Italien - Serie C Group AStadio Silvio PiolaData opdateret pr. 18. oktober 2026

Pro Vercelli - Folgore Caratese: kampstatistik

Pro Vercelli mod Folgore Caratese: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Pro Vercelli spillede mod Folgore Caratese i Serie C Group A (Italien). Kampen blev spillet 7. september 2026. Stadion: Stadio Silvio Piola. Slutresultat: 1:0.

Aktuel form

Pro Vercelli: 0-1-1, 0,50 point pr. kamp. Folgore Caratese: 0-1-1, 0,50 point pr. kamp.

Målstatistik

Pro Vercelli scorer 0,50 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Folgore Caratese scorer 1,50 og indkasserer 2,00. Ligaens gennemsnit: 2,04 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Pro Vercelli 50 %, Folgore Caratese 100 %. Over 2.5: Pro Vercelli 0 %, Folgore Caratese 100 %. Liganiveau: BTTS 46 %, Over 2.5 38 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Pro Vercelli 1,47, Folgore Caratese 1,53. Skud pr. kamp: Pro Vercelli 11,5, Folgore Caratese 11,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Pro Vercelli 51 %, Folgore Caratese 55 %.

Første og anden halvleg

Pro Vercelli: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Folgore Caratese: fører ved pausen i 50 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (1) for Pro Vercelli og 0-15 (1) for Folgore Caratese. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Serie C Group A: 2,04 mål pr. kamp, BTTS 46 %, Over 2.5 38 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Folgore Caratese har klart bedre offensive udebanetal: holdet scorer i gennemsnit 2 mål på 14 afslutninger pr. kamp, mens Pro Vercelli på hjemmebane noterer 1 mål og 11 forsøg. Gæsterne skaber også kvalitativt bedre chancer, hvilket bekræftes af en xG på 1,75 mod hjemmeholdets 1,46, samtidig med at de tillader modstanderne en lavere xG: 1,29 sammenlignet med 2,31. Pro Vercelli har indkasseret 8 mål i de seneste fem kampe og tabt 3 gange, mens Folgore Caratese også har defensive problemer med 8 indkasserede mål, men har spillet uafgjort i hele 3 af de seneste 5 kampe. Begge hold spillede uafgjort i deres hidtil eneste kamp henholdsvis på hjemmebane og udebane, så uafgjort er et realistisk scenarie. Gæsternes højere effektivitet på 14% mod 9% tipper dog prognosen en smule i retning af Folgore Caratese.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Sæsondataene for begge hold peger klart på mål i begge ender: Pro Vercelli og Folgore Caratese har haft BTTS i 100 % af kampene, og ingen af holdene har holdt buret rent. Hjemmeholdet indkasserer i gennemsnit 2,0 mål pr. kamp, mens udeholdet både scorer og lukker 2,0 mål ind, hvilket skaber et gunstigt match for begge angreb. I de seneste fem kampe er BTTS-andelen faldet til 60 % for begge hold, og det gennemsnitlige antal scorede mål er kun 0,8, så det er ikke et risikofrit spil. Samtidig har begge hold i denne periode i gennemsnit lukket 1,6 mål ind, mens deres offensive xG var på henholdsvis 1,59 og 1,56, hvilket antyder flere chancer, end resultaterne alene viser. Sammenholdt med ligaens BTTS-gennemsnit på 45 % giver begge holds defensive problemer en fordel til scenariet, hvor hvert hold scorer mindst én gang.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Kampens profil peger på mindst to mål: Begge hold har indtil videre hver gang både scoret og lukket mål ind, og i alle deres kampe er der faldet mindst 2 mål. Folgore Caratese skaber flere chancer end hjemmeholdet med et gennemsnitligt xG på 1,75 mod Pro Vercellis 1,31, mens hjemmeholdet samtidig tillader modstanderne et xG på 1,63. I de seneste fem kampe har begge hold i gennemsnit lukket 1,6 mål ind, og kampe med mindst tre scoringer udgjorde 60% af deres optrædener hver især. Forsigtighed omkring linjen 2.5 skyldes den seneste scoringsform, da hvert hold i denne periode kun har scoret 0,8 mål pr. kamp. Over 1.5-linjen har dog en tydeligere fordel, fordi den kombinerer høje målindikatorer for begge sider med en prognose på 2,80 mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste scenarie er uafgjort ved pausen og uafgjort ved slutfløjt, da Pro Vercelli har spillet uafgjort i første halvleg i 80% af de seneste 5 kampe, mens det gælder for Folgore Caratese i 40%. Hjemmeholdet har i gennemsnit scoret 0,0 mål før pausen, mens udeholdet kun har scoret 0,2, og de har holdt nullet før pausen i henholdsvis 80% og 60% af disse kampe. Folgore har lidt bedre offensive nøgletal for hele sæsonen — xG 1,75 mod 1,31 samt 14 afslutninger pr. kamp mod 9 — men i de seneste 5 kampe har begge hold kun scoret 0,8 mål pr. kamp. Udeholdet har spillet uafgjort i 3 af de seneste 5 kampe, og deres gennemsnit på 1,6 indkasserede mål er identisk med hjemmeholdets, hvilket begrænser grundlaget for klart at pege på en vinder. Efter pausen bliver begge holds kampe mere åbne, men andenhalvlegsbalancen i de seneste 5 kampe er 0 for begge hold, og derfor er pointdeling fortsat det mest sandsynlige udfald.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

43Boldbesiddelse (%)57
Pro VercelliFolgore Caratese
8Skud15
Pro VercelliFolgore Caratese
3Skud på mål3
Pro VercelliFolgore Caratese
1.08xG1.66
Pro VercelliFolgore Caratese
6Hjørnespark7
Pro VercelliFolgore Caratese
49Farlige angreb69
Pro VercelliFolgore Caratese
15Frispark15
Pro VercelliFolgore Caratese
2Kort2
Pro VercelliFolgore Caratese

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Pro VercelliFolgore Caratese
0.5Scorede mål / kamp1.5
Pro VercelliFolgore Caratese
1Indkasserede mål / kamp2
Pro VercelliFolgore Caratese
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse55%
Pro VercelliFolgore Caratese
5Skud på mål / kamp5
Pro VercelliFolgore Caratese

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

11.5Skud pr. kamp11.5
Pro VercelliFolgore Caratese
5Skud på mål5
Pro VercelliFolgore Caratese
4.3%Skudkonvertering13%
Pro VercelliFolgore Caratese
51%Boldbesiddelse55%
Pro VercelliFolgore Caratese
1.47xG for1.53
Pro VercelliFolgore Caratese
1.98xG imod1.46
Pro VercelliFolgore Caratese

Skudkvalitet

Pro Vercelli: BalanceretFolgore Caratese: Effektive afslutninger
Pro VercelliFolgore Caratese
Præcision (skud på mål)43%43%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.130.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.100.30

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Pro Vercelli
DL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W50% D50% L
Sæson (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 hjemme
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.5Indkasserede mål: 1.0xG: 1.47Modstanderens xG: 1.98BTTS: 50%Over 2.5: 0%
Folgore Caratese
LD
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W50% D50% L
Sæson (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 ude
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.5Indkasserede mål: 2.0xG: 1.53Modstanderens xG: 1.46BTTS: 100%Over 2.5: 100%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Folgore Caratese er 200% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.5 mål / kamp - Pro Vercelli · 1.5 mål / kamp - Folgore Caratese

Pro Vercelli er 100% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Pro Vercelli · 2 mål / kamp - Folgore Caratese

Pro Vercellis scoringsprofil: meget stærk

Pro Vercelli scorer i 50% af kampene (1 af 2 kampe), mens Folgore Caratese holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).

Folgore Carateses scoringsprofil: meget stærk

Folgore Caratese scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens Pro Vercelli holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).

1Scorede mål (sæson)3
Pro VercelliFolgore Caratese
2Indkasserede mål (sæson)4
Pro VercelliFolgore Caratese
1.5Gennemsnitlige mål i kampen3.5
Pro VercelliFolgore Caratese
1Scorede mål (seneste 5)3
Pro VercelliFolgore Caratese
2Indkasserede mål (seneste 5)4
Pro VercelliFolgore Caratese

Hvor ofte de scorer mindst...

50%1 mål100%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%2 mål50%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%3 mål0%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%4 mål0%
Pro VercelliFolgore Caratese

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål100%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%2 mål100%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%3 mål0%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%4 mål0%
Pro VercelliFolgore Caratese

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

46%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen0%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%BTTS i begge halvlege0%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Scorede i begge halvlege50%
Pro VercelliFolgore Caratese

BTTS og antal mål

0%Mindst 3 mål og BTTS100%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Pro VercelliFolgore Caratese
50%BTTS – seneste 5100%
Pro VercelliFolgore Caratese

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

0%Mindst 1 mål før pausen50%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Mindst 2 mål før pausen0%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Mindst 3 mål før pausen0%
Pro VercelliFolgore Caratese

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen100%
Pro VercelliFolgore Caratese
50%Mindst 2 mål efter pausen100%
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Mindst 3 mål efter pausen100%
Pro VercelliFolgore Caratese

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Folgore Caratese er 100% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1 point / kamp - Pro Vercelli · 2 point / kamp - Folgore Caratese

Pro Vercelli — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud
Folgore Caratese — stilling ved pausen
50% fører50% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1Point pr. kamp (1. halvleg)2
Pro VercelliFolgore Caratese
0Scorede mål (1. halvleg)0.5
Pro VercelliFolgore Caratese
0Indkasserede mål (1. halvleg)0
Pro VercelliFolgore Caratese
0Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.5
Pro VercelliFolgore Caratese
100%Clean sheet før pausen100%
Pro VercelliFolgore Caratese
100%Ingen mål før pausen50%
Pro VercelliFolgore Caratese

Efter pausen (2. halvleg)

0.5Point pr. kamp (2. halvleg)0
Pro VercelliFolgore Caratese
0.5Scorede mål (2. halvleg)1
Pro VercelliFolgore Caratese
1Indkasserede mål (2. halvleg)2
Pro VercelliFolgore Caratese
1.5Gennemsnitlige mål (2. halvleg)3
Pro VercelliFolgore Caratese
0%Clean sheet efter pausen0%
Pro VercelliFolgore Caratese
50%Ingen mål efter pausen0%
Pro VercelliFolgore Caratese

Pro Vercelli — resultater i anden halvleg

0% W50% D50% L
2
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
1
Point i 2. halvleg
-1
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+1.0

Indkasserer 1.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Folgore Caratese — resultater i anden halvleg

0% W0% D100% L
4
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
0
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring0%

Fører ved pausen i 50% af kampene og vinder 0%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+2.0

Indkasserer 2.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Pro Vercelli — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.000.50
Scorede mål / kamp0.00.5
Indkasserede mål / kamp0.01.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.01.5
1 mål0%100%
2 mål0%50%
3 mål0%0%
Clean sheet100%0%
Intet mål100%50%
Målforskel0-1
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 50% uafgjort - 50% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Folgore Caratese — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.000.00
Scorede mål / kamp0.51.0
Indkasserede mål / kamp0.02.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.53.0
1 mål50%100%
2 mål0%100%
3 mål0%100%
Clean sheet100%0%
Intet mål50%0%
Målforskel+1-2
Pause: 50% fører - 50% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 0% uafgjort - 100% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Pro Vercelli
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
1
1
61-75
0
1
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (1 goal). Indkasserer flest i 61-75 (1). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Folgore Caratese
ScoredeIndkasserede
1
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
2
46-60
1
0
61-75
1
2
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (1 goal). Indkasserer flest i 46-60 (2). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.50
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.3 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
123%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
75%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
50%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Pro Vercelli

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.51
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.01
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.97
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.98
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
41%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
123%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.5
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

Folgore Caratese

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.07
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.57
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.03
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.54
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
185%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
163%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.5
Sene mål
33% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 33% i de første 15 minutter.
33%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Serie C Group A-gennemsnittet.

Hold mod liga

Pro VercelliLigaFolgore Caratese
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.502.04▲ 3.50
Begge hold scorede▲ 50%46%▲ 100%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 0%38%▲ 100%
Clean sheets▼ 0%35%▼ 0%
Mål før pausen▼ 0%54%▼ 50%
Mål efter pausen▲ 100%62%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.04
Gennemsnitlige mål pr. kamp
46%
Begge hold scorede
38%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
35%
Clean sheets
1.23
Hjemmemål / kamp
0.81
Udemål / kamp
+52%
Fordel i hjemmeangreb
+34%
Fordel i hjemmeforsvar
+23%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
54%
1 mål
27%
2 mål
15%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
62%
1 mål
31%
2 mål
15%
3 mål
0%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Pro VercelliMålAngelo Burruano
  2. Pro VercelliUdskiftningInd: Zaid El BakkaliUd: Aaron Ciammaglichella
  3. Folgore CarateseGult kortNiccolò Samotti
  4. Folgore CarateseUdskiftningInd: Andrea TessioreUd: Stefano Cester
  5. Folgore CarateseGult kortFelice D'Amico
  6. Folgore CarateseRødt kortGiuseppe Mazzaglia
  7. Folgore CarateseUdskiftningInd: Michele AmbrosiniUd: Tommaso Duca
  8. Pro VercelliRødt kortLuc van Koeverden
  9. Pro VercelliUdskiftningInd: Niccolò RonchiUd: Mattia Iori
  10. Folgore CarateseUdskiftningInd: Leonardo PedicilloUd: Niccolò Samotti
  11. Folgore CarateseUdskiftningInd: Kristiāns MežsargsUd: Fabio Castellano

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af Pro Vercelli mod Folgore Caratese?

Kampen i Serie C Group A sluttede Pro Vercelli 1:0 Folgore Caratese. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Pro Vercelli mod Folgore Caratese?

Pro Vercelli scorer i gennemsnit 0,50 mål pr. kamp, og Folgore Caratese scorer 1,50. Gennemsnittet i Serie C Group A er 2,04 mål, og Over 2.5 forekommer i 38% af kampene. BTTS forekommer i 50% af Pro Vercellis kampe og 100% af Folgore Carateses.

Hvordan er den aktuelle form for Pro Vercelli og Folgore Caratese?

I de seneste fem kampe har Pro Vercelli 0 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (0,50 point pr. kamp). Folgore Caratese har 0 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (0,50 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Pro Vercelli mod Folgore Caratese?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.