Indonesien - Liga 1Stadion PatriotData opdateret pr. 18. oktober 2026

Persija - Arema: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Persija mod Arema: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Persija spiller mod Arema i Liga 1 (Indonesien). Kampen er planlagt til 21. oktober 2026. Stadion: Stadion Patriot.

Aktuel form

Persija: 4-0-1, 2,40 point pr. kamp. Arema: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Persija scorer 2,00 og indkasserer 0,80 mål pr. kamp. Arema scorer 2,20 og indkasserer 1,80. Ligaens gennemsnit: 3,07 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Persija 40 %, Arema 80 %. Over 2.5: Persija 60 %, Arema 80 %. Liganiveau: BTTS 65 %, Over 2.5 60 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Persija 1,42, Arema 1,13. Skud pr. kamp: Persija 9,8, Arema 6,8. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Persija 56 %, Arema 44 %.

Første og anden halvleg

Persija: fører ved pausen i 60 % af kampene, mål i anden halvleg 1,20. Arema: fører ved pausen i 40 % af kampene, mål i anden halvleg 0,80.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (5) for Persija og 0-15 (3) for Arema. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Liga 1: 3,07 mål pr. kamp, BTTS 65 %, Over 2.5 60 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-1. Gennemsnitlige mål 2,50, BTTS 50 %.

Før kampen

1X2-odds

(1.36)
(4.70)
(7.20)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

2Scorede mål / kamp2.2
PersijaArema
0.8Indkasserede mål / kamp1.8
PersijaArema
56%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
PersijaArema
4.6Skud på mål / kamp2.8
PersijaArema

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

9.8Skud pr. kamp6.8
PersijaArema
4.6Skud på mål2.8
PersijaArema
20.4%Skudkonvertering32.4%
PersijaArema
56%Boldbesiddelse44%
PersijaArema
1.42xG for1.13
PersijaArema
0.85xG imod1.63
PersijaArema

Skudkvalitet

Persija: Effektive afslutningerArema: Kontraangreb
PersijaArema
Præcision (skud på mål)47%41%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.140.17
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.430.79

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Persija er 100% bedre på form i de seneste 5.

2.4 point / kamp - Persija · 1.2 point / kamp - Arema

Persija
WWWWL
Sæsonens resultatfordeling
80% W0% D20% L
Sæson (V-U-T)
4-0-1
2.40 point / kamp · målforskel +6
Seneste 5 (V-U-T)
4-0-1
2.40 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-0-0
Seneste 5 hjemme
2-0-0
WW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.0Indkasserede mål: 0.8xG: 1.42Modstanderens xG: 0.85BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Arema
WDDDL
Sæsonens resultatfordeling
20% W60% D20% L
Sæson (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-1
Seneste 5 ude
0-1-1
DL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.2Indkasserede mål: 1.8xG: 1.13Modstanderens xG: 1.63BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Arema er 10% bedre på scorede mål pr. kamp.

2 mål / kamp - Persija · 2.2 mål / kamp - Arema

Persija er 125% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.8 mål / kamp - Persija · 1.8 mål / kamp - Arema

Persijas scoringsprofil: meget stærk

Persija scorer i 100% af kampene (5 af 5 kampe), mens Arema holder Clean sheet i 20% (1 af 5 kampe).

Aremas scoringsprofil: stærk

Arema scorer i 100% af kampene (5 af 5 kampe), mens Persija holder Clean sheet i 60% (3 af 5 kampe).

10Scorede mål (sæson)11
PersijaArema
4Indkasserede mål (sæson)9
PersijaArema
2.8Gennemsnitlige mål i kampen4
PersijaArema
10Scorede mål (seneste 5)11
PersijaArema
4Indkasserede mål (seneste 5)9
PersijaArema

Hvor ofte de scorer mindst...

100%1 mål100%
PersijaArema
60%2 mål60%
PersijaArema
20%3 mål40%
PersijaArema
20%4 mål20%
PersijaArema

Hvor ofte de indkasserer mindst...

40%1 mål80%
PersijaArema
20%2 mål60%
PersijaArema
20%3 mål40%
PersijaArema
0%4 mål0%
PersijaArema

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

20%BTTS ved pausen60%
PersijaArema
20%BTTS i begge halvlege20%
PersijaArema
40%Scorede i begge halvlege40%
PersijaArema

BTTS og antal mål

40%Mindst 3 mål og BTTS60%
PersijaArema
20%Mindst 3 mål uden BTTS20%
PersijaArema
40%BTTS – seneste 580%
PersijaArema

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

80%Mindst 1 mål før pausen100%
PersijaArema
20%Mindst 2 mål før pausen100%
PersijaArema
0%Mindst 3 mål før pausen60%
PersijaArema

2. halvleg

60%Mindst 1 mål efter pausen80%
PersijaArema
60%Mindst 2 mål efter pausen40%
PersijaArema
40%Mindst 3 mål efter pausen20%
PersijaArema

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Persija er 57% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2.2 point / kamp - Persija · 1.4 point / kamp - Arema

Persija — stilling ved pausen
60% fører40% uafgjort0% bagud
Arema — stilling ved pausen
40% fører20% uafgjort40% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2.2Point pr. kamp (1. halvleg)1.4
PersijaArema
0.8Scorede mål (1. halvleg)1.4
PersijaArema
0.2Indkasserede mål (1. halvleg)1.2
PersijaArema
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)2.6
PersijaArema
80%Clean sheet før pausen20%
PersijaArema
20%Ingen mål før pausen20%
PersijaArema

Efter pausen (2. halvleg)

1.2Point pr. kamp (2. halvleg)1.4
PersijaArema
1.2Scorede mål (2. halvleg)0.8
PersijaArema
0.6Indkasserede mål (2. halvleg)0.6
PersijaArema
1.8Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.4
PersijaArema
60%Clean sheet efter pausen60%
PersijaArema
40%Ingen mål efter pausen40%
PersijaArema

Persija — resultater i anden halvleg

20% W60% D20% L
11
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
+3
Målforskel (2. halvleg)
2.20
PPG før pausen
Fastholdelse af føring133%

Fører ved pausen i 60% af kampene og vinder 80%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Arema — resultater i anden halvleg

40% W20% D40% L
7
Point ved pausen
7
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
1.40
PPG før pausen
Fastholdelse af føring50%

Fører ved pausen i 40% af kampene og vinder 20%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen-0.6

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Persija — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.201.20
Scorede mål / kamp0.81.2
Indkasserede mål / kamp0.20.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.8
1 mål80%60%
2 mål20%60%
3 mål0%40%
Clean sheet80%60%
Intet mål20%40%
Målforskel+3+3
Pause: 60% fører - 40% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 60% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 4
Arema — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.40
Scorede mål / kamp1.40.8
Indkasserede mål / kamp1.20.6
Gennemsnitlige mål i kampen2.61.4
1 mål100%80%
2 mål100%40%
3 mål60%20%
Clean sheet20%60%
Intet mål20%40%
Målforskel+1+1
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 60% - Samlet antal mål ved pausen: 7

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Persija
ScoredeIndkasserede
1
1
0-15
1
0
16-30
2
0
31-45
0
0
46-60
1
1
61-75
5
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (5 goals). Indkasserer flest i 76-90 (2). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

Arema
ScoredeIndkasserede
3
2
0-15
2
0
16-30
2
4
31-45
3
0
46-60
0
2
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (3 goals). Indkasserer flest i 31-45 (4). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.40
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.9 : 1.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
111%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
60%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-26%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
100%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Persija

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.57
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.63
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.58
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.05
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
113%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
62%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.4
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 10% i de første 15 minutter.
50%

Arema

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.50
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.90
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+1.07
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.17
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
169%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
102%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.6
Sene mål
9% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 27% i de første 15 minutter.
9%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Liga 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

PersijaLigaArema
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.803.07▲ 4.00
Begge hold scorede▼ 40%65%▲ 80%
Mindst 3 mål (Over 2.5)• 60%60%▲ 80%
Clean sheets▲ 60%17%▲ 20%
Mål før pausen▲ 80%74%▲ 100%
Mål efter pausen▼ 60%81%• 80%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.07
Gennemsnitlige mål pr. kamp
65%
Begge hold scorede
60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
17%
Clean sheets
1.77
Hjemmemål / kamp
1.30
Udemål / kamp
+36%
Fordel i hjemmeangreb
+27%
Fordel i hjemmeforsvar
+23%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
74%
1 mål
30%
2 mål
12%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
81%
1 mål
60%
2 mål
35%
3 mål
9%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Persija 1 - 0 - 1 Arema. Gennemsnitlige mål 2.50, begge hold scorede i 50% kampe.

Persija
0 : 2
Arema
Arema
1 : 2
Persija

FAQ

Hvornår spiller Persija og Arema?

Persija møder Arema den 21. oktober 2026 i Liga 1 på Stadion Patriot. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Persija og Arema?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Persija 1, Arema vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,50 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Persija mod Arema?

Persija scorer i gennemsnit 2,00 mål pr. kamp, og Arema scorer 2,20. Gennemsnittet i Liga 1 er 3,07 mål, og Over 2.5 forekommer i 60% af kampene. BTTS forekommer i 40% af Persijas kampe og 80% af Aremas.

Hvordan er den aktuelle form for Persija og Arema?

I de seneste fem kampe har Persija 4 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (2,40 point pr. kamp). Arema har 1 sejre, 3 uafgjorte og 1 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Persija mod Arema?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.