Libanon - Lebanese Premier LeagueAl Safa SC StadiumData uppdaterad 02 november 2026

Safa - Tripoli SC: matchstatistik

Motivering:

Fullständig analys och speltips i appen

Se bettinganalys, speltips, value bet och fullständig motivering för matchen.

Se analys och speltips

Safa - Tripoli SC: form, mål och viktig statistik

Viktig matchinformation

Safa möter Tripoli SC i Lebanese Premier League (Libanon). Matchen är planerad till 6 november 2026. Arena: Al Safa SC Stadium.

Aktuell form

Safa: 4-0-0, 3.00 poäng/match. Tripoli SC: 2-1-2, 1.40 poäng/match.

Målstatistik

Safa gör 2.25 och släpper in 0.50 mål per match. Tripoli SC gör 1.60 och släpper in 1.00. Ligans snitt: 2.38 mål.

BTTS / Over / Under

BTTS: Safa 50%, Tripoli SC 60%. Over 2.5: Safa 75%, Tripoli SC 60%. Liganivå: BTTS 46%, Over 2.5 46%.

xG, skott och stil

Tripoli SC har högre xG: 1.70 mot 1.23. Safa: 5.0 skott per match, Tripoli SC: 9.6.

Matchhalvor

Safa: leder i paus 50%, mål i andra halvlek 1.50. Tripoli SC: leder i paus 20%, mål i andra halvlek 1.00.

Mål per minut

Safa: 31-45+ (3 mal). Tripoli SC: 31-45+ (2 mal). Det är historisk fördelning, inte en prognos för målminut.

Ligakontext

Lebanese Premier League: 2.38 mål per match, BTTS 46%, Over 2.5 46%.

Inbördes möten

Det finns inget matchat H2H-underlag i databasen.

Fore matchen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil före match— vad säger säsongsdatan?

Detta är en lagprofil baserad på säsongsdata och form. Matchflödesstatistik visas först efter att matchen spelats.

2.25Gjorda mål / match1.6
SafaTripoli SC
0.5Insläppta mål / match1
SafaTripoli SC
42%Genomsnittligt bollinnehav46%
SafaTripoli SC
3.5Skott på mål / match2.8
SafaTripoli SC

Lagstatistik— vilket lag är mer effektivt?

Jämförelse av anfall och försvar för båda lagen under aktuell säsong.

5Skott per match9.6
SafaTripoli SC
3.5Skott på mål2.8
SafaTripoli SC
45%Skottkonvertering16.7%
SafaTripoli SC
42%Bollinnehav46%
SafaTripoli SC
1.23xG för1.7
SafaTripoli SC
0.69xG emot1.28
SafaTripoli SC

Skottkvalitet

Safa: KontringsstarktTripoli SC: Kontringsstarkt
SafaTripoli SC
Precision (skott på mål)70%29%
Chanskvalitet (xG per skott)0.250.18
Avslut (mål per skott på mål)0.640.57

xG per skott runt 0.08 betyder oftast långskott; 0.15+ betyder oftast chanser i straffområdet. Stiletiketten kommer från bollinnehav, skottvolym och konvertering.

* xG (förväntade mål) säger hur många mål ett lag borde göra på sina chanser. Om de faktiska målen ligger över xG är avsluten över snittet; ligger de under missas chanser.

Lagform— vilket lag är i bättre form?

Senaste fem matcher och säsongsfacit, totalt samt uppdelat hemma/borta.

Safa är 114% bättre på: form senaste 5.

3 p / match - Safa · 1.4 p / match - Tripoli SC

Safa
WWWW
5 raka segrar
Resultatfördelning
100% V0% O0% F
Säsong (V-O-F)
4-0-0
3.00 p / match · målskillnad +7
Senaste 5 (V-O-F)
4-0-0
3.00 p / match
Facit hemma (V-O-F)
1-0-0
Senaste 5 hemma
1-0-0
W
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 2.3Insläppta mål: 0.5xG: 1.23Motståndarens xG: 0.69BTTS: 50%Over 2.5: 75%
Tripoli SC
DWWLL
Resultatfördelning
40% V20% O40% F
Säsong (V-O-F)
2-1-2
1.40 p / match · målskillnad +3
Senaste 5 (V-O-F)
2-1-2
1.40 p / match
Facit borta (V-O-F)
1-0-1
Senaste 5 borta
1-0-1
WL
Senaste 5 matcher - snitt
Gjorda mål: 1.6Insläppta mål: 1.0xG: 1.70Motståndarens xG: 1.28BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hur gör och släpper lagen in mål?

Hur många mål lagen gör och släpper in, samt hur ofta de håller nollan eller blir utan mål.

Safa är 41% bättre på: gjorda mål per match.

2.25 mål / match - Safa · 1.6 mål / match - Tripoli SC

Safa är 100% bättre på: insläppta mål per match.

0.5 mål / match - Safa · 1 mål / match - Tripoli SC

Safas målprofil: mycket stark

Safa gör mål i 100% av matcherna (4 av 4 matcher), medan Tripoli SC håller nollan i 40% (2 av 5 matcher).

Tripoli SCs målprofil: mycket stark

Tripoli SC gör mål i 100% av matcherna (5 av 5 matcher), medan Safa håller nollan i 50% (2 av 4 matcher).

9Gjorda mål (säsong)8
SafaTripoli SC
2Insläppta mål (säsong)5
SafaTripoli SC
2.75Snittmål per match2.6
SafaTripoli SC
9Gjorda mål (senaste 5)8
SafaTripoli SC
2Insläppta mål (senaste 5)5
SafaTripoli SC

Hur ofta gör laget minst...

100%1 mål100%
SafaTripoli SC
100%2 mål40%
SafaTripoli SC
25%3 mål20%
SafaTripoli SC
0%4 mål0%
SafaTripoli SC

Hur ofta släpper laget in minst...

50%1 mål60%
SafaTripoli SC
0%2 mål40%
SafaTripoli SC
0%3 mål0%
SafaTripoli SC
0%4 mål0%
SafaTripoli SC

* Statistiken omfattar båda lagens hemma- och bortamatcher under aktuell säsong.

Båda lagen gör mål (BTTS)— hur ofta gör båda lagen mål?

Hur ofta matcher med dessa lag har mål åt båda håll, jämfört med ligasnittet.

Målmönster

0%BTTS i halvtid20%
SafaTripoli SC
0%BTTS i båda halvlekarna0%
SafaTripoli SC
50%Mål i båda halvlekarna20%
SafaTripoli SC

BTTS och antal mål

50%Minst 3 mål och BTTS40%
SafaTripoli SC
25%Minst 3 mål utan BTTS20%
SafaTripoli SC
50%BTTS - senaste 560%
SafaTripoli SC

Antal mål (Over/Under)— hur ofta passerar matcherna mållinjerna?

Hur ofta dessa lags matcher går över olika mållinjer i hel match och i halvlekar.

1:a halvlek

75%Minst 1 mål före paus80%
SafaTripoli SC
25%Minst 2 mål före paus40%
SafaTripoli SC
0%Minst 3 mål före paus0%
SafaTripoli SC

2:a halvlek

100%Minst 1 mål efter paus80%
SafaTripoli SC
75%Minst 2 mål efter paus60%
SafaTripoli SC
0%Minst 3 mål efter paus0%
SafaTripoli SC

Matchhalvor— i vilken halvlek gör lagen oftare mål?

Hur lagen fördelar spelet mellan första och andra halvlek: mål, poäng, hållna nollor och halvtidsläge.

Safa är 75% bättre på: form i första halvlek (halvtidspoäng).

1.75 p / match - Safa · 1 p / match - Tripoli SC

Safa - läge i halvtid
50% leder25% oavgjort25% ligger under
Tripoli SC - läge i halvtid
20% leder40% oavgjort40% ligger under

Före paus (1:a halvlek)

1.75Poäng per match (1:a halvlek)1
SafaTripoli SC
0.75Gjorda mål (1:a halvlek)0.6
SafaTripoli SC
0.25Insläppta mål (1:a halvlek)0.6
SafaTripoli SC
1Snittmål (1:a halvlek)1.2
SafaTripoli SC
75%Hållen nolla före paus40%
SafaTripoli SC
50%Utan mål före paus60%
SafaTripoli SC

Efter paus (2:a halvlek)

2.5Poäng per match (2:a halvlek)1.8
SafaTripoli SC
1.5Gjorda mål (2:a halvlek)1
SafaTripoli SC
0.25Insläppta mål (2:a halvlek)0.4
SafaTripoli SC
1.75Snittmål (2:a halvlek)1.4
SafaTripoli SC
75%Hållen nolla efter paus60%
SafaTripoli SC
0%Utan mål efter paus20%
SafaTripoli SC

Safa - resultat andra halvlek

75% V25% O0% F
7
Halvtidspoäng
3
Halvtidsmål
+2
Målskillnad (1:a halvlek)
10
Poäng andra halvlek
+5
Målskillnad (2:a halvlek)
1.75
PPG före paus
Håller ledningen200%

Leder i halvtid i 50% av matcherna och vinner 100%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus0.0

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Tripoli SC - resultat andra halvlek

40% V60% O0% F
5
Halvtidspoäng
3
Halvtidsmål
0
Målskillnad (1:a halvlek)
9
Poäng andra halvlek
+3
Målskillnad (2:a halvlek)
1.00
PPG före paus
Håller ledningen200%

Leder i halvtid i 20% av matcherna och vinner 40%. Vinner även matcher utan halvtidsledning.

Försvar efter paus-0.2

Försvaret håller stabil nivå genom hela matchen.

Safa - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.752.50
Gjorda mål / match0.81.5
Insläppta mål / match0.30.3
Snittmål per match1.01.8
1 mål75%100%
2 mål25%75%
3 mål0%0%
Hållen nolla75%75%
Utan mål50%0%
Målskillnad+2+5
Halvtid: 50% leder - 25% oavgjort - 25% ligger under
2:a halvlek: 75% vunnen - 25% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 0% - Totalt antal halvtidsmål: 3
Tripoli SC - senaste 5 matcher per halvlek
1:a halvlek2:a halvlek
Poäng per match1.001.80
Gjorda mål / match0.61.0
Insläppta mål / match0.60.4
Snittmål per match1.21.4
1 mål80%80%
2 mål40%60%
3 mål0%0%
Hållen nolla40%60%
Utan mål60%20%
Målskillnad0+3
Halvtid: 20% leder - 40% oavgjort - 40% ligger under
2:a halvlek: 40% vunnen - 60% oavgjort - 0% förlorad
BTTS i halvtid (senaste 5): 20% - Totalt antal halvtidsmål: 3

* Färgerna i tabellerna visar frekvens: grönt är vanligt, gult måttligt, rött sällsynt. Det är frekvens, inte ett lagbetyg.

Mål per minut— när kommer målen?

Matchfaser där lagen oftast gör och släpper in mål.

Safa
GjordaInsläppta
0
1
0-15
0
0
16-30
3
0
31-45
3
0
46-60
3
0
61-75
0
1
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (3 goals). Släpper in mest i 0-15 (1). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

Tripoli SC
GjordaInsläppta
1
1
0-15
0
2
16-30
2
0
31-45
2
0
46-60
2
0
61-75
1
2
76-90

Farligast i minuterna 31-45 (2 goals). Släpper in mest i 16-30 (2). Slutfasbalans (76-90): -1 - slutskedena är en svaghet.

* Intervallen 31-45 och 76-90 inkluderar mål på tilläggstid.

Ytterligare lagindikatorer— vad visar xG, effektivitet och form?

En jämförelse av chansvärde, resultat och trender baserad på spelade matcher den här säsongen.

Matchprofil

2.67
Uppskattade mål
anfall vs motståndarens försvar
1.6 : 1.1
Uppskattad målfördelning
hemma : borta
112%
Tempo vs ligan
100% = ligasnittet
55%
Båda lagen gjorde mål (BTTS)
snitt från båda lagens säsonger
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål vs typiska matcher
100%
BTTS-uppskattning
från båda lagens målfrekvens
0%
Risk för 0:0
praktiskt taget noll
2-3
Vanligaste målintervallet
anfall vs försvar på båda sidor

Safa

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.54
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+1.21
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
+0.6 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
+1.02
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.19
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
183%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
43%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.8
Sena mål
0% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 0% under den första kvarten.
0%

Tripoli SC

Netto-xG-balans
Skillnaden mellan kvaliteten på chanser som laget skapar och tillåter per match.
+0.42
Resultat jämfört med xG
Skillnaden mellan den faktiska målbalansen och den målbalans som xG beskriver.
+0.18
Poäng jämfört med målbalansen
Jämförelse mellan tagna poäng och de poäng som lagets målbalans antyder.
-3.8 p
Avslutseffektivitet
Förvaltar laget sina chanser? Positivt betyder att det gör fler mål än chanskvaliteten antyder.
-0.10
Försvarseffektivitet
Räddar försvaret eller målvakten laget? Positivt betyder att det släpper in färre mål än de tillåtna chanserna antyder.
+0.28
Anfall vs ligan
Hur mycket laget gör mål jämfört med ligasnittet för sin roll. 120% betyder 20% över snittet.
139%
Försvar vs ligan
Hur mycket laget släpper in jämfört med ligasnittet. 80% betyder 20% färre insläppta mål.
81%
Formtrend
Jämför poängen från de senaste 5 matcherna med säsongssnittet.
0.00
Starkare andra halvlek?
Hur många fler mål laget gör efter paus jämfört med före.
+0.4
Sena mål
13% av lagets mål kommer i minuterna 76-90. Som jämförelse kommer 13% under den första kvarten.
13%

* Uppskattat målantal och målfördelning, BTTS-uppskattning, 0:0-risk och målintervall beräknas från offentliga säsongsgenomsnitt och frekvenser för båda lagen. Det är en statistisk matchprofil, inte en privat modellprognos eller ett speltips. Övriga indikatorer beskriver spelade matcher.

Ligakontext— är det en målrik liga?

Hur båda lagen jämförs med ligans snitt (Lebanese Premier League).

Lagen vs ligan

SafaLigaTripoli SC
Snittmål per match▲ 2.752.38▲ 2.60
Båda lagen gjorde mål▲ 50%46%▲ 60%
Minst 3 mål (Over 2.5)▲ 75%46%▲ 60%
Hållna nollor▲ 50%29%▲ 40%
Mål före paus▲ 75%73%▲ 80%
Mål efter paus▲ 100%77%▲ 80%

^ grönt = över ligasnittet, ˇ rött = under ligasnittet. Detta visar riktningen på skillnaden, inte ett lagbetyg.

2.38
Snittmål per match
46%
Båda lagen gjorde mål
46%
Minst 3 mål (Over 2.5)
29%
Hållna nollor
1.23
Hemmamål / match
1.15
Bortamål / match
+7%
Hemmafördel i anfall
+7%
Hemmafördel i försvar
+0%
Total hemmafördel
Mål i 1:a halvlek (hela ligan)
73%
1 mål
35%
2 mål
8%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2:a halvlek (hela ligan)
77%
1 mål
38%
2 mål
8%
3 mål
0%
4 mål

Vanliga frågor

När spelar Safa och Tripoli SC?

Safa möter Tripoli SC den 6 november 2026 i Lebanese Premier League på Al Safa SC Stadium. Exakt avsparkstid i din tidszon visas högst upp på matchsidan.

Vad visar målstatistiken inför Safa - Tripoli SC?

Safa gör i snitt 2,25 mål per match och Tripoli SC 1,60. Snittet i Lebanese Premier League är 2,38 mål, med Over 2.5 i 46% av matcherna. Båda lagen gör mål i 50% av Safas matcher och 60% av Tripoli SCs.

I vilken form är Safa och Tripoli SC?

De senaste 5 matcherna har Safa facit 4-0-0 (3,00 poäng per match) och Tripoli SC 2-1-2 (1,40 poäng per match).

Var hittar jag speltips och analys för Safa - Tripoli SC?

Här kollar du siffrorna inför Safa - Tripoli SC: form, H2H, mål och Over/Under. Själva tipset, value och motiveringen publiceras i NoFluffPicks-appen.