USL Championship 2026
Stany ZjednoczoneO lidze: USL Championship
Na tej stronie zbieramy statystyki USL Championship — ligi piłkarskiej z kraju Stany Zjednoczone. W rozgrywkach 2026 gra 25 drużyn — liderem jest Tampa Bay Rowdies (55 pkt). Kibice oglądają tu średnio 2,70 gola na mecz, a BTTS pada w 54% meczów. Terminarz obejmuje mecze od 7 marca 2026 do 25 października 2026.
USL Championship 2026 w liczbach
Obraz sezonu
W sezonie 2026 rozegrano 349 meczów USL Championship. Tampa Bay Rowdies prowadzi w tabeli z 55 punktami.
Tempo bramkowe
Średnia goli wynosi 2.70 na mecz. BTTS pojawił się w 54% spotkań. Over 2.5 padał w 49% meczów. Czyste konto po jednej ze stron wystąpiło w 46% spotkań.
Rozkład wyników
Gospodarze wygrali 44% meczów. Remisy stanowią 29% wyników. Goście wygrali 28% spotkań.
Rankingi drużyn
Charleston Battery ma najwyższą średnią goli w lidze: 1.89 na mecz. W meczach Louisville City obie drużyny strzelały w 67% spotkań.
Tabela ligowa
| # | Drużyna | M | W | D | L | Bramki | +/- | Pkt | PPM | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28 | 16 | 7 | 5 | 49:26 | +23 | 55 | 1.96 | LWDLW | |
| 2 | 28 | 14 | 8 | 6 | 34:20 | +14 | 50 | 1.79 | WDWWW | |
| 3 | 28 | 15 | 5 | 8 | 48:36 | +12 | 50 | 1.79 | WWDLW | |
| 4 | 28 | 14 | 7 | 7 | 44:33 | +11 | 49 | 1.75 | DLLWW | |
| 5 | 28 | 14 | 5 | 9 | 53:34 | +19 | 47 | 1.68 | DWWLD | |
| 6 | 28 | 11 | 12 | 5 | 38:26 | +12 | 45 | 1.61 | DWWDD | |
| 7 | 28 | 13 | 5 | 10 | 49:33 | +16 | 44 | 1.57 | WWWWD | |
| 8 | 28 | 11 | 10 | 7 | 32:25 | +7 | 43 | 1.54 | DDWDD | |
| 9 | 28 | 12 | 5 | 11 | 40:30 | +10 | 41 | 1.46 | LWWLW | |
| 10 | 28 | 11 | 8 | 9 | 41:38 | +3 | 41 | 1.46 | WDDDD | |
| 11 | 28 | 12 | 5 | 11 | 30:28 | +2 | 41 | 1.46 | DWLLW | |
| 12 | 27 | 11 | 7 | 9 | 45:42 | +3 | 40 | 1.48 | DLWDW | |
| 13 | 28 | 9 | 13 | 6 | 31:29 | +2 | 40 | 1.43 | WDDLD | |
| 14 | 28 | 9 | 12 | 7 | 29:29 | 0 | 39 | 1.39 | LDDLD | |
| 15 | 28 | 10 | 9 | 9 | 37:44 | -7 | 39 | 1.39 | LLWLL | |
| 16 | 28 | 9 | 9 | 10 | 39:42 | -3 | 36 | 1.29 | WLLLW | |
| 17 | 28 | 10 | 6 | 12 | 37:41 | -4 | 36 | 1.29 | WDLWL | |
| 18 | 29 | 9 | 9 | 11 | 38:47 | -9 | 36 | 1.24 | WWWWL | |
| 19 | 28 | 8 | 11 | 9 | 33:35 | -2 | 35 | 1.25 | LWWDD | |
| 20 | 28 | 9 | 7 | 12 | 34:36 | -2 | 34 | 1.21 | LLLDL | |
| 21 | 28 | 5 | 12 | 11 | 34:45 | -11 | 27 | 0.96 | LWDWL | |
| 22 | 27 | 5 | 11 | 11 | 37:43 | -6 | 26 | 0.96 | DLWLW | |
| 23 | 28 | 5 | 6 | 17 | 30:50 | -20 | 21 | 0.75 | DLLWL | |
| 24 | 27 | 4 | 6 | 17 | 27:55 | -28 | 18 | 0.67 | LDLLL | |
| 25 | 28 | 3 | 5 | 20 | 32:74 | -42 | 14 | 0.50 | LLLLL |
Statystyki ligi
Statystyki sezonu 2026 obliczono na podstawie 349 rozegranych meczów.
Rozkład liczby goli
Rankingi drużyn
Porównaj drużyny według średniej goli, BTTS, Over 2.5, czystych kont i rzutów rożnych w rozegranych meczach sezonu.
Najskuteczniejszy atak
Gole zdobyte na mecz
- 1
Charleston Battery1.89 - 2
Tampa Bay Rowdies1.75 - 3
Lexington1.75 - 4
El Paso Locomotive1.71 - 5
Louisville City1.67
Najlepsza obrona
Gole tracone na mecz (mniej = lepiej)
- 1
Detroit City FC0.71 - 2
Tulsa Roughnecks0.89 - 3
Tampa Bay Rowdies0.93 - 4
Sacramento Republic0.93 - 5
Pittsburgh Riverhounds1.00
Najwięcej BTTS
% meczów, w których obie drużyny strzeliły
- 1
Louisville City67% - 2
Phoenix Rising64% - 3
Las Vegas Lights64% - 4
El Paso Locomotive64% - 5
Monterey Bay64%
Najwięcej Over 2.5
% meczów z min. 3 golami
- 1
Sporting JAX71% - 2
El Paso Locomotive64% - 3
Brooklyn FC63% - 4
Phoenix Rising57% - 5
Lexington57%
Najwięcej czystych kont
Mecze bez straconego gola
Najwięcej rożnych
Rzuty rożne na mecz
- 1
Louisville City7.0 - 2
Tampa Bay Rowdies5.9 - 3
Colorado Springs5.9 - 4
Sacramento Republic5.7 - 5
Oakland Roots5.3
Styl rozgrywek
Zobacz, czy mecze w tej lidze są szybkie, otwarte i intensywne oraz jak duże znaczenie ma własne boisko.
Na tle innych rozgrywek tempo w lidze USL Championship jest w pobliżu średniej, jakość sytuacji w pobliżu średniej, a otwartość meczów w pobliżu średniej. Przewaga własnego boiska wypada powyżej średniej, intensywność powyżej średniej, a wyrównanie stawki powyżej średniej.
Liderzy wśród zawodników
Czołówka sezonu na podstawie zarejestrowanych statystyk zawodników.
Najlepsi strzelcy
Najwięcej asyst
Najwyższe oceny
- 1Aaron Molloy7.54
- 2Blaine Ferri7.44
- 3Jorge Hernandez7.39
- 4Pedro Oliveira7.36
- 5Jerome Williams7.32
- 6Abdellatif Aboukoura7.32
- 7Phillip Goodrum7.31
- 8Kristopher Shakes7.30
Najwięcej minut
- 1Nathan Dossantos2,520
- 2John Scearce2,520
- 3Daniel Vitiello2,520
- 4Alexander Rando2,520
- 5Oliver Semmle2,520
- 6Lee Desmond2,476
- 7Devon Amoo-Mensah2,476
- 8Alessandro Milesi2,454
Tabela xG i oczekiwane punkty
Porównaj wyniki drużyn z jakością tworzonych i dopuszczanych sytuacji bramkowych.
| # | Drużyna | M | xGxG - gole oczekiwane, czyli jakosc sytuacji strzeleckich. | xGAxGA - gole oczekiwane rywali. | xGD | xPtsxPts - punkty oczekiwane wyliczane z xG. | Pkt | Delta |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28 | 1.74 | 1.12 | +0.61 | 49 | 41 | -8 | |
| 2 | 28 | 1.75 | 1.21 | +0.53 | 48 | 41 | -7 | |
| 3 | 28 | 1.70 | 1.18 | +0.52 | 48 | 55 | +7 | |
| 4 | 27 | 1.84 | 1.30 | +0.54 | 46 | 40 | -6 | |
| 5 | 28 | 1.49 | 1.16 | +0.33 | 45 | 45 | 0 | |
| 6 | 28 | 1.65 | 1.32 | +0.33 | 44 | 44 | 0 | |
| 7 | 28 | 1.45 | 1.18 | +0.27 | 43 | 50 | +7 | |
| 8 | 27 | 1.55 | 1.26 | +0.29 | 42 | 44 | +2 | |
| 9 | 27 | 1.46 | 1.30 | +0.16 | 40 | 33 | -7 | |
| 10 | 28 | 1.37 | 1.33 | +0.04 | 39 | 39 | 0 | |
| 11 | 28 | 1.51 | 1.49 | +0.02 | 39 | 50 | +11 | |
| 12 | 28 | 1.58 | 1.59 | -0.01 | 39 | 34 | -5 | |
| 13 | 27 | 1.42 | 1.37 | +0.06 | 38 | 36 | -2 | |
| 14 | 28 | 1.28 | 1.33 | -0.05 | 38 | 43 | +5 | |
| 15 | 28 | 1.35 | 1.46 | -0.12 | 37 | 35 | -2 | |
| 16 | 28 | 1.52 | 1.71 | -0.18 | 36 | 27 | -9 | |
| 17 | 28 | 1.44 | 1.66 | -0.22 | 35 | 40 | +5 | |
| 18 | 26 | 1.16 | 1.25 | -0.09 | 34 | 40 | +6 | |
| 19 | 28 | 1.36 | 1.64 | -0.28 | 34 | 35 | +1 | |
| 20 | 28 | 1.31 | 1.60 | -0.29 | 34 | 21 | -13 | |
| 21 | 27 | 1.46 | 1.78 | -0.32 | 33 | 26 | -7 | |
| 22 | 27 | 1.35 | 1.67 | -0.32 | 32 | 18 | -14 | |
| 23 | 28 | 1.41 | 1.85 | -0.44 | 32 | 49 | +17 | |
| 24 | 28 | 1.19 | 1.76 | -0.57 | 29 | 39 | +10 | |
| 25 | 28 | 1.15 | 1.96 | -0.82 | 25 | 14 | -11 |
xGxG (gole oczekiwane) — ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Np. xG 1.40 oznacza okazje warte około 1-2 goli. = xG = gole oczekiwane. xPts (oczekiwane punkty) liczymy z xG każdego meczu rozkładem Poissona. Kolumna delta: dodatnia (żółta) - drużyna ma więcej punktów, niż wynika z gry; ujemna (zielona) - gra lepiej, niż pokazuje tabela.
Mecze i terminarz
Wyniki i nadchodzące spotkania - przełączaj kolejki strzałkami lub z listy.
Terminarz rozgrywek
Kolejka 22
Sędziowie w tych rozgrywkach
Porównaj liczbę prowadzonych spotkań oraz średnie kartek, goli i rzutów karnych dla każdego sędziego.
Najczęstsze pytania
Ile drużyn gra w USL Championship?
W sezonie 2026 w USL Championship gra 25 drużyn.
Kiedy zaczyna się i kończy sezon 2026 USL Championship?
Sezon 2026 USL Championship trwa od 7 marca 2026 do 25 października 2026.
Ile kolejek liczy sezon USL Championship?
Sezon 2026 USL Championship obejmuje 34 kolejek.
Kto prowadzi w tabeli USL Championship?
Liderem USL Championship jest Tampa Bay Rowdies z 55 pkt.
Która drużyna strzela najwięcej goli w USL Championship?
Najskuteczniejszy atak w USL Championship ma Charleston Battery — średnio 1.89 gola na mecz.
Która drużyna ma najlepszą obronę w USL Championship?
Najmniej goli w USL Championship traci Detroit City FC — średnio 0.71 na mecz.
Ile goli pada średnio w USL Championship?
W USL Championship pada średnio 2,70 gola na mecz.
Jak często w USL Championship pada Over 2.5?
Powyżej 2.5 gola pada w 49% spotkań USL Championship.
Jak często obie drużyny strzelają w USL Championship?
BTTS występuje w 54% meczów USL Championship.
Czy gospodarze mają przewagę w USL Championship?
Gospodarze wygrywają 44% meczów w USL Championship.
Kto jest najlepszym strzelcem w USL Championship?
Rubio Yovani Mu00e9ndez Rubin prowadzi w klasyfikacji strzelców USL Championship w sezonie 2026 z dorobkiem 16 goli.
