Jubilo Iwata - JEF United: kampstatistik
Jubilo Iwata mod JEF United: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Jubilo Iwata spillede mod JEF United i J-League Cup (Japan). Kampen blev spillet 29. september 2026. Stadion: Yamaha Stadium. Slutresultat: 4:2.
Aktuel form
Jubilo Iwata: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp. JEF United: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Jubilo Iwata scorer 3,00 og indkasserer 0,00 mål pr. kamp. JEF United scorer 2,00 og indkasserer 0,00. Ligaens gennemsnit: 2,45 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Jubilo Iwata 0 %, JEF United 0 %. Over 2.5: Jubilo Iwata 100 %, JEF United 0 %. Liganiveau: BTTS 36 %, Over 2.5 45 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Jubilo Iwata 2,52, JEF United 1,09. Skud pr. kamp: Jubilo Iwata 22,0, JEF United 10,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Jubilo Iwata 63 %, JEF United 47 %.
Første og anden halvleg
Jubilo Iwata: fører ved pausen i 100 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00. JEF United: fører ved pausen i 100 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (3) for Jubilo Iwata og 16-30 (1) for JEF United. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
J-League Cup: 2,45 mål pr. kamp, BTTS 36 %, Over 2.5 45 %.
Indbyrdes historik
Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 2-0-0. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Jubilo Iwata har en lidt bedre statistik fra de seneste fem kampe: holdet har opnået 3 sejre og scoret 8 mål, mens JEF United har vundet 2 gange og scoret 7 mål. Hjemmeholdet indkasserede i denne periode i gennemsnit 0,8 mål pr. kamp, da det kun lod modstanderne score 4 gange, mens udeholdet indkasserede 5 mål. I sæsonens hidtil eneste kamp vandt Jubilo 3:0, mens JEF sejrede 2:0 på udebane, så begge hold er kommet effektivt fra start. JEF’s udebanetal indikerer dog grund til forsigtighed: holdet skabte chancer svarende til 1,09 xG, mens modstanderne blev tilladt 1,35 xG, trods det clean sheet. Den bedre seneste målscore og hjemmebanefordelen giver Jubilo Iwata en lille fordel til at vinde, selv om uafgjort fortsat er et realistisk scenarie.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Begge holds seneste form taler i mindre grad for mål i begge ender: Jubilo scorede i gennemsnit 1,6 mål, mens JEF United scorede 1,4 mål i de seneste fem kampe. Hjemmeholdet skabte i denne periode chancer svarende til 1,88 xG, mens udeholdet tillod modstanderne 1,63 xG, hvilket er et tydeligt argument for, at Jubilo kommer på tavlen. JEF United bør også få muligheder, eftersom det gennemsnitlige xG imod Jubilo er 1,32, og hjemmeholdet har indkasseret 4 mål i de seneste 5 kampe. Andelen af de seneste fem kampe, hvor begge hold scorede, er 40% for Jubilo og 60% for JEF, så signalet er ikke entydigt, men kvaliteten af de skabte chancer giver en mindre indikation for BTTS: Ja. Risikoen er fortsat den lave BTTS-andel i ligaen på 36%, og derfor er fordelen for scenariet, hvor begge hold scorer, kun moderat.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
De to holds seneste form peger på en kamp med mindst to mål: Jubilo har scoret 8 mål i de seneste 5 kampe, mens JEF United har scoret 7. Hjemmeholdet skabte chancer svarende til 1.88 xG pr. kamp i denne periode, klart mere end gæsternes 1.16 xG, mens JEF’s defensiv tillod modstanderne 1.63 xG. Det samlede gennemsnitlige antal mål i de seneste fem kampe er 2.4 for Jubilo og 2.4 for JEF, og der blev scoret over 2.5 mål i henholdsvis 60% og 40% af kampene. Over 1.5-linjen har den største fordel, da prognosen på 2.55 mål samt begge holds offensive tal tydeligt understøtter scenariet med mindst to scoringer.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
JEF United har vundet 100% af kampene i det tilgængelige cup-udsnit, scoret i gennemsnit 2,0 mål og ikke lukket nogen ind, samtidig med at de førte ved pausen i 100% af disse kampe. I de seneste fem kampe har udeholdet ikke været bagud efter første halvleg en eneste gang, ført i 60% af tilfældene og kun lukket 0,2 mål ind pr. kamp før pausen. Jubilo Iwata har ganske vist en bedre balance i de seneste fem kampe set over hele kampen, med 60% sejre og i gennemsnit 1,6 scorede mål, men i hele 40% af disse kampe var de bagud ved pausen. Efter pausen scorer JEF i gennemsnit 0,6 mål i de seneste fem kampe, mens Jubilo kun scorer 0,4, og derfor er det fortsat mest sandsynlige scenarie, at udeholdet fører ved pausen og vinder kampen.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Jubilo Iwata | JEF United | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 32% | 30% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.11 | 0.11 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.43 | 0.67 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Jubilo Iwata er 50% bedre på scorede mål pr. kamp.
3 mål / kamp - Jubilo Iwata · 2 mål / kamp - JEF United
Jubilo Iwata scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens JEF United holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).
JEF United scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens Jubilo Iwata holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Jubilo Iwata
Over / Under - JEF United
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Jubilo Iwata — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 100% af kampene og vinder 100%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
JEF United — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 100% af kampene og vinder 100%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 3.00 | 1.00 |
| Scorede mål / kamp | 3.0 | 0.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 3.0 | 0.0 |
| 1 mål | 100% | 0% |
| 2 mål | 100% | 0% |
| 3 mål | 100% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 100% |
| Intet mål | 0% | 100% |
| Målforskel | +3 | 0 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 3.00 | 3.00 |
| Scorede mål / kamp | 1.0 | 1.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.0 | 1.0 |
| 1 mål | 100% | 100% |
| 2 mål | 0% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 100% |
| Intet mål | 0% | 0% |
| Målforskel | +1 | +1 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 31-45 (3 goals). Balance i sene mål (76-90): 0.
Mest farlige minutter 16-30 (1 goal). Balance i sene mål (76-90): 0.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Jubilo Iwata
JEF United
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med J-League Cup-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Jubilo Iwata | Liga | JEF United | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▲ 3.00 | 2.45 | ▼ 2.00 |
| Begge hold scorede | ▼ 0% | 36% | ▼ 0% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 100% | 45% | ▼ 0% |
| Clean sheets | ▲ 100% | 36% | ▲ 100% |
| Mål før pausen | ▲ 100% | 68% | ▲ 100% |
| Mål efter pausen | ▼ 0% | 77% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Indskiftere
Udehold
Startopstilling
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
- Jubilo IwataMålNaoya Koike
Dommer og trænere
Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.
Indbyrdes opgør
Seneste indbyrdes kampe (2): Jubilo Iwata 2 - 0 - 0 JEF United. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.
FAQ
Hvad blev resultatet af Jubilo Iwata mod JEF United?
Kampen i J-League Cup sluttede Jubilo Iwata 4:2 JEF United. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad er den indbyrdes statistik mellem Jubilo Iwata og JEF United?
I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Jubilo Iwata 2, JEF United vandt 0, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,00 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.
Hvad viser målstatistikken før Jubilo Iwata mod JEF United?
Jubilo Iwata scorer i gennemsnit 3,00 mål pr. kamp, og JEF United scorer 2,00. Gennemsnittet i J-League Cup er 2,45 mål, og Over 2.5 forekommer i 45% af kampene. BTTS forekommer i 0% af Jubilo Iwatas kampe og 0% af JEF Uniteds.
Hvordan er den aktuelle form for Jubilo Iwata og JEF United?
I de seneste fem kampe har Jubilo Iwata 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp). JEF United har 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Jubilo Iwata mod JEF United?
Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.


