Emblema Chesterfield

Chesterfield

EFL League TwoSezon 2026/2027Paul CookLocul 10Date actualizate la 22 octombrie 2026
Forma (meciuri recente)
LWDLD
Fără victorie de 3 meciuri

Chesterfield 2026/2027: sezonul în cifre

Chesterfield în League Two

Chesterfield joacă în League Two (Anglia) in sezonul 2026/2027. Poziție în clasament: 10. Următorul meci cunoscut: Crewe Alexandra.

Formă și bilanț

Chesterfield: 4-4-4, 1.33 pct/meci. Ultimele cinci: LWDLD (1.00 pct/meci).

Goluri și meciuri fără gol primit

Chesterfield marchează 1.50 și primește 1.33 goluri pe meci. Fără gol primit: 17%. Fără gol marcat: 17%.

BTTS / Over / Under

BTTS: 67%. Over 2.5: 50%. Over 3.5: 25%. Media golurilor în meciurile echipei: 2.83.

Tipare de goluri

Over 2.5 + BTTS a apărut în 50% din meciuri. Echipa a marcat în ambele reprize în 33%. Ultimele cinci: BTTS 80%, Over 2.5 60%.

Reprize și minute

Chesterfield marchează 0.58 goluri în prima repriză și 0.92 în a doua. Cel mai productiv interval: 76-90 (6 goluri).

xG și stil de joc

Chesterfield produce 2.00 xG si permite 1.14 xGA pe meci. Șuturi: 18.0 total, 5.9 pe poartă. Posesie: 59%.

Indicatori statistici principali

Chesterfield are bilanț net xG de 0.86 pe meci. PPG ultimele cinci minus PPG sezon: -0.33 pct/meci. Este context istoric al echipei, nu predicție pentru următorul rezultat.

Prezentare sezon

1.33Puncte pe meci16 pct
1.50Goluri marcate / meci
1.33Goluri primite / meci
50%Peste 2.5 goluri
67%Ambele echipe marcheaza
17%Meciuri fara gol primit
17%Meciuri fara gol marcat

Bilanț

Victorii, egaluri și înfrângeri în total și separat acasă/deplasare.

Distribuția rezultatelor
33% V33% E33% I
+2
Golaveraj
1.33
PPG (sezon)
1.00
PPG (ultimele 5)

Goluri

Producția de goluri a echipei comparată cu mediile ligii și distribuția golurilor.

Cât de des marchează cel puțin...

1 gol83%
2 goluri42%
3 goluri17%
4 goluri8%

Cât de des primește cel puțin...

1 gol83%
2 goluri42%
3 goluri8%
4 goluri0%

Linii de goluri (Over/Under)

Cât de des meciurile acestei echipe depășesc liniile de goluri, inclusiv pe reprize și în contextul ligii.

Pe reprize

Gol înainte de pauză92%Media ligii: 69%
Min. 2 goluri înainte de pauză17%Media ligii: 31%
Min. 3 goluri înainte de pauză8%Media ligii: 9%
Gol după pauză75%Media ligii: 78%
Min. 2 goluri după pauză50%Media ligii: 43%
Min. 3 goluri după pauză25%Media ligii: 17%

Tipare de goluri

Combinații de evenimente de gol în meciurile acestei echipe plus medii detaliate din ultimele cinci.

Combinații (sezon)

BTTS la pauză8%
BTTS în ambele reprize8%
Gol în ambele reprize33%
Min. 3 goluri și BTTS50%
Min. 3 goluri fără BTTS0%

Reprizele meciului

Puncte, goluri și meciuri fără gol primit pe reprize, starea la pauză și detaliul ultimelor cinci meciuri.

Starea la pauză

50% V8% E42% I
conduce / egal / condusă

Rezultatele reprizei a 2-a

33% V42% E25% I
19
Puncte la pauză
1.58
PPG (repriza 1)
0
Golaveraj
17
Puncte după pauză
1.42
PPG (repriza 2)

Goluri și poartă intactă pe reprize

Gol marcat înainte de pauză0.58
Gol primit înainte de pauză0.58
Gol marcat după pauză0.92
Gol primit după pauză0.75
Poartă intactă înainte de pauză58%
Poartă intactă după pauză42%
Fără gol marcat înainte de pauză42%
Fără gol marcat după pauză42%
Ultimele 5 meciuri - detalii
Repriza 1Repriza 2
PPG (sezon)1.801.40
Goluri marcate / meci0.61.0
Goluri primite / meci0.61.0
Media golurilor pe meci1.22.0
Min. 1 gol100%80%
Min. 2 goluri20%40%
Min. 3 goluri0%40%
Meciuri fără gol primit60%40%
Meciuri fără gol marcat40%40%
Golaveraj00
Repriza 1 (Ultimele 5): 60% conduce - 0% egal - 40% condusă - BTTS repriza 1 (ult. 5) 0%
Repriza 2 (Ultimele 5): 40% câștigată - 20% egal - 40% pierdută

Goluri pe minute

Fazele meciului în care această echipă marchează și primește cel mai des.

Chesterfield
ScoredConceded
2
1
0-15
4
2
16-30
1
4
31-45
4
3
46-60
1
2
61-75
6
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (6 goluri). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Statistici avansate

Șuturi, finalizare, posesie și goluri așteptate (xG).

Profil ofensiv

Stil: Dominantă
33%
Precizia șuturilor
șuturi pe poartă
0.11
Calitatea ocaziilor
xG pe șut
0.25
Finalizare
goluri pe șut pe poartă

xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă încercări de la distanță; 0.15+ indică de obicei ocazii din careu.

Indicatori statistici principali

O privire comună asupra xG, eficienței, formei și tiparelor din meciurile jucate.

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.86
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.69
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-4.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.50
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.19
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
118%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
105%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.33
Păstrarea avantajului
Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 33%. Uneori pierde avantajul după pauză.
66%
Apărarea după pauză
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
33% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
33%

* Toți indicatorii sunt calculați doar din statisticile sezonului. Nu sunt predicții ale modelului NoFluffPicks.

Lot

Jucători cu apariții verificate în acest sezon.

Forma în ultimele 5, 6 și 10 meciuri

Compară ultimele meciuri ale echipei din toate competițiile. Intervalul de 5 reacționează mai repede, iar cel de 10 arată tendința mai largă.

Cornere

Vezi câte cornere obține și permite echipa și cât de des depășește principalele praguri de cornere.

General

12 meciuri
6.3
Cornere obținute pe meci
2.4
Cornere acordate pe meci
8.7
Total cornere pe meci
58.3%
Peste 8,5 cornere
41.7%
Peste 9,5 cornere
33.3%
Peste 10,5 cornere

Acasă

6 meciuri
7.2
Cornere obținute pe meci
3.0
Cornere acordate pe meci
10.2
Total cornere pe meci
83.3%
Peste 8,5 cornere
66.7%
Peste 9,5 cornere
50.0%
Peste 10,5 cornere

Deplasare

6 meciuri
5.3
Cornere obținute pe meci
1.8
Cornere acordate pe meci
7.2
Total cornere pe meci
33.3%
Peste 8,5 cornere
16.7%
Peste 9,5 cornere
16.7%
Peste 10,5 cornere

Cartonașe și disciplină

Compară cartonașele echipei cu cele primite de adversari, inclusiv frecvența cartonașelor roșii.

General

12 meciuri
2.1
Cartonașele echipei pe meci
2.6
Cartonașele adversarilor pe meci
4.7
Total cartonașe pe meci
75.0%
Over 3.5
58.3%
Over 4.5
0.0%
Cartonașe roșii

Acasă

6 meciuri
2.0
Cartonașele echipei pe meci
2.5
Cartonașele adversarilor pe meci
4.5
Total cartonașe pe meci
66.7%
Over 3.5
50.0%
Over 4.5
0.0%
Cartonașe roșii

Deplasare

6 meciuri
2.2
Cartonașele echipei pe meci
2.7
Cartonașele adversarilor pe meci
4.8
Total cartonașe pe meci
83.3%
Over 3.5
66.7%
Over 4.5
0.0%
Cartonașe roșii

Forța adversarilor recenți

Forma recentă este pusă în context prin rezultatele din campionat ale echipelor întâlnite.

1.25
PPG mediu al adversarilor
13.5
Poziția medie a adversarilor
Mai ușor decât media

În ultimele 10 meciuri ale echipei Chesterfield, adversarii au avut în medie 1.25 puncte pe meci și poziția 13.5 din 24. Comparativ cu media ligii, seria de adversari a fost Mai ușor decât media.

Meciuri recente

Meciuri viitoare

Etapă 14
Newport County
Chesterfield
Etapă 15
Bristol Rovers
Chesterfield
Etapă 16
Chesterfield
Shrewsbury Town
Etapă 17
Swindon Town
Chesterfield
Etapă 18
Chesterfield
Exeter City
Etapă 19
Chesterfield
Grimsby Town
Etapă 20
Accrington Stanley
Chesterfield
Etapă 21
Chesterfield
Northampton Town
Etapă 22
Walsall
Chesterfield

Întrebări frecvente

În ce formă este Chesterfield?

Forma recentă a Chesterfield este LWDLD (de la cel mai recent). Echipa strânge în medie 1,33 puncte pe meci în acest sezon.

Pe ce loc în clasament este Chesterfield?

Chesterfield ocupă locul 10 în clasamentul EFL League Two cu 16 puncte.

Câte goluri marchează Chesterfield pe meci?

Chesterfield marchează în medie 1,50 goluri pe meci și primește 1,33. Sunt punctul de plecare pentru a evalua atacul și soliditatea defensivă în acest sezon.

Cât de des în meciurile Chesterfield apar BTTS și Over 2.5?

În meciurile Chesterfield ambele echipe marchează în 67%, iar Over 2.5 apare în 50%. Echipa păstrează poarta intactă în 17% dintre meciuri.

Cu cine joacă Chesterfield următorul meci?

Următorul meci al Chesterfield este Chesterfield - Crewe Alexandra (24 octombrie 2026). Statisticile de dinaintea meciului și programul complet sunt mai jos pe această pagină.

Unde verific statisticile și ponturile pentru meciurile Chesterfield?

Adunăm aici statisticile Chesterfield — de la formă la Over/Under. Pentru ponturi și analize complete, deschide aplicația NoFluffPicks.