.
| 1:a halvlek | 2:a halvlek | |
|---|---|---|
| Poäng per match | 1.50 | 1.50 |
| Gjorda mål / match | 0.8 | 0.5 |
| Insläppta mål / match | 0.5 | 1.0 |
| Snittmål per match | 1.3 | 1.5 |
| 1 mål | 50% | 100% |
| 2 mål | 25% | 50% |
| 3 mål | 25% | 0% |
| Hållen nolla | 75% | 50% |
| Utan mål | 50% | 50% |
| Målskillnad | +1 | -2 |
| 1:a halvlek | 2:a halvlek | |
|---|---|---|
| Poäng per match | 1.00 | 1.25 |
| Gjorda mål / match | 0.3 | 0.5 |
| Insläppta mål / match | 0.3 | 0.5 |
| Snittmål per match | 0.5 | 1.0 |
| 1 mål | 25% | 75% |
| 2 mål | 25% | 25% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Hållen nolla | 75% | 50% |
| Utan mål | 75% | 50% |
| Målskillnad | 0 | 0 |
* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.
Mål per minut— när kommer målen?
Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.
Farligast i minuterna 16-30 (2 goals). Släpper in mest i 46-60 (2). Slutfasbalans (76-90): +1 - vinner slutskedena.
Farligast i minuterna 0-15 (1 goal). Släpper in mest i 76-90 (2). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.
* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.
Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?
En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.
Matchprofil
Yantra 2019
Sportist Svoge
* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.
Ligakontext— är det en målrik liga?
Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Second League).
Lagen vs ligan
| Yantra 2019 | Liga | Sportist Svoge | |
|---|---|---|---|
| Snittmål per match | • 2.75 | 2.78 | ▼ 1.50 |
| Båda lagen gjorde mål | • 50% | 50% | ▼ 25% |
| Minst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 50% | 45% | ▼ 25% |
| Hållna nollor | • 25% | 26% | ▲ 50% |
| Mål före paus | ▼ 50% | 65% | ▼ 25% |
| Mål efter paus | ▲ 100% | 78% | ▼ 75% |
^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.
Inbordes moten
Senaste moten (2): Yantra 2019 2 - 0 - 0 Sportist Svoge. Malgenomsnitt 1.50, bada lagen gjorde mal i 0% matcher.
Vanliga frågor
Vad blev resultatet i Yantra 2019 - Sportist Svoge?
Second League-matchen slutade Yantra 2019 1:0 Sportist Svoge. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.
Hur ser inbördes möten mellan Yantra 2019 och Sportist Svoge ut?
I de senaste 2 inbördes mötena vann Yantra 2019 2, Sportist Svoge 0 och 0 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 1,50 mål, med båda lagen på mål i 0%.
Vad visar målstatistiken inför Yantra 2019 - Sportist Svoge?
Yantra 2019 gör i snitt 1,25 mål per match och Sportist Svoge 0,75. Snittet i Second League är 2,78 mål, med Over 2.5 i 45% av matcherna. Båda lagen gör mål i 50% av Yantra 2019s matcher och 25% av Sportist Svoges.
I vilken form är Yantra 2019 och Sportist Svoge?
De senaste 5 matcherna har Yantra 2019 facit 2-0-2 (1,50 poäng per match) och Sportist Svoge 1-2-1 (1,25 poäng per match).
Var hittar jag speltips och analys för Yantra 2019 - Sportist Svoge?
Här kollar du siffrorna inför Yantra 2019 - Sportist Svoge: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.


