Finlanda - VeikkausliigaBolt ArenaDate actualizate la 14 octombrie 2026

HJK - Gnistan: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

HJK - Gnistan: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

HJK joacă împotriva Gnistan în Veikkausliiga (Finlanda). Meciul este programat pentru 17 octombrie 2026. Stadion: Bolt Arena.

Forma actuală

HJK: 3-2-0, 2.20 puncte/meci. Gnistan: 1-3-1, 1.20 puncte/meci.

Statistici goluri

HJK marchează 1.81 si primește 1.19 goluri pe meci. Gnistan marchează 1.48 si primește 1.22. Media ligii: 2.49 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: HJK 44%, Gnistan 56%. Over 2.5: HJK 59%, Gnistan 41%. Nivel liga: BTTS 48%, Over 2.5 43%.

xG, șuturi și stil

HJK are xG mai mare: 1.61 față de 1.49. HJK: 13.9 șuturi pe meci, Gnistan: 13.3.

Reprizele meciului

HJK: conduce la pauză în 44%, goluri în repriza a doua 1.00. Gnistan: conduce la pauză în 30%, goluri în repriza a doua 0.85.

Goluri pe minute

HJK: 31-45+ (10 goluri). Gnistan: 0-15 (8 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Veikkausliiga: 2.49 goluri pe meci, BTTS 48%, Over 2.5 43%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 7 dueluri directe anterioare: 2-2-3. Medie goluri 3.71, BTTS 71%.

Inainte de meci

Cote 1X2

(1.48)
(4.40)
(5.32)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.81Goluri marcate / meci1.48
HJKGnistan
1.19Goluri primite / meci1.22
HJKGnistan
54%Posesie medie42%
HJKGnistan
4.74Șuturi pe poartă / meci4.41
HJKGnistan

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

13.93Șuturi pe meci13.26
HJKGnistan
4.74Șuturi pe poartă4.41
HJKGnistan
13%Conversia șuturilor11.2%
HJKGnistan
54%Posesie42%
HJKGnistan
1.61xG pentru1.49
HJKGnistan
1.36xG împotrivă1.56
HJKGnistan

Calitatea șuturilor

HJK: Finalizare eficientăGnistan: Echilibrată
HJKGnistan
Precizie (șuturi pe poartă)34%33%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.380.34

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

HJK stă cu 83% mai bine la: forma ultimelor 5.

2.2 pct / meci - HJK · 1.2 pct / meci - Gnistan

HJK
WDDWW
Neînvinsă în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
52% V22% E26% I
Sezon (V-E-Î)
14-6-7
1.78 pct / meci · golaveraj +17
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-2-0
2.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
8-2-3
Ultimele 5 acasă
4-0-1
WWLWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 2.6Goluri primite: 1.0xG: 1.83xG advers: 1.27BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Gnistan
DWDDL
Distribuția rezultatelor
41% V33% E26% I
Sezon (V-E-Î)
11-9-7
1.56 pct / meci · golaveraj +7
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-3-1
1.20 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
5-4-4
Ultimele 5 în deplasare
3-1-1
WDWWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 0.8xG: 1.39xG advers: 1.65BTTS: 60%Over 2.5: 20%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

HJK stă cu 22% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.81 goluri / meci - HJK · 1.48 goluri / meci - Gnistan

Profil ofensiv HJK: foarte solid

HJK marchează în 78% dintre meciuri (21 din 27 meciuri), iar Gnistan păstrează poarta curată în 22% (6 din 27 meciuri).

Profil ofensiv Gnistan: solid

Gnistan marchează în 74% dintre meciuri (20 din 27 meciuri), iar HJK păstrează poarta curată în 37% (10 din 27 meciuri).

49Goluri marcate (sezon)40
HJKGnistan
32Goluri primite (sezon)33
HJKGnistan
3Media golurilor pe meci2.7
HJKGnistan
13Goluri marcate (ultimele 5)4
HJKGnistan
5Goluri primite (ultimele 5)4
HJKGnistan

Cât de des marchează cel puțin...

78%1 gol74%
HJKGnistan
48%2 goluri41%
HJKGnistan
30%3 goluri22%
HJKGnistan
15%4 goluri7%
HJKGnistan

Cât de des primește cel puțin...

63%1 gol78%
HJKGnistan
33%2 goluri30%
HJKGnistan
19%3 goluri7%
HJKGnistan
4%4 goluri4%
HJKGnistan

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

19%BTTS la pauză22%
HJKGnistan
7%BTTS în ambele reprize4%
HJKGnistan
37%Gol în ambele reprize26%
HJKGnistan

BTTS și numărul de goluri

33%Min. 3 goluri și BTTS30%
HJKGnistan
26%Min. 3 goluri fără BTTS11%
HJKGnistan
60%BTTS - ultimele 560%
HJKGnistan

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

81%Min. 1 gol înainte de pauză74%
HJKGnistan
33%Min. 2 goluri înainte de pauză33%
HJKGnistan
11%Min. 3 goluri înainte de pauză11%
HJKGnistan

Repriza 2

74%Min. 1 gol după pauză81%
HJKGnistan
56%Min. 2 goluri după pauză33%
HJKGnistan
33%Min. 3 goluri după pauză22%
HJKGnistan

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

HJK stă cu 25% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.63 pct / meci - HJK · 1.3 pct / meci - Gnistan

HJK - starea la pauză
44% conduce30% egal26% condusă
Gnistan - starea la pauză
30% conduce41% egal30% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.63Puncte pe meci (repriza 1)1.3
HJKGnistan
0.81Goluri marcate (repriza 1)0.63
HJKGnistan
0.44Goluri primite (repriza 1)0.59
HJKGnistan
1.26Media golurilor (repriza 1)1.22
HJKGnistan
63%Poartă intactă înainte de pauză52%
HJKGnistan
37%Fără gol înainte de pauză52%
HJKGnistan

După pauză (repriza 2)

1.56Puncte pe meci (repriza 2)1.59
HJKGnistan
1Goluri marcate (repriza 2)0.85
HJKGnistan
0.74Goluri primite (repriza 2)0.63
HJKGnistan
1.74Media golurilor (repriza 2)1.48
HJKGnistan
59%Poartă intactă după pauză52%
HJKGnistan
48%Fără gol după pauză48%
HJKGnistan

HJK - rezultatele reprizei a 2-a

41% V33% E26% I
44
Puncte la pauză
22
Goluri la pauză
+10
Golaveraj (repriza 1)
42
Puncte în repriza a 2-a
+7
Golaveraj (repriza 2)
1.63
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului118%

Conduce la pauză în 44% dintre meciuri și câștigă 52%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.3

Primește cu 0.3 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Gnistan - rezultatele reprizei a 2-a

44% V26% E30% I
35
Puncte la pauză
17
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
43
Puncte în repriza a 2-a
+6
Golaveraj (repriza 2)
1.30
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului137%

Conduce la pauză în 30% dintre meciuri și câștigă 41%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

HJK - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.601.60
Goluri marcate / meci1.21.4
Goluri primite / meci0.40.6
Media golurilor pe meci1.62.0
1 gol80%60%
2 goluri60%60%
3 goluri20%40%
Poartă intactă60%80%
Fără gol40%40%
Golaveraj+4+4
Pauză: 40% conduce - 40% egal - 20% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 40% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 6
Gnistan - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.601.80
Goluri marcate / meci0.20.6
Goluri primite / meci0.60.2
Media golurilor pe meci0.80.8
1 gol60%40%
2 goluri20%20%
3 goluri0%20%
Poartă intactă40%80%
Fără gol80%60%
Golaveraj-2+2
Pauză: 0% conduce - 60% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 60% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

HJK
MarcatePrimite
4
3
0-15
8
5
16-30
10
4
31-45
8
7
46-60
10
7
61-75
9
6
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (10 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (7). Bilanț final (76-90): +3 - câștigă finalurile de meci.

Gnistan
MarcatePrimite
8
4
0-15
5
3
16-30
4
9
31-45
8
6
46-60
8
3
61-75
7
8
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 0-15 (8 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (9). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.85
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.5 : 1.3
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
114%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
50%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
+30%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
58%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
6%
Risc de 0:0
circa 1 din 17 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

HJK

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.25
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.37
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-8.8 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.20
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.17
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
128%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
110%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.42
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 8% vin în primul sfert de oră.
18%

Gnistan

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.07
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.33
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.01
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.34
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
137%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
87%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.36
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 20% vin în primul sfert de oră.
18%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Veikkausliiga).

Echipele vs liga

HJKLigaGnistan
Media golurilor pe meci▲ 3.002.49▲ 2.70
Ambele echipe au marcat▼ 44%48%▲ 56%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 59%43%▼ 41%
Meciuri fără gol primit▲ 37%30%▼ 22%
Gol înainte de pauză▲ 81%72%▲ 74%
Gol după pauză▲ 74%72%▲ 81%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.49
Media golurilor pe meci
48%
Ambele echipe au marcat
43%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
30%
Meciuri fără gol primit
1.41
Goluri acasă / meci
1.08
Goluri în deplasare / meci
+31%
Avantajul gazdelor în atac
+23%
Avantajul gazdelor în apărare
+17%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
72%
1 gol
31%
2 goluri
13%
3 goluri
3%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
72%
1 gol
37%
2 goluri
14%
3 goluri
3%
4 goluri

Meciuri directe

Meciuri recente (7): HJK 2 - 2 - 3 Gnistan. Media golurilor 3.71, ambele echipe au marcat in 71% meciuri.

Gnistan
1 : 1
HJK
HJK
2 : 3
Gnistan
Gnistan
0 : 3
HJK
IF Gnistan
2 : 2
Helsingin Jalkapalloklubi
Helsingin Jalkapalloklubi
2 : 3
IF Gnistan
IF Gnistan
2 : 4
Helsingin Jalkapalloklubi
Helsingin Jalkapalloklubi
0 : 1
IF Gnistan

Întrebări frecvente

Când joacă HJK și Gnistan?

HJK întâlnește Gnistan pe 17 octombrie 2026 în Veikkausliiga pe Bolt Arena. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre HJK și Gnistan?

În ultimele 7 întâlniri directe HJK a câștigat 2, Gnistan 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 3,71 goluri, ambele echipe marcând în 71%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de HJK - Gnistan?

HJK marchează în medie 1,81 goluri pe meci, iar Gnistan 1,48. Media în Veikkausliiga este de 2,49 goluri, cu Over 2.5 în 43% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 44% din meciurile HJK și 56% din cele ale Gnistan.

În ce formă sunt HJK și Gnistan?

În ultimele 5 meciuri HJK are un bilanț de 3-2-0 (2,20 puncte pe meci), iar Gnistan 1-3-1 (1,20 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru HJK - Gnistan?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului HJK - Gnistan: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.