Uganda - Uganda Premier LeagueData opdateret pr. 02. november 2026

NEC - UPDF: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

NEC mod UPDF: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

NEC spiller mod UPDF i Uganda Premier League (Uganda). Kampen er planlagt til 3. november 2026.

Aktuel form

NEC: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. UPDF: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

NEC scorer 2,00 og indkasserer 0,56 mål pr. kamp. UPDF scorer 0,50 og indkasserer 0,88. Ligaens gennemsnit: 2,19 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: NEC 44 %, UPDF 25 %. Over 2.5: NEC 44 %, UPDF 25 %. Liganiveau: BTTS 41 %, Over 2.5 41 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: NEC 1,66, UPDF 1,14. Skud pr. kamp: NEC 9,4, UPDF 5,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: NEC 51 %, UPDF 44 %.

Første og anden halvleg

NEC: fører ved pausen i 56 % af kampene, mål i anden halvleg 1,11. UPDF: fører ved pausen i 25 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (5) for NEC og 0-15 (2) for UPDF. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Uganda Premier League: 2,19 mål pr. kamp, BTTS 41 %, Over 2.5 41 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-1-0. Gennemsnitlige mål 0,50, BTTS 0 %.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

2Scorede mål / kamp0.5
NECUPDF
0.56Indkasserede mål / kamp0.88
NECUPDF
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
NECUPDF
4.89Skud på mål / kamp3
NECUPDF

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

9.44Skud pr. kamp5.75
NECUPDF
4.89Skud på mål3
NECUPDF
21.2%Skudkonvertering8.7%
NECUPDF
51%Boldbesiddelse44%
NECUPDF
1.66xG for1.14
NECUPDF
1.39xG imod1.24
NECUPDF

Skudkvalitet

NEC: Effektive afslutningerUPDF: Balanceret
NECUPDF
Præcision (skud på mål)52%52%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.180.20
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.410.17

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

NEC er 67% bedre på form i de seneste 5.

2 point / kamp - NEC · 1.2 point / kamp - UPDF

NEC
DWLWW
Sæsonens resultatfordeling
67% W22% D11% L
Sæson (V-U-T)
6-2-1
2.22 point / kamp · målforskel +13
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-1-0
Seneste 5 hjemme
3-1-0
WWDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.8Indkasserede mål: 0.6xG: 1.70Modstanderens xG: 1.40BTTS: 40%Over 2.5: 40%
UPDF
WWLLL
Sæsonens resultatfordeling
25% W25% D50% L
Sæson (V-U-T)
2-2-4
1.00 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-1-1
Seneste 5 ude
1-1-1
LDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 1.0xG: 1.07Modstanderens xG: 1.25BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

NEC er 300% bedre på scorede mål pr. kamp.

2 mål / kamp - NEC · 0.5 mål / kamp - UPDF

NEC er 57% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.56 mål / kamp - NEC · 0.88 mål / kamp - UPDF

NECs scoringsprofil: stærk

NEC scorer i 78% af kampene (7 af 9 kampe), mens UPDF holder Clean sheet i 38% (3 af 8 kampe).

UPDFs scoringsprofil: sværere

UPDF scorer i 38% af kampene (3 af 8 kampe), mens NEC holder Clean sheet i 56% (5 af 9 kampe).

18Scorede mål (sæson)4
NECUPDF
5Indkasserede mål (sæson)7
NECUPDF
2.56Gennemsnitlige mål i kampen1.38
NECUPDF
9Scorede mål (seneste 5)3
NECUPDF
3Indkasserede mål (seneste 5)5
NECUPDF

Hvor ofte de scorer mindst...

78%1 mål38%
NECUPDF
56%2 mål13%
NECUPDF
33%3 mål0%
NECUPDF
22%4 mål0%
NECUPDF

Hvor ofte de indkasserer mindst...

44%1 mål63%
NECUPDF
11%2 mål25%
NECUPDF
0%3 mål0%
NECUPDF
0%4 mål0%
NECUPDF

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

22%BTTS ved pausen13%
NECUPDF
0%BTTS i begge halvlege0%
NECUPDF
44%Scorede i begge halvlege0%
NECUPDF

BTTS og antal mål

44%Mindst 3 mål og BTTS25%
NECUPDF
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
NECUPDF
40%BTTS – seneste 520%
NECUPDF

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

67%Mindst 1 mål før pausen50%
NECUPDF
22%Mindst 2 mål før pausen25%
NECUPDF
22%Mindst 3 mål før pausen0%
NECUPDF

2. halvleg

67%Mindst 1 mål efter pausen50%
NECUPDF
33%Mindst 2 mål efter pausen13%
NECUPDF
22%Mindst 3 mål efter pausen0%
NECUPDF

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

NEC er 45% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2 point / kamp - NEC · 1.38 point / kamp - UPDF

NEC — stilling ved pausen
56% fører33% uafgjort11% bagud
UPDF — stilling ved pausen
25% fører63% uafgjort13% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2Point pr. kamp (1. halvleg)1.38
NECUPDF
0.89Scorede mål (1. halvleg)0.5
NECUPDF
0.33Indkasserede mål (1. halvleg)0.25
NECUPDF
1.22Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.75
NECUPDF
67%Clean sheet før pausen75%
NECUPDF
44%Ingen mål før pausen63%
NECUPDF

Efter pausen (2. halvleg)

2.11Point pr. kamp (2. halvleg)0.5
NECUPDF
1.11Scorede mål (2. halvleg)0
NECUPDF
0.22Indkasserede mål (2. halvleg)0.63
NECUPDF
1.33Gennemsnitlige mål (2. halvleg)0.63
NECUPDF
78%Clean sheet efter pausen50%
NECUPDF
33%Ingen mål efter pausen100%
NECUPDF

NEC — resultater i anden halvleg

56% W44% D0% L
18
Point ved pausen
8
Mål ved pausen
+5
Målforskel (1. halvleg)
19
Point i 2. halvleg
+8
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring120%

Fører ved pausen i 56% af kampene og vinder 67%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

UPDF — resultater i anden halvleg

0% W50% D50% L
11
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+2
Målforskel (1. halvleg)
4
Point i 2. halvleg
-5
Målforskel (2. halvleg)
1.38
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 25% af kampene og vinder 25%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

NEC — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.80
Scorede mål / kamp0.81.0
Indkasserede mål / kamp0.40.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.2
1 mål80%60%
2 mål20%40%
3 mål20%20%
Clean sheet60%80%
Intet mål40%40%
Målforskel+2+4
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 4
UPDF — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.600.40
Scorede mål / kamp0.60.0
Indkasserede mål / kamp0.20.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.80.8
1 mål60%60%
2 mål20%20%
3 mål0%0%
Clean sheet80%40%
Intet mål60%100%
Målforskel+2-4
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 40% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

NEC
ScoredeIndkasserede
2
3
0-15
1
0
16-30
5
0
31-45
4
0
46-60
3
1
61-75
3
1
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (5 goals). Indkasserer flest i 0-15 (3). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.

UPDF
ScoredeIndkasserede
2
1
0-15
1
0
16-30
1
1
31-45
0
1
46-60
0
2
61-75
0
2
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (2 goals). Indkasserer flest i 61-75 (2). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

1.97
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.4 : 0.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
90%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
35%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-75%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
30%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
14%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 7 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

NEC

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.27
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+1.17
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-5.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.34
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.83
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
174%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
54%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.22
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 11% i de første 15 minutter.
17%

UPDF

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.10
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.28
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+2.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.64
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.36
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
48%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
77%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.20
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.5
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 50% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Uganda Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

NECLigaUPDF
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 2.562.19▼ 1.38
Begge hold scorede▲ 44%41%▼ 25%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 44%41%▼ 25%
Clean sheets▲ 56%37%• 38%
Mål før pausen▲ 67%61%▼ 50%
Mål efter pausen• 67%68%▼ 50%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.19
Gennemsnitlige mål pr. kamp
41%
Begge hold scorede
41%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
37%
Clean sheets
1.15
Hjemmemål / kamp
1.04
Udemål / kamp
+11%
Fordel i hjemmeangreb
+10%
Fordel i hjemmeforsvar
+8%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
61%
1 mål
24%
2 mål
12%
3 mål
1%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
68%
1 mål
34%
2 mål
12%
3 mål
5%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): NEC 1 - 1 - 0 UPDF. Gennemsnitlige mål 0.50, begge hold scorede i 0% kampe.

FAQ

Hvornår spiller NEC og UPDF?

NEC møder UPDF den 3. november 2026 i Uganda Premier League. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem NEC og UPDF?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt NEC 1, UPDF vandt 0, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 0,50 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.

Hvad viser målstatistikken før NEC mod UPDF?

NEC scorer i gennemsnit 2,00 mål pr. kamp, og UPDF scorer 0,50. Gennemsnittet i Uganda Premier League er 2,19 mål, og Over 2.5 forekommer i 41% af kampene. BTTS forekommer i 44% af NECs kampe og 25% af UPDFs.

Hvordan er den aktuelle form for NEC og UPDF?

I de seneste fem kampe har NEC 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). UPDF har 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af NEC mod UPDF?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.