Australien - A-LeagueData uppdaterad 06 september 2026

Auckland - Central Coast Mariners: matchstatistik

Auckland - Central Coast Mariners: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Auckland mötte Central Coast Mariners i A-League (Australien). Matchen spelades den 19 april 2026. Slutresultat: 0:1.

Aktuell form

Auckland: 1-3-1, 1.20 poäng/match. Central Coast Mariners: 0-3-2, 0.60 poäng/match.

Målstatistik

Auckland gör 1.67 och släpper in 1.08 mål per match. Central Coast Mariners gör 1.42 och släpper in 1.58. Ligans snitt: 2.85 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Auckland 71%, Central Coast Mariners 71%. Over 2.5: Auckland 63%, Central Coast Mariners 67%. Liganivå: BTTS 60%, Over 2.5 57%.

xG, skott och stil

Auckland har högre xG: 1.73 mot 1.08. Auckland: 16.0 skott per match, Central Coast Mariners: 9.9.

Matchhalvor

Auckland: leder i paus 42%, mål i andra halvlek 0.71. Central Coast Mariners: leder i paus 21%, mål i andra halvlek 0.71.

Mål per minut

Auckland: 0-15 (8 mal). Central Coast Mariners: 31-45+ (8 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

A-League: 2.85 mål per match, BTTS 60%, Over 2.5 57%.

Inbördes möten

Före den här matchen fanns 2 tidigare inbördes möten: 1-1-0. Målsnitt 3.50, BTTS 100%.

Arkiverad analys inför matchen

Analysen togs fram före avspark. Slutsatserna bygger enbart på den information som fanns tillgänglig före matchen och omfattar inte slutresultatet eller statistiken efter matchen.

Övergripande matchanalys

Jag spelar på hemmaseger (1): Auckland har en tydlig övervikt i både kvalitet och kvantitet av chanser, med ett genomsnittligt xG hemma på 2.0 jämfört med Central Coast:s 1.1 xG på bortaplan samt 18.58 skott per match hemma mot 10.36 för gästerna. Hemma gör Auckland i snitt 1.67 mål per match och har gjort 40 mål denna säsong (8 i de senaste 5), medan Central Coast har 34 mål i säsongen (7 i de senaste 5) och snittar 1.55 mål på bortaplan. Försvaret talar också för hemmalaget: Auckland släpper in 1.33 mål hemma per match och motståndarna har xG 1.20 mot dem, medan Central Coast släpper in 1.91 mål och har xG mot sig på 2.02 på bortaplan. Formmässigt de senaste 5 matcherna har Auckland 1.2 poäng per match (1 seger, 3 oavgjorda, 1 förlust), medan gästerna bara 0.6 poäng (0 vinster, 3 oavgjorda, 2 förluster), vilket tillsammans med 0% matcher utan mål för hemmalaget och 18% för gästerna ökar Aucklands chanser. Central Coast har högre skotteffektivitet (konversion 15% vs 9%), men med färre riktade skott (3.18 vs 6.42) räcker det troligen inte för att vända hemmalagets fördel.

Se den statistiska översikten
BTTS - gör båda lagen mål?

Båda lagen gör mål (BLGM) visar en stark trend: Auckland har en säsongs-BLGM på 77%, Central Coast 64%, och ligans snitt är 60%, samtidigt som båda lagen haft BLGM i 100% av de senaste 5 matcherna. Defensivt är båda sårbara — Auckland släpper i snitt 1.31 mål per säsong (1.6 i de senaste 5), Central Coast 1.91 per säsong (2.2 i de senaste 5), vilket ger totalt cirka 3.8 insläppta mål per match baserat på aktuell form. Offensivt bekräftas detta av xG och skott: säsongs-xG är 1.07 (Auckland) mot 1.10 (Central Coast), medan xG i de senaste 5 matcherna är 1.65 respektive 1.21; genomsnittliga skott på mål är 3.31 vs 3.18 med effektivitet 14% och 15%, så båda sidor skapar chanser. Hålla nollan är ovanligt: säsongens CS-andelar är endast 23% respektive 18%, och målstatistiken för säsongen är 40 gjorda och 26 insläppta för Auckland kontra 34 gjorda och 38 insläppta för Central Coast, vilket ytterligare talar för mål från båda håll. Sammanfattningsvis föredrar jag alternativet 'BLGM Ja' och uppskattar sannolikheten till 85% vs 15%, eftersom kombinationen av säsongsvärdena 77%/64%, 100% BLGM i de senaste 5 matcherna samt högre genomsnittliga insläppta 1.6 och 2.2 i senaste matcherna utgör en stark signal för att båda lagen gör mål.

Se BTTS-statistik
Over/Under - analys av antalet mål

Matchen har hög målpotential: Auckland gör i genomsnitt 1.31 mål per match, Central Coast 1.55, och båda lagen släpper in mycket (Auckland 1.31, Central Coast 1.91). xG bekräftar detta: anfallens xG är 1.07 för Auckland och 1.10 för Central Coast, medan xG mot är 2.06 respektive 2.02, vilket ger genomsnittliga förväntade mål 1.55 (hemma) och 1.58 (borta), totalt 3.13. Under säsongen har Över 1.5 förekommit i 77% av Aucklands matcher och 91% av Central Coasts matcher (i snitt 84%), därför är en uppskattning på 83% för Över 1.5 en stark signal. Över 2.5 ser också sannolikt ut (säsongsstatistik 54% vs 82%, och i de senaste 5 matcherna hade båda lagen Över 2.5 i 80%), därav en prognos på ~70% för Över 2.5, medan Över 3.5 är mindre säker (~40%) med en total xG på 3.13, så det säkraste valet är Över 1.5.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenario i halvtid och vid full tid

Den mest sannolika halvtidsbilden är oavgjort: hemmalaget går till paus oavgjort i 54% av matcherna, bortalaget i 45%, vilket ger ungefär 50% chans för oavgjort vid Halvtid. Efter paus förbättrar sig hemmalaget — under de senaste 5 matcherna gör de i genomsnitt 1,0 mål i andra halvlek och släpper bara 0,4, och i dessa 5 matcher vann de andra halvlekarna i 60% av fallen. Bortalaget har under de senaste 5 matcherna inga vinster (0%) och släpper i genomsnitt 1,4 mål efter paus; säsongsstatistik visar att bortalaget släpper 1,91 mål per match och xG mot dem är 2,02, vilket indikerar sårbarhet för insläppta mål. Av dessa skäl lutar jag mot X/1 (oavgjort Halvtid, hemmavinst Fulltid) med 21% sannolikhet; näst mest sannolika scenario är 2/2 med 20%, eftersom bortalaget oftare leder i halvtid (27%) och bortamatcher har fler mål. Övriga alternativ (t.ex. 1/1 14% och X/X 15%) tilldelades lägre värden på grund av att hemmalaget sällan leder vid halvtid (15%) och tydliga skillnader i andra halvlekar.

Se statistik för första och andra halvlek

Halvlekar

0 : 1
1:a halvlek
0 : 0
2:a halvlek

Matchstatistik

64Bollinnehav (%)36
AucklandCentral Coast Mariners
21Skott13
AucklandCentral Coast Mariners
5Skott pa mal6
AucklandCentral Coast Mariners
2.2xG1.42
AucklandCentral Coast Mariners
12Horner1
AucklandCentral Coast Mariners
73Farliga anfall23
AucklandCentral Coast Mariners
5Regelbrott15
AucklandCentral Coast Mariners
2Kort4
AucklandCentral Coast Mariners

Profil före matchvad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

AucklandCentral Coast Mariners
1.67Gjorda mål / match1.42
AucklandCentral Coast Mariners
1.08Insläppta mål / match1.58
AucklandCentral Coast Mariners
51%Genomsnittligt bollinnehav43%
AucklandCentral Coast Mariners
5.38Skott på mål / match3.25
AucklandCentral Coast Mariners

Lagstatistikvilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

16Skott per match9.88
AucklandCentral Coast Mariners
5.38Skott på mål3.25
AucklandCentral Coast Mariners
10.4%Skottkonvertering14.3%
AucklandCentral Coast Mariners
51%Bollinnehav43%
AucklandCentral Coast Mariners
1.73xG för1.08
AucklandCentral Coast Mariners
1.26xG emot2.04
AucklandCentral Coast Mariners

Skottkvalitet

Auckland: OffensivtCentral Coast Mariners: Kontringsstarkt
AucklandCentral Coast Mariners
Precision (skott på mål)34%33%
Chanskvalitet (xG per skott)0.110.11
Avslut (mål per skott på mål)0.310.44

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagformvilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Auckland är 100% bättre på: form senaste 5.

1.2 p / match - Auckland · 0.6 p / match - Central Coast Mariners

Auckland
DWLDD
Resultatfördelning
46% W33% R21% P
Säsong (V-O-F)
11-8-5
1.71 p / match · målskillnad +14
Senaste 5 (V-O-F)
1-3-1
1.20 p / match
Facit hemma (V-O-F)
5-4-3
Senaste 5 hemma
2-2-1
WWDLD
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 1.6xG: 1.65Motståndarens xG: 1.32BTTS: 100%Over 2.5: 80%
Central Coast Mariners
DLDLD
Utan seger i de senaste 5 matcherna
Resultatfördelning
29% W33% R38% P
Säsong (V-O-F)
7-8-9
1.21 p / match · målskillnad -4
Senaste 5 (V-O-F)
0-3-2
0.60 p / match
Facit borta (V-O-F)
4-1-6
Senaste 5 borta
2-1-2
DWWLL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.4Insläppta mål: 2.2xG: 1.21Motståndarens xG: 2.38BTTS: 100%Over 2.5: 80%

Målhur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Auckland är 18% bättre på: gjorda mål per match.

1.67 mål / match - Auckland · 1.42 mål / match - Central Coast Mariners

Auckland är 46% bättre på: insläppta mål per match.

1.08 mål / match - Auckland · 1.58 mål / match - Central Coast Mariners

Aucklands målprofil: mycket stark

Auckland gör mål i 96% av matcherna (23 av 24 matcher), medan Central Coast Mariners håller nollan i 21% (5 av 24 matcher).

Central Coast Marinerss målprofil: mycket stark

Central Coast Mariners gör mål i 83% av matcherna (20 av 24 matcher), medan Auckland håller nollan i 29% (7 av 24 matcher).

40Gjorda mål (säsong)34
AucklandCentral Coast Mariners
26Insläppta mål (säsong)38
AucklandCentral Coast Mariners
2.75Snittmål per match3
AucklandCentral Coast Mariners
8Gjorda mål (senaste 5)7
AucklandCentral Coast Mariners
8Insläppta mål (senaste 5)11
AucklandCentral Coast Mariners

Hur ofta gör laget minst...

96%1 mål83%
AucklandCentral Coast Mariners
50%2 mål38%
AucklandCentral Coast Mariners
13%3 mål17%
AucklandCentral Coast Mariners
4%4 mål4%
AucklandCentral Coast Mariners

Hur ofta släpper laget in minst...

71%1 mål79%
AucklandCentral Coast Mariners
33%2 mål58%
AucklandCentral Coast Mariners
4%3 mål17%
AucklandCentral Coast Mariners
0%4 mål4%
AucklandCentral Coast Mariners

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

71%
Central Coast Mariners - BTTSBTTS - percentage of matches where both teams scored.17 av 24 matcher
60%
Ligasnitt

Målmönster

42%BTTS i halvtid38%
AucklandCentral Coast Mariners
13%BTTS i båda halvlekarna8%
AucklandCentral Coast Mariners
42%Mål i båda halvlekarna25%
AucklandCentral Coast Mariners

BTTS och antal mål

54%Minst 3 mål och BTTS58%
AucklandCentral Coast Mariners
8%Minst 3 mål utan BTTS8%
AucklandCentral Coast Mariners
100%BTTS - senaste 5100%
AucklandCentral Coast Mariners

Antal mål (Over/Under)hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

88%Minst 1 mål före paus75%
AucklandCentral Coast Mariners
50%Minst 2 mål före paus46%
AucklandCentral Coast Mariners
17%Minst 3 mål före paus17%
AucklandCentral Coast Mariners

2:a halvlek

75%Minst 1 mål efter paus83%
AucklandCentral Coast Mariners
38%Minst 2 mål efter paus46%
AucklandCentral Coast Mariners
4%Minst 3 mål efter paus17%
AucklandCentral Coast Mariners

Matchhalvori vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Auckland är 48% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.67 p / match - Auckland · 1.13 p / match - Central Coast Mariners

Auckland - läge i halvtid
42% leder42% oavgjort17% ligger under
Central Coast Mariners - läge i halvtid
21% leder50% oavgjort29% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.67Poäng per match (1:a halvlek)1.13
AucklandCentral Coast Mariners
0.96Gjorda mål (1:a halvlek)0.71
AucklandCentral Coast Mariners
0.63Insläppta mål (1:a halvlek)0.75
AucklandCentral Coast Mariners
1.58Snittmål (1:a halvlek)1.46
AucklandCentral Coast Mariners
50%Hållen nolla före paus42%
AucklandCentral Coast Mariners
21%Utan mål före paus46%
AucklandCentral Coast Mariners

Efter paus (2:a halvlek)

1.67Poäng per match (2:a halvlek)1.38
AucklandCentral Coast Mariners
0.71Gjorda mål (2:a halvlek)0.71
AucklandCentral Coast Mariners
0.46Insläppta mål (2:a halvlek)0.83
AucklandCentral Coast Mariners
1.17Snittmål (2:a halvlek)1.54
AucklandCentral Coast Mariners
63%Hållen nolla efter paus38%
AucklandCentral Coast Mariners
42%Utan mål efter paus46%
AucklandCentral Coast Mariners

Auckland - resultat andra halvlek

42% W42% R17% P
40
Halvtidspoäng
23
Halvtidsmål
+8
Målskillnad (1:a halvlek)
40
Poäng andra halvlek
+6
Målskillnad (2:a halvlek)
1.67
PPG före paus
Håller ledningen110%

Leder i halvtid i 42% av matcherna och vinner 46%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus-0.2

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Central Coast Mariners - resultat andra halvlek

33% W38% R29% P
27
Halvtidspoäng
17
Halvtidsmål
-1
Målskillnad (1:a halvlek)
33
Poäng andra halvlek
-3
Målskillnad (2:a halvlek)
1.13
PPG före paus
Håller ledningen138%

Leder i halvtid i 21% av matcherna och vinner 29%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus+0.1

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Auckland - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.602.20
Gjorda mål / match0.61.0
Insläppta mål / match1.20.4
Snittmål per match1.81.4
1 mål100%100%
2 mål80%40%
3 mål0%0%
Hållen nolla0%60%
Utan mål40%0%
Målskillnad-3+3
Halvtid: 0% leder - 60% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 60% vunnen - 40% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 60% - Totalt antal halvtidsmål: 3
Central Coast Mariners - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match0.801.60
Gjorda mål / match0.41.0
Insläppta mål / match0.81.4
Snittmål per match1.22.4
1 mål80%100%
2 mål20%80%
3 mål20%40%
Hållen nolla40%20%
Utan mål60%20%
Målskillnad-2-2
Halvtid: 20% leder - 20% oavgjort - 60% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 40% oavgjort - 20% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 2

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minutnär kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Auckland
GjordaInsläppta
8
4
0-15
7
4
16-30
8
7
31-45
6
3
46-60
6
3
61-75
5
5
76-90

Farligast i minuterna 0-15 (8 goals). Släpper in mest i 31-45 (7). Slutfasbalans (76-90): 0.

Central Coast Mariners
GjordaInsläppta
4
8
0-15
5
7
16-30
8
3
31-45
7
8
46-60
2
5
61-75
8
7
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (8 goals). Släpper in mest i 0-15 (8). Slutfasbalans (76-90): +1 - vinner slutskedena.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorervad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.88
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.6 : 1.3
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
101%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
71%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
+22%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
80%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
1%
Risk för 0:0
ungefär 1 av 100 matcher
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Auckland

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.47
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.12
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-9.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.06
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.18
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
111%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
80%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.51
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
-0.3
Sena mål
13% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 20% under den första kvarten.
13%

Central Coast Mariners

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
-0.96
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.80
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-3.0 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+0.34
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.46
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
105%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
105%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
-0.61
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
0.0
Sena mål
24% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 12% under den första kvarten.
24%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontextär det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (A-League).

Lagen vs ligan

AucklandLigaCentral Coast Mariners
Snittmål per match 2.752.85 3.00
Båda lagen gjorde mål 71%60% 71%
Minst 3 mål (Over 2.5) 63%57% 67%
Hållna nollor 29%23% 21%
Mål före paus 88%74% 75%
Mål efter paus 75%80% 83%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.85
Snittmål per match
60%
Båda lagen gjorde mål
57%
Minst 3 mål (Over 2.5)
23%
Hållna nollor
1.50
Hemmamål / match
1.35
Bortamål / match
+11%
Hemmafördel i anfall
+10%
Hemmafördel i försvar
+3%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
74%
1 mål
37%
2 mål
14%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
80%
1 mål
46%
2 mål
20%
3 mål
9%
4 mål

Laguppställningar och händelser

Verifierade startspelare, avbytare och spelarhändelser för matchen.

Matchhändelser

Mål, kort och byten i kronologisk ordning.

  1. AucklandGult kortHiroki Sakai
  2. Central Coast MarinersGult kortJames Kevin Donachie
  3. Central Coast MarinersMålAli AuglahAssist: Nathaniel Blair
  4. AucklandGult kortLachlan Ricky Brook
  5. Central Coast MarinersGult kortStorm James Roux
  6. Central Coast MarinersGult kortAndrew James Redmayne
  7. Central Coast MarinersGult kortHarrison Steele

Domare och tränare

Verifierade matchpersoner med länkar till deras säsongsprofiler.

Inbordes moten

Senaste moten (2): Auckland 1 - 1 - 0 Central Coast Mariners. Malgenomsnitt 3.50, bada lagen gjorde mal i 100% matcher.

Vanliga frågor

Vad blev resultatet i Auckland - Central Coast Mariners?

A-League-matchen slutade Auckland 0:1 Central Coast Mariners. Fullständig matchstatistik, halvleksuppdelning och inbördes möten finns på den här sidan.

Hur ser inbördes möten mellan Auckland och Central Coast Mariners ut?

I de senaste 2 inbördes mötena vann Auckland 1, Central Coast Mariners 0 och 1 slutade oavgjort. Matcherna hade i snitt 3,50 mål, med båda lagen på mål i 100%.

Vad visar målstatistiken inför Auckland - Central Coast Mariners?

Auckland gör i snitt 1,67 mål per match och Central Coast Mariners 1,42. Snittet i A-League är 2,85 mål, med Over 2.5 i 57% av matcherna. Båda lagen gör mål i 71% av Aucklands matcher och 71% av Central Coast Marinerss.

I vilken form är Auckland och Central Coast Mariners?

De senaste 5 matcherna har Auckland facit 1-3-1 (1,20 poäng per match) och Central Coast Mariners 0-3-2 (0,60 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Auckland - Central Coast Mariners?

Här kollar du siffrorna inför Auckland - Central Coast Mariners: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.