Fortuna Sittard - Cambuur: statystyki meczu
Fortuna Sittard - Cambuur: forma, gole i najważniejsze statystyki
Najważniejsze informacje o meczu
Fortuna Sittard zagrał z Cambuur w rozgrywkach Eredivisie (Holandia). Spotkanie rozegrano 15 sierpnia 2026. Miejscem spotkania jest Fortuna Sittard Stadion. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.
Aktualna forma
Fortuna Sittard ma bilans 0-1-0 w ostatnich pięciu meczach i średnio 1.00 pkt/mecz. Cambuur ma w tym samym okresie bilans 0-0-1 oraz 0.00 pkt/mecz. Fortuna Sittard ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.00 wobec 0.00.
Statystyki bramek
Fortuna Sittard strzela średnio 2.00 gola i traci 2.00 gola na mecz. Cambuur strzela średnio 0.00 gola i traci 4.00 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 3.23 gola na spotkanie.
BTTS / Over / Under
BTTS występował w 100% meczów Fortuna Sittard i w 0% meczów Cambuur. Over 2.5 padał odpowiednio w 100% i 100% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 62%, a Over 2.5 wynosi 69%.
xG, strzały i styl
Fortuna Sittard ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.11 wobec 0.85. Fortuna Sittard oddaje średnio 8.0 strzału, a Cambuur 11.0. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.
Połowy meczu
Fortuna Sittard prowadzi do przerwy w 100% meczów, a Cambuur w 0%. Fortuna Sittard zdobywa po przerwie średnio 1.00 gola, a Cambuur 0.00. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 100% i 100% ich spotkań.
Gole według minut
Fortuna Sittard najczęściej strzela w przedziale 31-45+ (1 goli). Cambuur najczęściej strzela w przedziale 0-15 (0 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.
Kontekst ligowy
Tło ligowe dla Eredivisie: 3.23 gola na mecz, BTTS 62% i Over 2.5 69%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.23 gola, a goście 2.00. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.
Mecze bezpośrednie
Brak wystarczającej historii bezpośrednich meczów w bazie, dlatego H2H nie jest traktowane jako główny sygnał statystyczny.
Archiwalna analiza przedmeczowa
To zapis analizy przygotowanej przed rozpoczęciem spotkania. Poniższe wnioski opierają się wyłącznie na danych dostępnych przed pierwszym gwizdkiem i nie uwzględniają końcowego wyniku ani statystyk pomeczowych.
Ogólna analiza meczu
Fortuna Sittard ma niewielką przewagę formy: w ostatnich pięciu meczach zdobyła 4 punkty, podczas gdy Cambuur tylko 3. Gospodarze strzelili w tym okresie 7 goli, czyli o 2 więcej od rywali, a Cambuur pozostaje bez remisu i poniosło 4 porażki w pięciu spotkaniach. Defensywa Fortuny również wygląda względnie lepiej, ponieważ straciła 11 bramek w ostatnich pięciu meczach wobec 15 po stronie gości. Początek sezonu dodatkowo przemawia za gospodarzami: Fortuna zremisowała pierwszy mecz 2:2, natomiast Cambuur przegrało 0:4. Obie drużyny mają problemy z zabezpieczeniem tyłów, dlatego goście mogą zdobyć bramkę, ale większa skuteczność Fortuny powinna dać jej wygraną.
Zobacz przegląd statystycznyBTTS - czy obie drużyny strzelą?
Najmocniejszym argumentem za BTTS są ostatnie mecze: oba zespoły zanotowały ten scenariusz w 80% z pięciu poprzednich spotkań. Fortuna strzelała w tym okresie średnio 1,4 gola, ale traciła 2,2, natomiast Cambuur zdobywał 1,0 bramkę i pozwalał rywalom na aż 3,0 gola na mecz. Potencjał ofensywny potwierdzają xG: 1,18 Fortuny i 1,47 Cambuuru, przy jednocześnie wysokich xG dopuszczanych przez obie defensywy, odpowiednio 1,84 oraz 1,62. Szczególnie słaba obrona Cambuuru powinna dać gospodarzom okazje do trafienia, a Fortuna po 11 straconych golach w pięciu meczach ma wyraźne podstawy, by również nie zachować czystego konta. Mimo że ligowa średnia BTTS wynosi tylko 44%, aktualna forma obu drużyn wyraźnie silniej wspiera wariant z golem po każdej stronie.
Zobacz statystyki BTTSOver/Under - analiza liczby goli
Ostatnie pięć spotkań Fortuny Sittard przyniosło średnio 3,6 gola, ponieważ zespół zdobywał 1,4 bramki i tracił 2,2. Mecze Cambuur były jeszcze bardziej otwarte: drużyna strzelała średnio 1,0 gola, ale pozwalała rywalom na 3,0, co daje łącznie 4,0 bramki na mecz. Potencjał ofensywny gości na poziomie 1,47 xG dobrze współgra z obroną Fortuny dopuszczającą 1,84 xG, natomiast gospodarze tworzą 1,18 xG przy 1,62 xG dopuszczanych przez Cambuur. Ponad 2,5 gola padło w 80% ostatnich meczów Fortuny i w 100% spotkań Cambuur z tej próby, lecz najbezpieczniejszą przewagę daje over 1,5 ze względu na prognozę 3,05 gola.
Zobacz statystyki Over/UnderHT/FT - scenariusz do przerwy i na koniec
Fortuna Sittard ma wyraźniejszy potencjał na otwarcie spotkania: w ostatnich 5 meczach prowadziła do przerwy w 40% przypadków, podczas gdy Cambuur przegrywał po pierwszej połowie we wszystkich swoich pięciu występach. Gospodarze tracili przed przerwą średnio tylko 0,4 gola, a goście aż 2,0, przy ujemnym bilansie pierwszych połów Cambuuru wynoszącym 5 bramek. Po końcowym gwizdku przewaga Fortuny nie jest pełna, ale jej ostatnia średnia 1,4 strzelonego gola wygląda lepiej od 1,0 Cambuuru, a goście dopuszczali średnio 3,0 gola na mecz. Obie drużyny są niestabilne, jednak Cambuur przegrał 80% ostatnich spotkań, wobec 60% porażek Fortuny, dlatego najbardziej prawdopodobny pozostaje scenariusz prowadzenia gospodarzy do przerwy i ich wygranej na koniec.
Zobacz statystyki pierwszej i drugiej połowyPodział na połowy
Statystyki meczu
Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?
To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.
Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?
Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.
Jakość strzelania
| Fortuna Sittard | Cambuur | |
|---|---|---|
| Celność (strzały w światło bramki) | 75% | 18% |
| Jakość sytuacji (xG na strzał) | 0.14 | 0.08 |
| Wykończenie (gole na strzał celny) | 0.33 | 0.00 |
xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.
* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.
Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?
Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.
Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?
Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.
Fortuna Sittard wypada o 100% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.
2 gola / mecz - Fortuna Sittard · 4 gola / mecz - Cambuur
Fortuna Sittard strzela w 100% swoich meczów (1 z 1 meczów), a Cambuur kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 1 meczów).
Cambuur strzela w 0% swoich meczów (0 z 1 meczów), a Fortuna Sittard kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 1 meczów).
Jak często strzelają minimum...
Jak często tracą minimum...
* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.
Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?
Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.
Wzorce bramkowe
BTTS a liczba goli
Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?
Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.
Cały mecz - porównanie drużyn (Over)
Over / Under - Fortuna Sittard
Over / Under - Cambuur
1. połowa
2. połowa
Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?
Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.
Do przerwy (1. połowa)
Po przerwie (2. połowa)
Fortuna Sittard - wyniki drugich połów
Prowadzi do przerwy w 100% meczów, a wygrywa 0%. Zdarza się gubić prowadzenie po przerwie.
Traci po przerwie o 2.0 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.
Cambuur - wyniki drugich połów
Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 3.00 | 0.00 |
| Gole zdobyte / mecz | 1.0 | 1.0 |
| Gole stracone / mecz | 0.0 | 2.0 |
| Średnia goli w meczu | 1.0 | 3.0 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gole | 0% | 100% |
| 3 gole | 0% | 100% |
| Czyste konto | 100% | 0% |
| Bez gola | 0% | 0% |
| Bilans bramek | +1 | -1 |
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 0.00 | 0.00 |
| Gole zdobyte / mecz | 0.0 | 0.0 |
| Gole stracone / mecz | 3.0 | 1.0 |
| Średnia goli w meczu | 3.0 | 1.0 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gole | 100% | 0% |
| 3 gole | 100% | 0% |
| Czyste konto | 0% | 0% |
| Bez gola | 100% | 100% |
| Bilans bramek | -3 | -1 |
* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.
Gole według minut— kiedy padają bramki?
W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.
Najgroźniejsi w minutach 31-45 (1 gol). Najwięcej tracą w 46-60 (1). Bilans końcówek (76-90): +1 - wygrywają końcówki.
Najwięcej tracą w 31-45 (2). Bilans końcówek (76-90): 0.
* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.
Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?
Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.
Profil tego meczu
Fortuna Sittard
Cambuur
* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.
Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?
Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Eredivisie).
Drużyny na tle ligi
| Fortuna Sittard | Liga | Cambuur | |
|---|---|---|---|
| Średnia goli w meczu | ▲ 4.00 | 3.23 | ▲ 4.00 |
| Obie drużyny strzeliły | ▲ 100% | 62% | ▼ 0% |
| Min. 3 gole (Over 2.5) | ▲ 100% | 69% | ▲ 100% |
| Czyste konta | ▼ 0% | 19% | ▼ 0% |
| Gol do przerwy | ▲ 100% | 77% | ▲ 100% |
| Gol po przerwie | ▲ 100% | 92% | ▲ 100% |
^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.
Składy i zdarzenia zawodników
Potwierdzony pierwszy skład, rezerwowi i zarejestrowane zdarzenia z tego meczu.
Gospodarze
Pierwszy skład
Rezerwowi
Goście
Pierwszy skład
Rezerwowi
Oś wydarzeń meczu
Gole, kartki i zmiany ułożone w porządku chronologicznym.
Sędzia i trenerzy
Otwórz profile sezonowe, aby sprawdzić bilans meczów, gole i statystyki dyscypliny.
Najczęstsze pytania
Jaki był wynik meczu Fortuna Sittard - Cambuur?
Mecz Eredivisie zakończył się wynikiem Fortuna Sittard 3:1 Cambuur. Pełne statystyki spotkania, podział na połowy i H2H znajdziesz na tej stronie.
Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Fortuna Sittard - Cambuur?
Fortuna Sittard strzela średnio 2,00 gola na mecz, a Cambuur 0,00. Średnia goli w Eredivisie to 3,23, Over 2.5 pada w 69% meczów. BTTS notują w 100% (Fortuna Sittard) i 0% (Cambuur) spotkań.
W jakiej formie są Fortuna Sittard i Cambuur?
W ostatnich 5 meczach Fortuna Sittard ma bilans 0-1-0 (1,00 pkt/mecz), a Cambuur 0-0-1 (0,00 pkt/mecz).
Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Fortuna Sittard - Cambuur?
Statystyczne tło meczu Fortuna Sittard - Cambuur — forma, mecze bezpośrednie, gole, BTTS i Over/Under — jest na tej stronie. Typ z pełnym uzasadnieniem i oceną wartości czeka w aplikacji NoFluffPicks.


